sobota 20. dubna, 17:21 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 05:09
 

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 29.05.2023 11:45
     

    Mě letos vůbec nejdou okurky. Je jedno jestli je to nakládačka, hafovka , svačinka, venku nebo ve skleníku. Prostě katastrofa sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: zelenina.

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 29.05.2023 14:38
     

    Tak jediné, s čím mohu souznít je to, že mi začínají kvést brambory.. jinak jsi fakt buldozer grinning smiley winking smiley Okurky budu teprve dneska vysévat. Držím se jájina pravidla, že vysévám na Antonína, letos vzhledem k počasí dám dříve. A úroda je vždy parádní. thumbs down

     

    LadaB napsal(a):

    Tak kedlubny, ředkvičky sežrány, květák zakládá..(letos teda má zpoždění), první okurky potřebujou tak 2-3 dny. brambory už začínají kvést winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 29.05.2023 14:39
     

    irisko, taky se mi nikdy moc nedařily... teď praktikuji semínka po dvou rovnou do země a dva roky po sobě byla úroda úchvatná, a to je mám jen v obřím truhlíku. thumbs downZato jahody na oknech mám letos mizerné. Polovinu mi jich zlikvidovaly larvy lalokáče, a ten zbytek se z toho jakžtakž vzpamatovává, ale jsou bídné. thumbs up

    iriska napsal(a):

    Mě letos vůbec nejdou okurky. Je jedno jestli je to nakládačka, hafovka , svačinka, venku nebo ve skleníku. Prostě katastrofa sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 29.05.2023 20:38
     
    350102142_2277454789108313_1020711957641293016_n.jpg

    Taky s Ladou můžu porovnávat jen pokud jde o brambory.

    Z pařeniště už taky máme úrodu, ale je to jen malý záhonek. Ředkvičky jsme už snědli (teď začínají venku), saláty totéž. Zůstanou tam papriky. Poslední dvě kedlubny sníme co nejdřív, aby ty papriky neudusily.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.05.2023 08:47
     

    Kedlubny máš krásné. thumbs down

    Včera jsem připravila dva záhonky na rajčata, vejde se jich tam asi jen 10, nevím, co budu dělat s tím zbytkem sazenic... vždycky se mi bojím, že mi to nevzejde, tak dám radši víc semínek a ono pak vzejde všechno. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.05.2023 16:14
     

    Anavi dávám dvě sazenice k jednomu klacku už léta. thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.05.2023 17:11
     

    Začala červenat první jahoda..... Ozobaná od ptáků angry smiley. Tak jsem musela natáhnout sítě angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.05.2023 18:47
     

    .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (30.05.2023 23:26)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.05.2023 20:23
     
    349685343_206060848489389_3064100040425187932_n.jpg

    Včera jsem koukala na jednu růžovou jahůdku a dnes jich učervenalo několik. K snídani si každý jednu nejzralejší utrhneme. mls smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 30.05.2023 22:03
     

    Takovou snídani bych brala taky. winking smiley Musím si počkat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 31.05.2023 08:11
     


    Tak dávám papriky, ale bála jsem se u rajčat kvůli plísni. Mamka mi včera říkala, že to tak mám udělat, no měla jsem vlastní hlavu a spoustu mi jich zbylo. Dám to do květináčů. winking smiley

    iriska napsal(a):

    Anavi dávám dvě sazenice k jednomu klacku už léta. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 31.05.2023 08:13
     

    u nás se zase postarali slimáci... ale ožrali naštěstí jen jednu, ostatní byly pěkné. A kvanta lesních a měsíčních. thumbs downTy jsem do sebe poslala rovnou z ruky do pusy, ani jsem se nerozdělila. stydlin smiley smiling smiley

    iriska napsal(a):

    Začala červenat první jahoda..... Ozobaná od ptáků angry smiley. Tak jsem musela natáhnout sítě angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 31.05.2023 08:14
     

    my je máme v polostínu, tak jim to chvilku trvá, ale jak to vypukne, tak to je paráda

    Včera se mi zdálo několik sazenic lehlých, přitom sucho tam nebylo... podezírám kočky, že se tam chodí válet... ale furt lepší, než aby tam řádila kuna, kterou máme na půdě. Zrovna jsou ty sazenice úplně obalené, ale v kondici rozhodně nebyly... takové uválené, povadlé. sad smiley

    SPIKE napsal(a):

    Včera jsem koukala na jednu růžovou jahůdku a dnes jich učervenalo několik. K snídani si každý jednu nejzralejší utrhneme. mls smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zelenina.

    Datum: 31.05.2023 14:53
     
    img_20230531_074110~2.jpg
    Další fotografie:

    🌞

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: zelenina.

    Datum: 31.05.2023 23:45
     
    350527068_967236801067310_3091689303190789372_n.jpg
    Další fotografie:

    Jahody červenají hodně rychle. Dnes jsme dvě snědli, ale několik dalších už má už taky pěknou červenou barvu. mls smiley

    Pařeniště se vyprazdňuje, zůstala poslední kedlubna a 4 menší saláty. Papriky budou mít konečně dost místa i světla.

    Venku jsou taky vysázené saláty a kedlubny, ale tam to roste pomaleji. Dnes jsem tam přisypala granulky pro slimáky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.