pátek 19. dubna, 11:43 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 10:10
     

    Opravdu, řízky rajčat koření víc než dobře ...

    Já se včera urvala ze řetězu stydlin smiley , dědek nemohl vydýchat, že jedu po vlastní ose MHD a nepotřebuju jeho kecy k tomu ... noooo asi po půl roce ... navštívila jsem moje oblíbené zahradnictví - potřebovala dokoupit nějaká semena a hlavně ... být chvíli jen sama za sebe ... lidí opravdu mraky, těžko jsme se v úzkých uličkách tak nějak vyhýbali, neměli jsme nikdo vozíky, max. košíky, personálu víc než dost - ale já jsem brigádník, nevím co kde je - na ceny jsem moc nekoukala, do venkovního prostoru moc nezašla - dědek musí mít ve 12. oběd, taky psí holky mají svoje časy .. . máte semena lagenárie? - co to je? - to jsem vzdala, máte vavřín?- tam někde u vchodu - taky jsem vzdala, nakonec našla - aale za 200,- stejná sušina jako mám doma, nejsem zas až tak zachránce - aale sazenice rašat, roubovaných okurek, melounů - přímo luxusní (řekla by moje kamarádka). Zaznamenala jsem jen ceny rajčat - úúúúžasné silné sazenice (nemám ani poloviční) 27,- , nejsou předražení.

    SPIKE, máš kráásné sazenice - srovnatelné se zahradnictvím - já v tom velkém množství a navíc, zaspala jsem trochu, vlivem okolností jiných, agrotechnické lhůty výsevů stydlin smiley .

    Gabčo - nádobí v myčce nevyndaný, na lince další kopec jiného - dědek se převaluje celý den od TV k PC - a já jsem v důchodu taky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 10:40
     



    Anavi napsal(a):

    sazenice máš ale každopádně krásné, mám poloviční, takové nitky, ale dám je do kopřiv, a ony to doženou winking smiley

    Ty ulomené jsi dala do vody? Velmi dobře koření. Dělám si takto další sazeničky. thumbs down

    SPIKE napsal(a):

    Asi jsme to uspěchali, ale vítr mi zlomil dvě sazeničky rajčat, tak jsme včera všechno zasázeli už ven. Holt musím hlídt noční teploty a ev. přikrývat rostlinky.

    Ono to nebylo úplně ulomené, tak jsem to celé zasadila, ať si to pod zemí poradí.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 10:43
     



    babkaela napsal(a):

    Opravdu, řízky rajčat koření víc než dobře ...

     

    SPIKE, máš kráásné sazenice - srovnatelné se zahradnictvím - já v tom velkém množství a navíc, zaspala jsem trochu, vlivem okolností jiných, agrotechnické lhůty výsevů stydlin smiley .

     

    Elenko, ono je znát, že to rostlo na světle v zimní zahradě. S výsevem rajčat jsem mohla ještě chvilku počkat, potom bych nemusela teď spěchat s jejich vysazením ven. Nachystala jsem si sazeniček jen opravdu tolik kolik jich můžu na zahradě mít, takže nemám žádnou rezervu za nějaké poničené.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 06.05.2023 09:56
     

    Je možné, že se rebarbora úplně ztratí?

     

    Předloni byla ještě malá, ale pěkně rostla. Loni rašila docela pozdě, ale narostla už bohatě, dokonce jsem mohla několik listů sklidit a využít v kuchyni. Poměrně brzy zatáhla. Stále si říkám, že mám asi jiný druh, než mají u sousedů. Ti ji měli zelenou skoro do zimy a teď už je plně narostlá. A já letos stále čekám, kdy se objeví, stále neraší. Zkoušela jsem opatrně hrabat v místech, kde by měla být, ale na nic jsem nenarazila. sad smiley confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 06.05.2023 11:17
     

    Jak jsem ji začala sklízet tak taky zmizela.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 06.05.2023 11:23
     

    Jájo, já jsem z bohatého trsu vzala opravdu jen pár listů.

     

    No ještě počkám a pak si holt koupím novou.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 06.05.2023 14:49
     

    Nestalo se mi. Mám takovou menší dost ve stínu u kompostu, dřív jsme mívalo na slunci, tam rostla líp. Nevím, co chce, nebo nemá ráda.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 06.05.2023 15:59
     

    Mě se taky ztrácí

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 06.05.2023 22:36
     

    Je to plevel, nám se trs zvětšuje

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 07.05.2023 08:31
     

    Já jsem ji měla dřív v hodně špatné zemině a na blbém místě. Několikaletou, ale stále malou, jsem si ji přestěhovala s sebou do nové zahrady. První rok se vzpamatovávala z přesazení, ale loni se rozjela, hodně rozrostla a zdálo se, že má konečně dobré podmínky a užívá si to. A letos NIC. sad smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 07.05.2023 09:09
     

    Já jsem měla dvě.Jedna je na chatě-nic moc a doma byla u kompostu,tam se jí dařilo,byla velká,ale bohužel zavazela.Musela pryč.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.05.2023 10:38
     

    tý jo, můj děda ji měl na zahradě snad dvacet let... tak nevím. winking smiley

    SPIKE napsal(a):

    Je možné, že se rebarbora úplně ztratí?

     

    Předloni byla ještě malá, ale pěkně rostla. Loni rašila docela pozdě, ale narostla už bohatě, dokonce jsem mohla několik listů sklidit a využít v kuchyni. Poměrně brzy zatáhla. Stále si říkám, že mám asi jiný druh, než mají u sousedů. Ti ji měli zelenou skoro do zimy a teď už je plně narostlá. A já letos stále čekám, kdy se objeví, stále neraší. Zkoušela jsem opatrně hrabat v místech, kde by měla být, ale na nic jsem nenarazila. sad smiley confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.05.2023 10:39
     

    Myslím, že jsem četla, že u kompostu je ideální místo, tam se jí daří. thumbs down

    bosk napsal(a):

    Já jsem měla dvě.Jedna je na chatě-nic moc a doma byla u kompostu,tam se jí dařilo,byla velká,ale bohužel zavazela.Musela pryč.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.05.2023 10:39
     
    Nároky na půdu

    Co se týče zeminy, má rebarbora ráda substrát s neutrálním pH, bohatý na živiny. Zem by měla být také lehčí s dostatkem vzduchu, v mokré a udusané půdě dobře neporoste. Z hlediska volby stanoviště preferuje reveň místa slunná, docela dobře ale prospívá i v polostínu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 20.05.2023 08:19
     
    348226185_775208130648609_8260343158229297740_n.jpg
    Další fotografie:

    Dvě roubované okurky v zimní zahradě

    Česnek a mrkev a ještě pár zbylých měsíčních jahod

    Ředkvičky

    První sklizená kedlubna

    Hrášek

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.