sobota 20. dubna, 06:29 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.11.2023 16:49
     

    Pinko, já mám mochyně moc ráda, občas si je koupím. A teď mám radost, že průběžně dorůstají a dozrávají. Musím rostlinu ohlídat, aby přežila zimu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.11.2023 21:35
     

    Spike, pozoruhodná úroda.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 08.11.2023 15:41
     

    Já se tu zeptám opět na pórek. Přes pozdější vysazení a moji naprostou nezkušenost s jeho pěstováním docela slušně narostl (už vím, že mám ten zimní, takže ho mohu postupně sklízet i v zimě). Jen nevím, kde jsem udělala chybu, že má docela krátkou tu bílou část. Má se sázet hlouběji nebo přihrnovat nebo je to prostě druhem?

     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 08.11.2023 16:09
     

    Spike, co jsem pochytila z rad, tak by se měl sázet do rýh, aby šel postupně přihrnovat. Taky se snad odrůdy liší délkou bílé části.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 08.11.2023 16:22
     

    Ten můj měl i dost výživnou zeminu, takže má tu zelenou část opravdu silně zelenou. Až jsem byla v podezření, že je to v polévce připálená cibulka. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.03.2024 13:27)
     
  • Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 08.11.2023 16:47
     

    My ho vždycky máme rádi zelenější a nepřihrnujeme.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 08.11.2023 22:05
     

    Já si vždycky říkám, že příště už budu přihnojovat. Letos jsem neměla, ale švagrová naštěstí hodně, už je nakrájený v mrazáku. A měla ho opravdu dlouhý, možná byl nahusto nebo něco vyrostlo mezi řádky, že se hnal nahoru.

     

    Edit: až teď si to po sobě čtu a mělo tam být přihrnovat, ne přihnojovat. Hnojím normálně každý podzim

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (15.11.2023 13:22)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 13:08
     

    Jo,jo pórek dávám do rejhy, tak 15 čísel po uroveń záhonu zasázím ty nitě co vypěstuju v jednom kelímku. Postupně přihrnu a nahrnu, jako brambory. Zrovna o víkendu jsem vyndala poslední. Je teda luxusní. Taky mám ráda ten zelenej. Ničím nehnojím, ale je fak, že mám vyhnojenou zahradu každoročně koňským hnojem a kompost je se slepičencema slámou, ne jen ze zeleného.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 13:35
     

    Lado, sázívala jsem stejně, měla i zimní - sklízený po celou zimu i zjata ... dva roky nedělám ... nějaká mrcha moucha, pórky plné červů. kašlu na to - stříkaný si mohu koupit.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 13:43
     

    U nás se nikdy pórek nepřihrnoval. Dělali jsem ho kdysi v pradávnu i na kšeft. Záleží taky na odrůdě, dělali si sami sadbu, vždy semeno NL, rozdíly proti naší byly velké, vyplatilo se investovat do drahých semen. Při sázení pórku se musí zkrátit kořínky, ale i vrchní část. Mám takový vypichovák při sázení, raději hlouběji. Hnojení dělá muž, nevím. Poslední roky ale jsou problémy s vrtalkou pórovou, tj. mrcha, ta u nás je. Některý rok je horší, některý lepší. Ale takové pórkové placičky... mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 13:51
     

    když vás tak čtu, tak se do toho pórku taky jednou pustím, my ho milujeme... jednou jsem dostala od kolegyně a nechápala jsem, že z těch "nití na šití" vyroste něco k jídlu winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 14:59
     

    Alenko, kdysi v pradávnu, moje paměť (jsem už opravdu debil, musela jsem si progůglit jak správně se píše) tak hluboho nesahá, byla jsem hodně dítě ... tehdy v pradávnu, v osevových plánech a nucených odvodech po válce ... moji rodiče pěstovali na téměř lánech ... moje máma "bóru", tak pórku říkala, neměla vůbec ráda, spousta práce, tehdy musel být ten vybělený pórek - buď se urodilo mnoho a nechtěli vykoupit, nebo bylo málo a byly postihy. Do své smrti pórek v jakémkoliv jídle nebyla schopna sníst - nějaký blok či co. Já ho mám víc než ráda - teď jsme tři dny jedli pórkovou polévku - nějak jsem se ze řetězu utrhla a koupený v Lídlu, byl úžasný.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 16:22
     
    400575551_316120424517859_9029898243887021658_n.jpg
    Další fotografie:



    Anavi napsal(a):

    když vás tak čtu, tak se do toho pórku taky jednou pustím, my ho milujeme... jednou jsem dostala od kolegyně a nechápala jsem, že z těch "nití na šití" vyroste něco k jídlu winking smiley grinning smiley

     

     

    Anavi, taky jsem nevěřila, že z těch nítěnek vyroste něco poživatelného. Nakonec narostl docela slušný, ale ta bílá část je dost malá. Sice mám ráda i to zelené, ale uvítala bych víc bílého. Mám ten zimní, tudíž zůstává na záhonku a budu ho brát postupně.

     

    Na fotce je záhonek s pórkem a mrkví, na další poslední ředkvičky. A ty nory jsou od krtka. Pod sudem s vodou na zalévání si udělal křižovatku cest.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (15.11.2023 16:29)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 19:11
     

    Co mám venku krásné, je petrželka. Hodím na ni vždy na zimu krabici a plastovou bedýnku. Většinou vydrží zeleň po celou zimu. Přiznám, že bych polévku bez petrželky doma nedala. I na neteřině svatbě jsem měla koment, hlasitou poznámku, že není v polévce petrželka, dostala jsem kopanec pod stolem. Na starý kolena mě těžko změní. winking smiley Jinak fest zazimovávám a uklízím, dokud nemrzne a jde být venku.

    Sudy jsem ještě nechala, má pršet, tak to vynosím stromkům. Krtkům se u nás taky líbí, jak tankodrom, pod sudy to bude stejné jak u Spike.

    Nesázel jste někdo zimní cibulku? V suchu sázená, dávala jsem i hloub a teď po deštích vylézá. To asi dobře nebude....uvidím

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 15.11.2023 21:02
     

    Alenko, petrželku mám taky celý rok. Nezakrývám ji, v pohodě drží.

    Když je jí v létě opravdu moc, dávám si nějakou do mrazáku, ale čato ji spotřebovávám spíš proto, aby tam netrčela do léta. V zimě petrželka moc nepřirůstá, ale drží, tak otrhávám dle potřeby. Brzy na jaře už znovu začíná růst.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.