úterý 16. dubna, 06:14 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.05.2022 15:13
     

    thumbs downpekne sazenice

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 10.05.2022 07:50
     
    img_20220505_150459~2.jpg
    Další fotografie:

    Roste to, roste. Jen by mohlo napršet..

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 10.05.2022 07:56
     

    Lado, to by skutečně mohlo. Bída a běs s vodou. Já zeleninu moc neumím a ani jsem moc nepokoušela ale u tebe by dědek ocenil, že ta práce má nějaké hmatatelné výsledky. Hezky ti to roste. thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 10.05.2022 09:04
     

    Máš pravdu, vodu by to potřebovalo. Musím ob dva dny zalejt, to loni nebylo. Zelenina roste sama a je vcelku bezpracná. Jedenkrát jsem odkryla a projela motyčkou, vytrhla hrstičku plevele deset minut práce. Víc už na to nesáhnu zachvílise bude sklízet. Jinak první saláty jsou už hotové, kedlubny počítám o víkendu budou berné,ředkvičky napů lsežrané grinning smiley 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 10.05.2022 09:43
     

    Lado, seš borec, já to říkám pořád.

    Jsem nadšená z pařníků z Lidlu, ředkvičky a saláty jedou... mrkev zatím nic, ale ono jí asi trvá, než začne vylézat. smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 10.05.2022 10:35
     

    Mně se teda zeleninové záhonky líbí i vizuálně. A dají myslím míň práce než kytky. A když se to zvrtne, tak se zryje a jede se nanovo. Kdežto když proleze tráva do kobercovek, jako to mám teď já, tak to budu muset celé vyrýt, vyplet a dát zpátky malé sazeničky.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 13:56
     
    img_20220523_132801.jpg
    Další fotografie:

    Už to začíná být veselé, už je co utrhnout, okurky počítám že v pátek bude první..

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 14:02
     

    Taky nám to roste pěkně.Okurky ze skleníku už jsme utrhli 4.Miluju okurkový salát mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 14:23
     

    To je paráda!

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 14:43
     
    img_20220523_142012.jpg

    Laduš ty jedeš ve velkým thumbs down. Já včera vše vyplela a dneska krásně prší thumbs down

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 16:07
     

    Holky, máte to perfektní thumbs down. Já jak nemám už místo, tak mám rajčata a okurky různě mezi kytkama... stydlin smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 17:10
     

    Sázím afrikány mezi zeleninu, vloni byl i čistý porek. Okurku jsem měla vloni roubovanou, vydržela nejdýl, tak jsem letos koupila taky. Rajčata ve skleníku jsou už pěkné kuličky, ven jsme terpve vysazovali. Hlásí chlad, pod 10 st. to okurky a spol. nemají rády. Naštěstí jsem okurky sela až minulý týden a ještě nejsou venku. Melouny dávám ven až v červnu, ty mám slaboučké a chtějí teplo, tj. taková hra, ne vždy se vydaří, záleží na létě.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 17:29
     

    Já mám málokdy čistě záhon něčeho. Nechávám vysemenit červenou řepu a pórek, tak to je různě po záhoncích. Do toho měsíček, brutnák, heřmánek, slunečnice z krmítka. No a pak dám dva řádky jednoho, dva druhého, kde nevyrostly cibule (sázely dcery), tam jsem píchla celer. A mám to vlastně všechno na všech záhoncích. Máte to krásně udržované.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 24.05.2022 21:39
     

    Alenko, okurky mám též roubované, už alespoň šestou sezónu.. Nemaj chybu. 👍 Ve foliaku jsem nikdy neměla žádné brebery, modrá plachta funguje na 100%. Plísni se též úspěšně vyhejbám, tak okurky jsou až do podzimu.

    Já též dosazuju kde je místo Ty první záhony tak nějak cíleně, po kedlubech teď natáhnu netkanku a naseju druhou várku nakladaček. Po kraji mám pár květáku. Ty budoucí sklizený než se začnou okurky rozlejzat. Ostatní mám namíchané.. kedlub, květák, zelí , kapusta, saláty, to je stále pod netkankuou. Nemusím tolik zalévat, neleou na to brebery

    S plevelem to až tak neřeším, ostatně je to vidět u kedlubnu, tam jsem jednou prohrávala a jinak nic

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.