čtvrtek 28. března, 19:12 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Zháňam recept

Datum: 19.04.2007 19:31
 

Hladám recept na dort Malakov.Našla som nejaké,ale ani jeden nebol ten správný,

s kysanou smotanou.Nemáte ho náhodou ?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 19.04.2007 21:14
     

    Anny,našla jsem ti jeden s kysanou smetanou

    DORT MALAKOV

    Potřebujeme: 1 balíček dětských piškotů (pro zdravější variantu můžeme použít bezlepkové piškoty); 1 šálek mléka (sójového, rýžového, ovesného); 2 zakysané smetany (můžeme i sójové smetany); 2 kostičky mléčné čokolády; 1 lžíce medu, javorového sirupu nebo rýžového či kukuřičného sladu

    Postup: do hlubší mísy nebo do dortové formy skládáme piškoty namočené v mléce se sirupem, medem či sladem. Každou vrstvu pomažeme smetanou. Piškoty skládáme do kopečku, který nakonec pomažeme smetanou a posypeme nastrouhanou čokoládou. Můžeme i ozdobit pokrájeným ovocem. Dort necháme 12 hodin ztuhnout v ledničce.


     
  • Autor: Reklama

    Re: Zháňam recept

     
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Zháňam recept

    Datum: 19.04.2007 21:45
     

    Suroviny:

    25 dkg masla alebo stuženého pokrmového tuku (napr. Flora)
    10 dkg práškového cukru
    4 žĺtky
    15 dkg na jemno pomletých lieskovcov alebo mandlí (alebo zmes obidvoch)
    1 dcl nesladeného kondenzovaného mlieka
    1 dcl tuzemského rumu
    2 balíčky detských piškót
    1 dcl smotany na šľahanie
    ríbezľový lekvár

    Maslo vymiešame s cukrom, pridáme žĺtky a poctivo vyšľaháme. Pridáme mleté lieskovce, rum a kondenzované mlieko, dobre vymiešame.

    Tortovú formu vyložíme alobalom, vymastíme stuženým tukom a jej dno i boky pokryjeme vrstvou piškót. Nanesieme vrstvu krému. Na ňu položíme ďalšiu vrstvu piškót, ktorú potrieme tenkou vrstvou lekváru. Nasleduje vrstva krému, vrstva piškót potretá lekvárom atď. Na záver ide vrstva piškót.

    Tortu vo forme zaťažíme a na 24 hodín uložíme do chladničky alebo veľmi chladnej miestnosti.

    Na druhý deň tortu ozdobíme silnou vrstvou šľahačky a podávame.

    Ak rátame s účasťou detí, radšej použime menšie množstvo rumu. Alebo ešte radšej urobme jednu tortu pre deti a jednu pre dospelých. Bez rumu to totiž nie je úplne ono.

    Torta MalakovIste chápete, že nemôžem tie recepty vešať
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Zháňam recept

    Datum: 19.04.2007 23:38
     

    ďakujem,asi vyrobím nejakú kombináciu oboch receptov.Já som ho jedla kedysi dávno,ale pamätám si,že v ňom bolo ovocie (to je vo Vlaďkinom recepte),ale spomínám si aj na výraznú rumovú príchuť winking smiley (ten tam má zas evelína)

    Ak sa k tomu dostanem cez víkend,dám vám vedieť aké to bolo grinning smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Zháňam recept

    Datum: 20.04.2007 10:31
     

    DORT MALAKOV

    Nejprve návod na krém:

    • 18 dkg másla
    • 18 dkg cukru
    • 15 dkg strouhaných loupaných mandlí
    • 4–5 žloutků
    • 0,4l smetany

    Všechno ušlehat v krém (smetanu přidávat po částech) a nechat v lednici přes noc ztuhnout. Do dortové formy dávat na sebe do vrstev:

    1. piškoty (skládat i do boků)
    2. polít rumem a ananasovou šťávou
    3. trochu meruňkové marmelády
    4. na kostičky ananas
    5. krém

    To vše neustále dokola až budou přesahovat formu potom přes noc zatížit. Na klasickou velikost formy asi 28cm padne minimálně jedna celá konzerva ananasu (včetně všechny šťávy) a asi 1,5 dcl rumu. Krém by měl stačit i na namazání dortu po vyklopení z formy, nakonec se zdobí šlehačkou a kostičkami ananasu.

    Poznámka:: Ideální dort má být dostatečně promáčený a odležený aspoň jeden celý den!

     

    Tak tady je ovoce i rum. Nezkoušela jsem, tak nevím, jaký bude. thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 20.04.2007 10:58
     

    U nás doma se dělal podle tohoto receptu, je to ještě po babiččině mamince.

    Věci na krém:

    18 dkg másla

    18 dkg cukru

    18 dkg strouhaných loupaných mandlí

    4–5 žloutků

    1 - 1,5 dl rumu (lepší je koňak)

    0,4 - 0,5l sladké smetany

    1.den se do teplé sl. smetany zamíchají oloupané, strouhané mandle a nechá se v lednici do druhého dne - má to pak výraznější chuť.

    2. den se vyšlehá máslo, cukr, žloutky, alkohol a vmíchá do smetany s mandlemi

    Pak skládat klasicky do formy, piškoty - cukrářské, krém, piškoty,.... . Zatížit a nechat do druhého dne v lednici. Vršek dortu a okraj potřít meruňkovou zavařeninou a natřít ušlehanou šlehačkou, ozdobit ovocem (ananas, meruňky).

