pátek 29. března, 14:59 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 21:53
     

    Soused má v háji záda, slyšela jsem něco o rozdrceném obratli. Jeho osmdesátiletá matka se starala, aby hlavně nachystal pařeniště než odjede do lázní. Moje mamka (v jeho věku), že by ho měla šetřit, aby neskončil na vozíku. Prý ale jiný to neudělá, ona už nemůže... Na Velikonoce musí být čerstvý salát, zásobuje širokou rodinu. Má tři děti, deset vnoučat a pravnoučat mraky. Jinak je to fajn ženská, spoustu mi toho dala. Co jí znám tak pořád ,,umenšuje", no ale není to vidět.

    Člověk si musí určit hranice, ostatní tu otročinu stejně neocení.

    No a já pořád přidávám a nestíhám thumbs up. Ale třeba vysázené stromky potřebují čas, za pět budu ráda, že jsem to stihla. Vyrašila mi první dvě rajčata, na záhoncích mám hrášek, cibuli, česnek, červenou řepu a mrkev, tu stejně sežerou slimáci.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 22:44
     

    Anavi, tři zahrady bych nedala ... nestíhám ani tu naši ... cca 700 m čtverečních (odpočítala jsem zatravněné) a mám ji u domu. Kdysi, před 20ti roky jsem zvládla jezdit a chodit na pole okopávat řepu, brambory, mrkev (vše velkém), obracet sena, pomáhat sklidit a svézt - nechodila jsem do práce - jen měla rodiče, kteří už potřebovali "opatěru", a svoji rodinu a jinou zvířenu .. dávala jsem to, dnes už jsem trochu zvolnila ... noooo, na moje gusto moc ... dnes opět dvě hodky tlachání s vnučnou o ničem.

    Spike, o cestování se mi může jen zdát .. neřídím, nejezdím nakupovat, pokud někam vyrazím - dědek má problém, jaký si to uděláš ...

    Zrovna dnes jsem se rozhodla, že kašlu od příštího roku na všechny kamarády mého chlapa a ostatní známé a přísady dělám jen pro nás - rozdíl 50 rajčat proti 200, papriky také, nám a Vojtovi stačí 5 cuket ne 25 ... mohla bych pokračovat, začíná mi chybět místo ve skleníku (11mx3,30m) na bedýnky. Zabere dost času nachystat zeminu, kelímky, bedýnky, starat se o to, strachovat, že bude málo a málo narostlé ...

    Aleno, máš krásné saláty a kedlubny ... naše mají teprve první pravé listy stydlin smiley , jsem ještě ve větším zpoždění než kdy jindy.

    Saláty mám ve skleníku jen ty trhací, listové [www.zafido-eshop.cz] vyřezávám celé rostliny, netrhám.

    Mančo, přidávání a nestíhání .. o tom bych mohla napsat román.

    Aleno, když jseš v důchodu ... je to opravdu jiné ... zvlášť když chlap je taky v důchodu a musí mít oběd ve 12.00, ve 14. ohříváš oběd vnučce a taky ji nechceš odbýt "co bylo ve škole" a dál neposlouchat, v 15. příjde syn na oběd a dědovi uvařit kafe, v 17. přijede další syn-táta od vnučky (tomu už jídlo nechystám), taky potřebuje vědět novinky a ptřebuje se vykecat, ale jdu chystat pro zvířata ... pereš pro 5 lidí ... občas si řekneš, nooo udělám zítra, chlap se chlubí, že máme vše domácí, ale krom načerpání vody do kubiterů ... nestěžuju si ... viz přidávání .. Dnes třeba byl i třetí syn, minimální zdržení .. jen půl hodky, ale netušila jsem kdy příjde .... tudíž hodina kdy si nechceš rozdělat žádnou práci ... Ale já se opravdu jen vymlouvám, jsem neschopná čím dál tím víc.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.04.2023 22:50
     

    Já mám sadbu jen pro sebe. Dala jsem asi 10 rajčat, vše vyšlo, tak to bude pro nás až dost. Cukety jsem měla loni i předloni dvě a nestíhali jsme je sníst. Víc tedy dávat nebudu.

    Loni mi vůbec nešly okurky, vyřešil to jeden výlet na samosběr, zavařila jsem asi 50 sklenic.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 01.05.2023 21:02
     
    344103755_210352738417355_402329575845073570_n.jpg
    Další fotografie:

    V pařeništi už budeme ředkvičky sklízet, ale i volně v záhonku jsou už venku a krásně vyrůstá hrášek. Tak snad ho letos bude dost na mlsání. Většinou se mi moc nevydařil.

    Brambory taky pěkně rostou, ale dala jsem je dost hustě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (01.05.2023 21:02)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.05.2023 12:03
     


    kakost je pecka... stále ho množím a cpu tak různě na prázdná místa... i kdyby tam plevel byl, tak zapadne do té zeleně a tolik mě to netrápí winking smiley thumbs down

    SPIKE napsal(a):

    Anavi, zatím máme zahradu novou, tak pořád přidáváme. Taky péče o rodiče nám nedovoluje nějak cestovat, takže jsme doma nebo v blízkém okolí, tudíž se zahradě můžeme věnovat. Ale taky cítím, že mě to zmáhá. Nejspíš se v brzké době přehoupneme přes vrchol a začneme zase ubírat.

