pátek 19. dubna, 22:55 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 23.08.2023 22:59
     

    Mamka mi říká: ,,na co tady máš kytky, dej si brambory, ať je z toho užitek."

    Máme vedle baráku bramborárnu, každý rok si bereme několik pytlů do sklepa na uskladnění. Já pěstuju zeleninu ráda, i brambory, ale fakt to nedává smysl.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.08.2023 08:24
     

    Koukám, že to bylo u vás dost podobné. A když je člověk vychován takovou matkou, má pak ale celý život pocit, že nic není dobře, že jsem všude mohla přidat.. jsem ráda, že jsem to kolem čtyřicítky přehodnotila a když mám na výběr, jestli mít vygruntováno nebo jet s kamarádkou na kolo, volím to druhé. Zážitky mi nikdo nevezme a prach stopro počká... ale mamka to nese hodně těžce. Té to prostě nevysvětlím. confused smiley

    babkaela napsal(a):

    Mančo, díky flower smiley .

    Víš, moje máma nikdy na zahradu moc nebyla, udělala nejnutnější - občas něco okopala, ale jinak i o kytky a vše ostatní se staral taťka (dokonce i o kytky na verandách a v bytě). Mamka ale měla vždy dokonale uklizeno, navařeno, zavařeno (ovoce i zeleninu nachystal táta, máma sklenice a nálev, táta naplnil, máma zalila, táta zavíčkoval, máma zavařila), napečeno, ušito, zašito, vždycky říkám že žehlila snad i ponožky a přitom chodila do práce, starala se o tátovu mámu a nás a ještě zvládla spoustu aktivit v dědině. Až už nemohla moc a já vařila i pro ně, chystala snídaně, obědy i večeře, uklízela tak nějak průběžně. Jenže, když měli přijet můj bráška nebo sestra s rodinami tak 4x do roka, většinou na střídačku (moc lidí je už unavovalo) měla jsem pocit, že musí být vždy vygruntováno, utřený prach i ze všech pikačovin v knihovně, které dostali v průběhu let - to už moc nedávali, obtěžovalo je to - to potom řekla: "Už se na to vykašli, přijedou za mnou nebo za barákem" . "Pojď si zapálit" - kouřila do svých 85 let a měla rozedmu plic dlouho, potom už dva roky bez cigaret, ale to víc ležela než seděla nebo chodila. "A víš co říkávala babička Jůli, na oknách se blechy nelíhnou."

    Zase nostalgie jako prase stydlin smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 24.08.2023 08:26
     


    Tak naše mi vždycky, když jsem rozšířila záhon, řekla, že je to zbytečné.. kdybych RADŠI uklidila barák.. No jenže zahrada mě baví a naplňuje, úklid beru jako nutné zlo. Jenže to člověku, pro kterého je i ovladač na stolku bordel, protože když se na televizi nikdo nedívá, měl by být uklizený v šuplíku, prostě nevysvělíte... eye rolling smiley

    Manca napsal(a):

    Mamka mi říká: ,,na co tady máš kytky, dej si brambory, ať je z toho užitek."

    Máme vedle baráku bramborárnu, každý rok si bereme několik pytlů do sklepa na uskladnění. Já pěstuju zeleninu ráda, i brambory, ale fakt to nedává smysl.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 25.08.2023 18:33
     
    370523017_267706479359254_481037418050105516_n.jpg
    Další fotografie:

    Cuketa plodí rumba_koule. grinning smiley

    Myslím, že to bude tím vedrem a ztrátou listů, na nichž bylo padlí. Voda se prostě nedostane až do špičky plodů.

    Ale jsou křehké a dobré.

     

    Papriky začínají mít barvu, jakou by měly mít dle zakoupených sazenic.

     

    Okurky se tvářily, že bude velká pauza nebo konec, ale najednou jsem objevila mnoho plodů, které brzy narostou do konzumní velikosti.