    Mňamthumbs down

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Sháním recept - neznáte

    Datum: 26.01.2012 22:24
     

    Nechtěla jsem zakládat novou diskuzi, tak vytahuju dopředu tuto - mmch ten dort Malakov vypadá mňamozně, takže někomu možná přijde vhod mls smiley thumbs down 

     

    Já mám dotaz , co si pamatuju, tak na Štědrý den mamka chystala nepečený moučník - říkali jsme tomu "Bomba" , proč bomba netuším, ale bomba - chuťová to byla mls smiley . Základem byly piškoty omočené rumem a pudinkový máslový krém, vlašské ořechy, a kompotované meruňky. Mamka vyskládala do formy , z které se potom "Bomba" vyklopila . Dolů dala piškoty s rumem, posypala ořechy, na to krém, meruňky, krém a zase piškoty, končilo se jak jinak než piškoty spinning smiley sticking its tongue out Podávali jsme s vychlazenou šlehačkou . Co si pamatuju, tak tento skvělý dezert jsme jindy nedělali. A už dávno neděláme, z nostalgických důvodů sad smiley

     

    Určitě se mamky zeptám, ale zajímalo by mě, zda někdo nezná či nedělá please smiley 

    Tak jsem objevila na Labužníku - Vianočná ovocná bomba - to je asi ono , kdysi jsem hledala a nic nenašla.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil daga (26.01.2012 22:28)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 05:20
     

    Dago, to je prima, že se povedlo najít, mám ráda tahle vzpomínková vyprávění smiling smiley. Se skálopevnou jistotou to nevím, ale domnívám se, že obecně se "bomba" říká těm moučníkům, které se vyrábějí právě do kulovité formy (s následným vyklopením), prostě taková mina tvarem pak smiling smiley, nesejde na tom, zda jde o zmrzlinovou, z pudinku s piškoty a ovocem, na pohled určitě moc efektní thumbs down vykládanou z roládových řezů, či s poctivě upečeným piškotem domácím v plátu, z něhož se pak vyřezávají dílky na vyložení. Tím, že se receptury tradují jak po vzhledové, tak po chuťové stránce a každý si u toho svého srdečního něco zafixuje jako to stěžejnější (věšinou logicky chuťsmiling smiley), dojde klidně k přesunu "bomby" do formy zcela jiného tvaru, a pak už asi název není tak očividný.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 07:12
     


    Hanule napsal(a):

    Dago, to je prima, že se povedlo najít, mám ráda tahle vzpomínková vyprávění smiling smiley. Se skálopevnou jistotou to nevím, ale domnívám se, že obecně se "bomba" říká těm moučníkům, které se vyrábějí právě do kulovité formy (s následným vyklopením), prostě taková mina tvarem pak smiling smiley,

    Hanule , díky, máš ale určitě pravdu eye popping smiley , protože jsem se taky chtěla zamyslet, jestli se tomu neříkalo bomba, že jsme vykládali kulovitou formu , z které se to vyklopilo a připomínalo bombu - minu spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley Ale tato myšlenka mi přišla absurdní grinning smiley a jak vidím, určitě není spinning smiley sticking its tongue out 

    Zatím, tu co jsem našla na Labužníku , je nejvíc podobné .

    No opravdu je to už moře let, co jsme jedla, vlastně asi naposled, když jsem ještě trávila vánoce doma eye popping smiley a je pravdou, že jsme si kousek dávali na Štědrý den jen symbolicky, ale těšili se na něj celý den mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 08:41
     

    Tohle dělá občas tchyně a přiznám se, že mě nikdy nenapadlo, proč se tomu bomba říká (spíš jsem myslela, že se řekne, když je něco hodně dobré - to je bomba). A dělala to podobně, jak tu píšete - namočené piškoty do silné kávy s rumem, promazávané krémem (trochu hnědým) a sypané drcenými ořechy. Při podávání se na porce dávala ještě šlehačka.

    Takže kalorická bomba je to zcela určitě. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 09:24
     

    hele, to jako může bejt docela dobrý mls smiley Kompotované meruňky nemám (jen broskve), myslíte,ž e by to šlo použít?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 09:38
     

    Brosve nejsou tak pikantní jako meruňky, ale někdo to má radši. Já třebas nemám ráda plátek kuřecího s broskví, to jedině s ananasem, broskev mi přijde mdlá, ale záleží na každém, co má rád. Já bombu s ovocem nejedla, ale myslím, že je to jedno, jaké se tam dá, každému chutná jiné, tak zkoušet a improvizovat. Tchyně dělala tu bombu s tmavým krémem a k tomu se ovoce moc nehodí, spíš právě ty ořechy a čokoláda.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 09:41
     

    Jé, Věrko, tak kuřecí s broskví a ještě když je na tom zapečený sýr, to já přímo miluju. Vůbec mám moc ráda chu´t masa a ovoce dohromady.thumbs down Kolegyně to naopak nechápe, jak někdo může v jednom jídle kombinovat maso a sladké. Každý máme ty chutě holt jiné.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 09:46
     

    Anavi, taky na to dávám sýr a miluju to právě s ananasem. Když si to chci dát někde v hospodě, tak se ptám, nemají-li ananas.

    Dám ti sem ještě jeden trochu jiný recept na maso v ovocem, moc dobré mls smiley

    Nudličky kuřecího orestovat s nudličkami cibule, posypat dost kari a trochu vegetou, zahustit trochu škrobem, přidat smetanu a nakonec dát jen prohřát kompotované mandarinky i s trochou té šťávy. Moc už nemíchat, mandarinky by se úplně roztrhaly. Jí se to s rýží. Úžasně sladkokyseloslaná směs chutí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zháňam recept

    Datum: 27.01.2012 14:27
     

    mandarinky by mě nenapadly.díky za inspiraci. dávám kiwi nebo ananas

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.