    Jsem nadšená z kakostů, které se rozrůstají. Myslím, že je brzy nechám prorůst všude a z nich budou čouhat jen keře. Tím by mi ubylo pletí i celkově údržba okrasných záhonků.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.05.2023 12:04
     

    Věrko, dávám brambory do listí a trávy, takže taky dost nahusto, ale tím, že se nehrobkují, tak mohou být cik cak a asi ta "hustota" ničemu nevadí.. jen možná pro mandelinku to bude ráj. Proti slimejšům jsem včera radši rozhodila Feramol

    SPIKE napsal(a):

    V pařeništi už budeme ředkvičky sklízet, ale i volně v záhonku jsou už venku a krásně vyrůstá hrášek. Tak snad ho letos bude dost na mlsání. Většinou se mi moc nevydařil.

    Brambory taky pěkně rostou, ale dala jsem je dost hustě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.05.2023 12:14
     

    Eli, moje u baráku je malá, jen okrasná, ale do toho jsem pěstovala ovoce a zeleninu v nádobách. U mamky 800 m zahrada, část teda zabírá malý zahradní domek. Jinak vše osázeno. Sekání trávy se člověk čas od času nevyhne, zalévat je taky potřeba. Do toho tam byly brambory, rajčata, která je potřeba zaštipovat a papriky. Cukety naštěstí rostly tak nějak samy. To jsem letos už opravdu odmávla, že ne.

    A u chlapa 3 hektary. Traktůrkem seká půl dne, do toho tam je jezírko koupací a jedno na ryby, takže je potřeba to sem tam vyčistit, u ryb buď ubrat nebo přidat nějaké rostlinstvo, občas je nakrmit. Máme tam lán brambor, pěstovala jsem tam mrkev, hrách. Jahody, borůvky, maliny rostou celkem samy, to je výhoda. Potom tam je tam asi 20 ovocných stromů všeho druhu. Na kompostu jsme pěstovali melouny, cukety, dýně a okurky. Tam je zase potřeba hojně zalévat a hlídat plísně.

    No a to už je fakt na dva lidi moc. confused smiley

    Jo, a ještě to mám jako Ty - lidi jsou pro mě důležitější, takže nachystaná na zahradu, ale když syn číslo jedna, dvě nebo tři love smiley, případně jejich partnerky, chtějí se mnou něco sdílet, jde práce stranou a pečlivě naslouchám. flower smiley Nebo dorazí chlap z práce, unavený, hlad, tak nemám to srdce mu říct Udělej si jídlo sám. Beru, že vždy ten míň unavený se má postarat o toho víc unaveného. Takže pak najednou zjistíš, že toho času po příchodu z práce zbyde úplné minimum. eye rolling smiley



    babkaela napsal(a):

    Anavi, tři zahrady bych nedala ... nestíhám ani tu naši ... cca 700 m čtverečních (odpočítala jsem zatravněné) a mám ji u domu. Kdysi, před 20ti roky jsem zvládla jezdit a chodit na pole okopávat řepu, brambory, mrkev (vše velkém), obracet sena, pomáhat sklidit a svézt - nechodila jsem do práce - jen měla rodiče, kteří už potřebovali "opatěru", a svoji rodinu a jinou zvířenu .. dávala jsem to, dnes už jsem trochu zvolnila ... noooo, na moje gusto moc ... dnes opět dvě hodky tlachání s vnučnou o ničem.

    Spike, o cestování se mi může jen zdát .. neřídím, nejezdím nakupovat, pokud někam vyrazím - dědek má problém, jaký si to uděláš ...

    Zrovna dnes jsem se rozhodla, že kašlu od příštího roku na všechny kamarády mého chlapa a ostatní známé a přísady dělám jen pro nás - rozdíl 50 rajčat proti 200, papriky také, nám a Vojtovi stačí 5 cuket ne 25 ... mohla bych pokračovat, začíná mi chybět místo ve skleníku (11mx3,30m) na bedýnky. Zabere dost času nachystat zeminu, kelímky, bedýnky, starat se o to, strachovat, že bude málo a málo narostlé ...

    Aleno, máš krásné saláty a kedlubny ... naše mají teprve první pravé listy stydlin smiley , jsem ještě ve větším zpoždění než kdy jindy.

    Saláty mám ve skleníku jen ty trhací, listové [www.zafido-eshop.cz] vyřezávám celé rostliny, netrhám.

    Mančo, přidávání a nestíhání .. o tom bych mohla napsat román.

