čtvrtek 28. března, 22:56 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 08.08.2022 10:31
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Když se nedaří, je to špatně, když je toho moc, tak co s tím. grinning smiley Já už nic takového nesázela, rajčata samozřejmě ano, aspoň mají kolegyně komu dávat přebytky. Já zase dodávám okrasné dýně.. Záhony, co se na chalupě neosázely ničím kulturním, dědek osel dýňkami. Krásně dusí plevel.

    Krásná úroda.Bosk, ani by jeden nepoznal, jak se jim nedařilo. thumbs down

    Rajčat mraky,už jsem uvařila ze 12 kg kečup,hromadu jsme jich rozdali.Zato skleníkový okurky hadovky už manžel zlikvidoval,z neznámé příčiny byly vetšinou hořký,to se nám ještě za 40 let nestalo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.08.2022 12:56
     

    já zase do sebe denně rvu melouny. krom červeného miluju žlutý Galia. . poslední dny jsem snědla tři . jeden dost velký .. chuťově jsou úžasné .. mls smiley thumbs downpak mám opuchlé nohy a beru Furon na odvodnění stydlin smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: zelenina.

    Datum: 09.08.2022 14:35
     

    Kájo, Furon je na odvodnění? Já mám taky nohy jako konve sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 09.08.2022 18:24
     

    jo - Furon je na odvodnění.před operací srdce jsem musela brát 3 denně. doktor říkal , že jinak mně nebudou operovat .. ted´stačí jeden .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2022 21:40
     
    299403024_116973994432504_1423503421226749551_n.jpg
    Další fotografie:

    Líčidlo jedlé - plody musím zlikvidovat, abych nezaplevelila všechny okolní zahrady.

    Mrkev vyrývám po částech, jak ji potřebuji v kuchyni. Trošku nám přerostla.

    Brmabory z velkého truhlíku, kam jsem dala jen na zkoušku pár zbylých brambůrek ze sklepa.

    Cukety a zase cukety - 3 dny jsme nebyli doma a cukety ještě přidaly na rychlosti růstu. Hned jsem jich 5 darovala, ale už dnes jsem sklidila další dvě.

    Jakási dýně, která se objevila v záhonku mezi kytičkami. Vypadá, že bude jedlá, ne okrasná.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2022 22:14
     

    Spike, máš super úúrodu thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2022 22:17
     

    Tobě líčidlo takhle drží? Mně ho hned ozobávají ptáci a zůstanou jen sytě růžové stopky. Já sklidila cvičně 9 dýní, asi polovinu. Oznámila jsem manželovi, že abychom to do příštího roku snědli, musíme jednu zdolat každý druhý víkend. Se moc netvářil.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2022 22:29
     

    Manco, až jsem se divila, že to ještě ptáci nenašli (slunečnice už si pěkně sklízejí, hned jak dozrávají).

    Já jsem vyštipovala květy, nechala jsem jen tyhle 4 vykvést a dozrát, abych potěšila oko. A teď to zase rychle zlikviduji. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2022 22:48
     



    Manca napsal(a):

    Tobě líčidlo takhle drží? Mně ho hned ozobávají ptáci a zůstanou jen sytě růžové stopky. Já sklidila cvičně 9 dýní, asi polovinu. Oznámila jsem manželovi, že abychom to do příštího roku snědli, musíme jednu zdolat každý druhý víkend. Se moc netvářil.

    Mančo, líčidlo nemám, dýně letos nějak stávkují, loni jich bylo mraky. Ještě letos v květnu jsem rozdávala (loňské, uskladněné) ... hokajda, Lungu. muškátovou na protiprůjmové pyré pro štěňata a lidské batolata a kamarádce pro chlapa s mnoha intolerancemi potravinovými. Ještěže mám zásoby loňských nakandovaných fíkolistých ... potřebuju občas strčit někomu jako "prezent". Letos bída, nějak nerostou ... asi moje "něco špatně" stydlin smiley .

    Okurky ve skleníku včechny hořké (jako u Pinky), venkovní nakladačky něž začaly pořádně plodit chytly plíseń (dva postřiky byly asi nanic), rajčata letos začínají teprve zrát ... ach, jo ... není každý rok posvícení. A petržel ... snad ani na nať do polívky ne.