    Ještě tam jsou asi 3-4 plody už teď konzumovatelné, ty další budou určitě brzy po nich.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 25.08.2023 20:41
     

    Spike, mám to u zelený taky, ale jsou dobrý a už bude po nich. Drží pouze taková pruhovaná a je moc dobrá, asi je její rok. Rychle jsem ještě protrhala rajčata, na ty ohlašovaný deště, předpověď stále mění, pršet asi bude. Okurky tady končí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 28.08.2023 09:58
     

    Mně takhle zvláštně rostou letos nakladačky... místo dlouhých plodů mám koule smiling smiley... ale chuťově v pořádku. thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 29.09.2023 12:57
     
    img_20230928_135252.jpg

    Jsem trochu pozadu, no ale přece. V květináčích už končí, ale ne na plíseň, ale na stáří a celkové vyčerpání.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 12.10.2023 13:48
     

    Tak to už je docela odvaz... eye popping smiley

     

    [coolmagazin.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (12.10.2023 13:51)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.10.2023 20:55
     
    391710270_297654306364471_4728959764766825676_n.jpg
    Další fotografie:

    Vrátila jsem se z dovolené a myslela jsem, že si děti průběžně odebírají zeleninu, když mi tu zalévaly.

    Nebraly si asi nic, takže jsem hned sklidila, co bylo zralé.

    Těch okurek je na fotce jen polovina. Zatím jsme je ještě v zimní zahradě nechali, ale asi jsme je měli zlikvidovat. Moc už jich asi nedoroste a nám se to teď bude blbě vyklízet, když už jsme tam museli nastěhovat pokojovky.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.10.2023 21:10
     



    Anavi napsal(a):

    Tak to už je docela odvaz... eye popping smiley

     

    [coolmagazin.cz]

    Ivčo, to bych asi opravdu nedala eye rolling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.10.2023 21:12
     



    SPIKE napsal(a):

    Vrátila jsem se z dovolené a myslela jsem, že si děti průběžně odebírají zeleninu, když mi tu zalévaly.

    Nebraly si asi nic, takže jsem hned sklidila, co bylo zralé.

    Těch okurek je na fotce jen polovina. Zatím jsme je ještě v zimní zahradě nechali, ale asi jsme je měli zlikvidovat. Moc už jich asi nedoroste a nám se to teď bude blbě vyklízet, když už jsme tam museli nastěhovat pokojovky.

    Jsi opravdu dobrá ... u nás už jen pár paprik a nějaká rajčata. Taky budu muset začít likvidovat a nějak se mi nechce.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 17.10.2023 21:17
     

    Elenko, my jsme se po návratu ještě nezastavili. Riskla jsem to a nechala pokojovky venku. Teď musely rychle do zimní zahrady. Do toho průběžně likviduji odkvetlé a uschlé trvalky. Toho bude ještě dost. Rajčata i papriky zatím drží i venku, ale brzy je budeme taky likvidovat...Je ten podzim nadupaný.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.10.2023 16:40
     
    395335951_305361438927091_2384685662537228588_n.jpg
    Další fotografie:

    Okurky se evidentně těší na Vánoce a nehodlají svoji pozici opustit dřív. smoking smiley

     

    Mochyni jsem vypiplala ze semínek koupených plodů. Roste jako Adéla, musím ji umravňovat.

    Doufám, že přežije zimu a příští rok bude hojně plodit.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 01.11.2023 20:01
     
    398672845_308310371965531_387419872234807439_n.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem se rozhodla, že okurky zlikviduji, protože zimní zahrada je přecpaná a to jsou venku ještě 4 velké kytky.

    Sklidila jsem poslední okurky a po častech ostříhala obě rostliny okurek. Bylo mi líto těch maličkých plodů a již nevyužitých květů, ale tady to bylo "buď jedno nebo druhé" a v zimě patří zimní zahrada pokojovkám.

     

    A najednou je tu spousta místa. Zítra ten záhonek dočistím a přímo na něj postavím květináče (bude se to dobře hromadně zalévat). Tak snad zbyde i dost místa na posezení u kafe, když budou nějaké slunečné dny.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (01.11.2023 20:02)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 02.11.2023 10:37
     

    Spike eye popping smiley neuvěřitelné, ty okurky ani nechytly plíseň? Takovou úrodu jsem neměla za celé léto grinning smiley Mochyně se mi z nějakého spadlého plodu sama vysemenila, ani jsem je letos nechtěla.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.