středa 24. dubna, 04:53 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 25.07.2023 00:08
     

    Mě už to na zahradě taky nebaví. Příjemně koukatelně bxlo na jarez tak měsíc a půl. Teď je to Sahara. Tráva uschlá, chozením zlámaná, takže se chodí po prašné tvrdé hlíně. Jestli se tráva vzpamatuje ví bůh. confused smiley Jahody leží na zemi jak po mrtvici. Okurky nebudou, usychají sad smiley. A déšť v nedohlednu. Ty jejich předpovědi jsou k ničemu. Jen pořád straší.

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 27.07.2023 20:57
     
    img_20230727_203527.jpg

    Taky sklízíme úrodu grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.08.2023 13:16
     

    irisko, když máte sucho, nemáte zřejmě ani zdroj posekané trávy. Ale zkus na jaře shromažďovat posekanou trávu, dokud je a mulčovat. Mně se to hodně osvědčilo. Po každém sekání udělám tenkou vrstvu a půda pod tím je úplně jiné kvality, než když zůstávala holá. A brambory v té posekané trávě, to je luxus. thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down Ze dvou sazenic plný kyblík, velikost brambor jako pěst.

    iriska napsal(a):

    To samé mám já....po prvním hrachu jsem dala pár brambor.....moc jich nevylezlo, po druhým hrachu nedám nic, je to beton angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.08.2023 13:17
     


    no pěkně...já mám rajčata pořád zelená confused smiley

    kordula napsal(a):

    Taky sklízíme úrodu grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.08.2023 14:38
     
    img_20230723_123307.jpg
    Další fotografie:

    Anavi, jsme na tom stejně. Tak nějak od začátku. Ale ono to přijde.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.08.2023 16:41
     

    Dnes se mi náhle obejvila plíseň na cuketě. Ostříhala jsem jí všechny napadené listy. Včera byla v pořádku a dnes hodně listů úplně potažených plísní. angry smiley

    Zdá se mi, že i některé listy nakládaček jsou napadené. Asi to půjde brzy všechno do háje. angry smiley

    Rajčata zatím ok, ale dá se čekat, že to skočí i na ně. Těším se na bohatou úrodu, ale jestli chytnou plíseň bude po úrodě hned. thumbs up

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.08.2023 17:01
     

    Jo, to je taky možné, že to půjde ze zelené zrovna do hněda. Hlásí velké deště koukám.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 03.08.2023 22:00
     

    Vzpomněla jsem si na Vás. Zase jsem sebrala košík rajčat, nestačíme to odjídat, porozdávám. Kečup už jsem dnes dodělala. Sela jsem v 1/2 března, možná to je odrůdou. Jsem moc spokojená s takovými podlouhými, násada jak hrom a zrály brzo po skleníkových. Vloni byly v zahrádkáři semínka jako test a dárek. Už vloni jsem z nich byla nadšená. Jmenují se Delikáno F1.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 04.08.2023 08:11
     


    Plíseň nebo padlí? Moje mají bílý potah, bude to padlí... když jsem ostříhala ty napadené listy, většinou to zabralo a další rostly zdravé, plíseň je horší, ta se šíří rychle. Dělá to současné počasí.

    SPIKE napsal(a):

    Dnes se mi náhle obejvila plíseň na cuketě. Ostříhala jsem jí všechny napadené listy. Včera byla v pořádku a dnes hodně listů úplně potažených plísní. angry smiley

    Zdá se mi, že i některé listy nakládaček jsou napadené. Asi to půjde brzy všechno do háje. angry smiley

    Rajčata zatím ok, ale dá se čekat, že to skočí i na ně. Těším se na bohatou úrodu, ale jestli chytnou plíseň bude po úrodě hned. thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (04.08.2023 08:25)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 04.08.2023 08:12
     

    My bychom asi stíhali... stále kombinuji mizernou sklizeň s nákupem... Kluci si denně dělají rajčata s mozzarelou a bazalkou, tak máme spotřebu. A chlap zase ten školkový salát s rajčaty, octem a cibulí, umí ho výborně. A vychlazený byl v těch vedrech top.

    alenak napsal(a):

    Vzpomněla jsem si na Vás. Zase jsem sebrala košík rajčat, nestačíme to odjídat, porozdávám. Kečup už jsem dnes dodělala. Sela jsem v 1/2 března, možná to je odrůdou. Jsem moc spokojená s takovými podlouhými, násada jak hrom a zrály brzo po skleníkových. Vloni byly v zahrádkáři semínka jako test a dárek. Už vloni jsem z nich byla nadšená. Jmenují se Delikáno F1.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (04.08.2023 08:26)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 04.08.2023 08:13
     


    To jsi mě utěšila.. loni to taky dozrávalo až do září, hlavně, aby to něco nesejmulo.

    Letos jsem vyzkoušela Polyversum, zatím se rajčata drží, ale ona asi ta vlna plísní ještě nejede.. to bývá až v půlce sprna obvykle.

    Manca napsal(a):

    Anavi, jsme na tom stejně. Tak nějak od začátku. Ale ono to přijde.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (04.08.2023 08:26)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 04.08.2023 13:08
     

    Asi to bude spíš padlí, máš pravdu. Co je okurkám, nevím. Nějaké listy žloutnou a některé šlahouny jsou jakoby ovadlé, přestože je zalito. thumbs up 

    Měla bych být vlastně ráda, protože mám zavařeno už asi 20 sklenic a přes 20 zbylo od loňska, tedy pro nás až až. Taky docházejí sklenice. smiling smiley

    Anavi napsal(a):


    Plíseň nebo padlí? Moje mají bílý potah, bude to padlí... když jsem ostříhala ty napadené listy, většinou to zabralo a další rostly zdravé, plíseň je horší, ta se šíří rychle. Dělá to současné počasí.

    SPIKE napsal(a):

    Dnes se mi náhle obejvila plíseň na cuketě. Ostříhala jsem jí všechny napadené listy. Včera byla v pořádku a dnes hodně listů úplně potažených plísní. angry smiley

    Zdá se mi, že i některé listy nakládaček jsou napadené. Asi to půjde brzy všechno do háje. angry smiley

    Rajčata zatím ok, ale dá se čekat, že to skočí i na ně. Těším se na bohatou úrodu, ale jestli chytnou plíseň bude po úrodě hned. thumbs up

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 04.08.2023 13:34
     

    Věrko, na cuketách asi aopravdu padlí, to má cukety rádo, na okurkách může být cokoliv, včetně nějakých rostlinných škůdců - třeba svilušky. Škoda, že jsi tak daleko - sklenic mám na rozdávání, nenaplním ani za 10 let snad - ale syslík, co kdyby, přece nevyhodím (občas mi přistanou od kamarádky, která skladovací prostory nemá a vyhodit je přece škoda).

    Já letos nemám zavařeno nic, nějak se nedaří stydlin smiley . Okurky zvládneme tak na kvašáky nebo nechat přerůst na jídlo. Ve skleníku jsem obměnila sazenice a stále okurky hořké - slepice sežerou.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 13.08.2023 22:34
     
    img_20230813_132154.jpg
    Další fotografie:

    Mamka letos taky měla hořké. Ale fakt celé, ne jen konec. To jindy nebývalo, až s koncem sezóny. Letos na začátku.

    Posílám fotky rajčat teď a před třemi týdny. Se nedočkám

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 14.08.2023 09:43
     

    Uklidním Tě. U nás rajčata tři týdny naprosto stagnují, jen se mírně zvětšují, možná. Jedno červené!!! jsem sebrala... jedno jediné.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.