čtvrtek 28. března, 11:14 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

Datum: 07.03.2007 10:39
 

Já jen tu klasiku - pažitku, kadeřavou petrželku a meduňku, z které se chystám dělat pro děti meduňkovou šťávu.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 10:43
     

    Tak z trvalých mám pažitku, kudrnatou petržel, sibiřskou cibuli, oregano, mátu a tymián. Ještě budu vysévat libeček. Meduňku jsem mívala, děti z ní mají rády čaj. Slyšela jsem o ní, že uklidňuje a pomáhá při nespavosti. Takže tu si musím rozhodně sehnat.grinning smiley

    Jinak každý rok ještě pěstuju majoránku a bazalku.

    Bylinky do polévky si mrazím (takovpu polévkovou směs), ostatní suším na zimu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 10:55
     
    co je sibiřská cibule a na co ji používáš???
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 11:13
     
    Sibiřská cibule je na nať a roste pořád. Občas udělá stvol s malýma pacibulkama, ty vypadají do země a roste zas. Používám do polévek, nasekanou posypu brambory, přidám do salátu, ozdobím guláš.....atd.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 11:27
     
    Já vždycky v září nasázím do květináče asi tak 4-5 malých klasických kuchyňských cibulí, tak aby zpoloviny koukaly ven a pak "sklízíme" tu naťku třeba na chleba s tvarohem nebo do polévky. Takže ta sibiřská by se hodila...!
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 12:10
     
    Jo a ještě mi muž koupil šalotku. Ta je taky na nať, nebo se pletu??
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 19:08
     
    Já pěstuju to, co Mona, jen tu cibulku už nemám, ale mám meduňku. Ještě od května letním rozmarýnu.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 19:36
     
    Asi to.co všechny ostatní.Kudrnatou petržel,pažitku,libeček a z bylinek meduňku,mátu a šalvěj
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 07.03.2007 19:48
     
    i přes malé prostory terasy - libeček, máta, meduňka, šalvěj, dobromysl, bazalka, šnitlík, libeček do polévky a do brambor, máta, meduňka - čaje, dobromysl a bazalka - těstoviny apod., šnitlík - skoro do všeho (do míchaných vajíček, do brambor, do pomazánek, ...)
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 08.03.2007 17:41
     

    Mono, jestli je to šalotka, tak ti udělá drobnější cibulky buď těsně u sebe nebo do kruhu ( nevím jak nejlépe to popsat ). Samo ji můžeš jako naťovku, ale spíš se používají cibulky do salátů ( má jemnější chuť ). Vyplatí se pár cibulek schovat pro příští rok , protože sadba je hodně drahá.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 08.03.2007 18:29
     
    Květo...aha. Já fakt myslela, že je na nať. Tak díky.winking smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 08.03.2007 19:12
     

    Já mám "nějakou" cibuli na nať,nevím jak se jmenuje kdysi jsem ji dostala. Je stále v zemi a od jara do zimy je stále k dispozici. Rozrůstá se,tak ji koriguju ...Mono pokud ji budeš chtít,tak ti ji kousek odkopnu. Jinak dávám meduňku,tymián,oregáno,mateřídoučku,mydlici,bazalku,majoránku, saturajku...

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 08.03.2007 21:07
     

    Lado, prosím můžu do fronty? Myslím na tu sibiřskou,přezimující cibulku. Kde ji pěstuješ? Mě se naopak vždycky ztrácí.

    Jinak pěstuju: majoránku,petrželku,oregano,saturejku,yzop,tymián,ve skalce mateřídoušku, každý rok bazalku. Míchám si svojí směs koření,říkám mu italská směs a cpu jí do všech jídel ve kterých se používají rajčata. Přidávám ji i do dalších salátů, dokonce do bramborovýho.

    Jinak, co by plevel, mi tu roste popenec břečťanolistý. Ten používám jen na jaře do velikonoční nádivky.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 09.03.2007 00:46
     

    Tak ještě já : libeček ( brambory, maso, polévka ) , tymián norm. a citronový, oregano, saturejka horská( zelenina ), cibule sibiřská, česnek medvědí ( ale nějak mi nevzchází ), pažitka. Z letniček bazalka, petželka. Letos jsem dostala upozornění na čínskou pažitku, tak ji zkusím. Prý má být jemnější chuťově než česnek.

    Hespo, taky míchám a taky cpu úplně fšude ani tam nemusí být ta rajčata.

    Na okrasu : mateřídouška, levandule, šalvěj, meduňka

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaké pěstujete na zahradě bylinky a jak je používáte?

    Datum: 09.03.2007 09:47
     
    Já mám meduňku,šalvěj,tymián a oregáno,pažítku.Tiež vysievam kadeřavou petržel a moj favorit je bazalka.Niekde v TV som počula o citronové trávě-to už dlhšiu dobu zháňam,ale bezúspešne.Bolo to v nejakom zahraničnom dokumente o varení,tak neviem,či náhodou nepreložili blbo ten názov,ale pod názvom citronová tráva neviem nič zohnať.
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.