    Líčidlo naštěstí nemám, ani nechci.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 16.08.2022 08:26
     

    U nás letos jako vcelku dobré... Poprvé jsem dala česnek a vylezl všechen a je pěknej. To stejné pórek, na to, že jsem ho nasela do kelímku a mořila jsem ho nasucho, jsem si na něj ani nevzdechla zalila jsem ho jednou za čas. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Nasázelaj sem pár nití a pórek narostl krásnej..úplně bez práce. Okurek ve foliáku mraky a dobré, teď jsem je totálně ostříhala, začínaj obrůstat a bude druhé kolo. Rajčat plno, zavařený lečo, nasušené. Nakladačky stále rostou, teď už jen tak na jídlo, zavařeno mám asi 40 sklenic. Dvě cukety, většinu nechám přerůst pro slípky. Brambory jsou vybraný 4 bedny ve sklepě, bedýnka cibule. Jediný co zdecho, je patizón. Nemám druhé kolo květáku a kedlubnů, sadbu něco totálně sežralo a druhou jsem nesela, vzhledem k letošnímu teplému počasí.. No tím pádem, mám už třičtvrtě zadhady poryto grinning smiley grinning smiley grinning smiley Petržel, mrkev, řípa v pohodě. Švestky letos slovy 4 kousky.. Bylo jich málo a ještě všechno spadalo, jablek vypadá na hojnou úrodu, broskev poprvé 6 kousků.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 16.08.2022 09:14
     

    Mám nachystáno na jahody, zlikvidovala jsem všechny. Měla jsem je 4 roky, potřebuju obnovit. Mám objednáno 4 druhy, 2 co jsem už měla, dvoje nějaké nové, tak uvidím. budu mít matečné, tak na pár let zase vystaráno. Ostružiny už též zrajou, rybízu bylo plno, ani jsem ho všechen neočesala. Teda letos jsem nedělala marmošku, mám dost z loňska, tak aby se mi to tu nekupilo, ptáci, taky nějo chtěj. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.08.2022 12:58
     

    Laduš jsi neskutečná zahradnice. thumbs down okurky salatovky chytly svilušky jako každý rok a jsou v háji. Stejnak sotva se ukazal plod, hned zežloutl a uschl. Okurek jsem měla jen snad 6 ze 3 sadiček angry smiley. Koupila jsem v červnu sadičky fial. kedlubnů. A teď je vyhodim, protože jsou pořád stejně velké, nerostou angry smiley......a tak bych mohla pokračovat sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 16.08.2022 13:33
     

    U mě přesně opačně než u Lady. Čili mám jen patizony grinning smiley. No abych nekecala ještě dýně. Nasušená majoránka, nějaká petržel v mrazáku, hrášek byl dobrý. Loni jsem byla soběstačná v pórku a sklízela až do jara, letos ani jeden. Asi staré semínko, pak jsem zapomněla koupil sadbu. Zato jsem jich nechala několik vykvést, tak to bude příští rok po celé zahrádce.

    Dobré je letos ovoce, to roste i bez pravidelné péče. Navařila jsem šťávu z malin, rybízu, bezu, bude to pryč. Příště musím víc. A to bylo k deseti litrům. Teď dělám postupně přesnídávky dětem, jak zrají jablka a další ovoce. Mrazák je plný blum. Ještě vymyslet, co na podzim s dřínem, poprvé se něco urodí. Ani nevím, jak chutná.

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.08.2022 19:52
     

    Lado, s obdivem se připojuju k Irisce. Vyjma rajčat, ty mi jdou naštěstí dobře skoro každý rok, je to jako u Irisky. stydlin smiley smiling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.08.2022 23:00
     

    Irisko, kedlubny v červnu je dlouho, to mě učil soused od našich, ten je pěstoval na kšeft. Tak koncem srpna koupit sadbu a zasadit, to by mohlo vyjít do zimy. Přes léto nic neudělají, i když to je už prošlechtěné, ale každý rok je jinak, nemají rádi hicy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.