    Aleno, když jseš v důchodu ... je to opravdu jiné ... zvlášť když chlap je taky v důchodu a musí mít oběd ve 12.00, ve 14. ohříváš oběd vnučce a taky ji nechceš odbýt "co bylo ve škole" a dál neposlouchat, v 15. příjde syn na oběd a dědovi uvařit kafe, v 17. přijede další syn-táta od vnučky (tomu už jídlo nechystám), taky potřebuje vědět novinky a ptřebuje se vykecat, ale jdu chystat pro zvířata ... pereš pro 5 lidí ... občas si řekneš, nooo udělám zítra, chlap se chlubí, že máme vše domácí, ale krom načerpání vody do kubiterů ... nestěžuju si ... viz přidávání .. Dnes třeba byl i třetí syn, minimální zdržení .. jen půl hodky, ale netušila jsem kdy příjde .... tudíž hodina kdy si nechceš rozdělat žádnou práci ... Ale já se opravdu jen vymlouvám, jsem neschopná čím dál tím víc.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.05.2023 21:40
     

    Anavi, psala jsem, nedala bych to, dnes už opravdu ne ... klobouk dolů před tebou flower smiley .

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.05.2023 22:01
     

    Anavi, jsme skoro stejně starý, no dobrá jsi mladší. grinning smiley

    Ale upřímně, už bych to taky nedala jako ty. Mně stačí ta moje zahrada, se kterou mi nikdo nepomůže a jsem hotová.

    Abych měla jakž takž vypleto, posekáno, upraveno. Doma už pak toho moc nestíhám, jak začne práce na zahradě, doma je bordel. grinning smiley No fakt. Přišla jsem z práce, šla jsem na zahradu, sekala, stříhala, plela, přesazovala. Do toho dvě várky prádla.

    Doma nádobí v myčce nevyndaný, špinavý se kupí na lince. Chlupy od koček všude. Potřebovala bych vysát, vytřít, složit prádlo ( už nežehlím ) a taky něco upéct.

    Ale už mi to tak nějak nejde, jsem čím dál pomalejší a unavenější. tongue sticking out smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.05.2023 22:15
     

    Krásně se čtete, grinning smiley . Včera jsem si vzala ven knížku, brýle a že nebudu odpoledne nic dělat, prostě volno. No večer jsem zjistila, že jsem ani knihu neotevřela....tj. taky diagnoza grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 08:06
     

    Aleno, uvařila jsem si odpolko kafe, dědkovi doma - on ven nemusí, má tam seriál, já - sednu si, zapálím cígo, budu se kochat džunglí, hmyzáky, ptáčky - hrnek s kafem jsem brala domů dnes ráno stydlin smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 09:23
     
    343992201_3226240290964680_7106274406786837449_n.jpg
    Další fotografie:

    Asi jsme to uspěchali, ale vítr mi zlomil dvě sazeničky rajčat, tak jsme včera všechno zasázeli už ven. Holt musím hlídt noční teploty a ev. přikrývat rostlinky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 09:28
     


    Neboj, mám to úplně stejně. Předevčírem jsem říkala L: Hele, tašky v chodbě (přesouvali jsme se po víkendu od něj ke mně) přeskákej nebo dělej, že je nevidíš, teď je hezky, makám venku, uklízet budu večer nebo až bude pršet grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley 

    Takže to se pak upřímně děsím nečekané návštěvy, zvlášť té "bezzahradové", protože to nikdy nemůžou pochopit, že když počasí přeje, nebude člověk uklízet doma, ale je potřeba obstarat tu zahradu.

    Takže já Ti naprosto rozumím. love smiley flower smiley thumbs down

    gabca napsal(a):

    Anavi, jsme skoro stejně starý, no dobrá jsi mladší. grinning smiley

    Ale upřímně, už bych to taky nedala jako ty. Mně stačí ta moje zahrada, se kterou mi nikdo nepomůže a jsem hotová.

    Abych měla jakž takž vypleto, posekáno, upraveno. Doma už pak toho moc nestíhám, jak začne práce na zahradě, doma je bordel. grinning smiley No fakt. Přišla jsem z práce, šla jsem na zahradu, sekala, stříhala, plela, přesazovala. Do toho dvě várky prádla.

    Doma nádobí v myčce nevyndaný, špinavý se kupí na lince. Chlupy od koček všude. Potřebovala bych vysát, vytřít, složit prádlo ( už nežehlím ) a taky něco upéct.

    Ale už mi to tak nějak nejde, jsem čím dál pomalejší a unavenější. tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 09:29
     


    grinning smiley thumbs down koukám, že jsme si všechny nápadně podobné winking smiley

    babkaela napsal(a):

    Aleno, uvařila jsem si odpolko kafe, dědkovi doma - on ven nemusí, má tam seriál, já - sednu si, zapálím cígo, budu se kochat džunglí, hmyzáky, ptáčky - hrnek s kafem jsem brala domů dnes ráno stydlin smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.05.2023 09:30
     

    sazenice máš ale každopádně krásné, mám poloviční, takové nitky, ale dám je do kopřiv, a ony to doženou winking smiley

    Ty ulomené jsi dala do vody? Velmi dobře koření. Dělám si takto další sazeničky. thumbs down

    SPIKE napsal(a):

    Asi jsme to uspěchali, ale vítr mi zlomil dvě sazeničky rajčat, tak jsme včera všechno zasázeli už ven. Holt musím hlídt noční teploty a ev. přikrývat rostlinky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.