středa 1. prosince, 18:50 Svátek má Iva
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Užitková zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: jabraka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

zelenina.

Datum: 24.04.2007 03:09

Zelenina nikoho asi nebaví,mě také ne,ale když vidím,jaké jsou ceny zeleniny,asi začnu zase pěstovat.Kdysi jsem zkoušel vše,rajčata,papriky,mrkev,petržel,celer,hrášek,okurky,pastiňák,libeček,fazolky,cibuli brambory,dýni, červenou řepu ,ukázalo se,že vnucovat každoročně celé rodině množství zeleniny a pak se dívat,jak jim to hnije ve špajzce,tak to ne.

Teď jsme zůstali u cibule,brambor, a hrášku,trochu karotky a zelene petrželky a šnytlíku do polévek.Na kompostě se pyšní dýně.Máme rádi kompot.

JABRAKA

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 17
  • Autor: drahus
    Status: expert

Re: zelenina.

Datum: 25.02.2018 16:10

Dnes jsem zkušebně zasela papriková, masitá rajčata a místo květníčků jsem použila plato od vajec. Semínka jsou naše, usušená z loňských rajčat. Raději jsem jich pár nechala, kdyby mi to zdechlo, protože jsou semínka v pokoji na parapetu a nikdy jsem to nedělala

• Autor: Reklama

• Autor: bibinaH
    Status:

Datum: 10.05.2018 15:40

Holky zadily jste někdo už sazeničky okurek ven?

• Autor: samanka
    Status:

Datum: 10.05.2018 18:43

Začnu asi o víkendu, salátovky, papriky a rajčata - zatím mám vše ve fóliáku ale otevřeném, a´t si zvykají na teploty. Předtím jsem je měla v pokoji na okně

Status:

Datum: 10.05.2018 19:01

Jaké si děláte jmenovky???

rajčata sázím do kelímků od jogurtů - každá odrůda má svůj druh jogurtu, ale na záhonu už to pak nepoznám. Když jsem si napsala fixou na plast, tak mi stejně během roku vše vyšisovalo - i ty kelímky, co jsem jeden rok nechala u rostlinek. A laminovačku nemám

• Status: expert

Datum: 10.05.2018 19:42

Samanko, já žádné. Ale dědek s tím trávil fůru času. Moc nic nevymyslel, aby vydrželo. Tak si udělal plánek. Tyčka jedna, název, tyčka dvě atd....Objevila jsem to pověšené v altánku a musela jsem se smát. Asi by drželo třeba nějakým emailem nebo venkovní barvou.

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 11.05.2018 04:38

011.jpg
    Další fotografie:

Vytiskni na tiskárně nejlépe na samolepku, ideálně štítek přelepit izolepou. Pokud nemáš, tak i na papír a tou izolepou přelepit tak aby přesahovala papírek ze všech stran, stopro vydrží minimálně sezónu. Jinak pro mne nejrychlejší vyfotit nasázené a do fotky udělat popisky co je co.

Okurky ven seju rovnou semínka, už jsou venku a ve foliáku mám roubované na dýňové podnoži. (fotky 10 dní staré, cvaknuté jen tabletem). Rajčata už maj nejvyšší čas je vysadit, ale nebyla jsem týden doma, tak jen je nechtěla vysazovat, páč byly ty horka a včera odpoledne vydatnej slejvák, že se to nedalo. Chystám se na ně dneska. Poslední fotka je z venkovního záhonu, tam už řežu jak saláty, tak kedlubny

Datum: 11.05.2018 04:44

Když vyfotím co mám na záhoně já, uchechtáte se k smrti stydlin smiley Jediný rajčata, ale saláty vůbec nerostou, mají jen tři lístky, asi měsíc sad smiley papriky ve fóliáku jen lístky děložní angry smiley Předpěstovala jsem si ačokču a po přesazení ven je celá popálená od slunce thumbs up

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 11.05.2018 04:58

Chce to zastínit bílou netkankou, než si zvyknou na to sluníčko. To jarní slunce je prevít, proto jsem s rajčatama čekala, abych to měla pod kontrolou. Fóliák už nechávám otevřenej, otevřené okénko, aby se to neuvařilo roste všechno v pohodě.

• Autor: kaaj

Datum: 11.05.2018 05:05

měla jsem v truhlíku asi šest sazeniček balkonových rajčat . tak ty jsem včera vysadila mezi dřevité pivoňky . teď už jsou odkvetlé a loni tam bylo rajče donesené odněkud ptáky. velmi se mu tam dařilo . tak jsem tam dala i tyto . nevím jaké budou . confused smiley

Datum: 11.05.2018 05:08

LadaB napsal(a):

Chce to zastínit bílou netkankou, než si zvyknou na to sluníčko. To jarní slunce je prevít, proto jsem s rajčatama čekala, abych to měla pod kontrolou. Fóliák už nechávám otevřenej, otevřené okénko, aby se to neuvařilo roste všechno v pohodě.

Zastíněné je mám netkankou. rajčata jsou už na místě, venku a jsou v pořádku. Řekla bych, že jsou na tom líp, jak v pařníku, ale ostatní je k prdu

• Status: expert

Datum: 11.05.2018 05:14

Drahus, neuchechtám.Zelenina nepatří už léta k produktům, kterými bych se mohla chlubit. Ani to s ní moc neumím. Ač teď jsem se vylepšila a asi už tři roky jsem pěstitelem eye rolling smiley rajčatových semínek. Teď jsem sortiment rozšířila na melouny.Hluboká úklona před Ladinou velkovýrobou. thumbs down

Kaaj, určitě dobrá na chuť. S kupovanou produkcí se nedá srovnat.

• Autor: bosk

Datum: 11.05.2018 06:14

Já taky nejsem "zelinář",to je priorita mýho muže.A má úspěchy.Rajčata na záhonu mají už asi 1m,kvetou.Ve skleníku má okurky hadovky,papriky a salát.Ale ten je nějaký divný,nechce dělat hlávky,asi je na něj teplo.

Status:

Datum: 11.05.2018 08:41

Jsem to nějak letos přehnala s rajčátkama, když jsem měla zasetou obvyklou dávku, objevila jsem semena ve slevě za 10Kč, původní ceny byly 50-80Kč, samozřejmě prošlý, některá i 2 roky, ale vzešly všechny. Tak jsem zvědavá, co to bude za poklady. Proto je chci i pořádně podepsat, abych věděla, co jsou ty novinky zač. Byla to polská značka, takže za normální cenu bych je určitě nekoupila. Ale za 10kč confused smiley confused smiley confused smiley to jsem si nechala poslat všechny, co mě nějak zaujaly. Asi 12 sáčků. A 80Kč za 10 semínek eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley , to se snad musí samo i sklízet a nakrájet na salát. A celkem teď mám asi 19 druhů a 160 sazenic - jak na potvoru všechna semena vzešla, žádná nezdechla a mají se čile k světu. Normálně jich dávám jen 50-60, podle toho, jak se mi povede sazeničky umořit. Loni mi je pomlátil vítr, předloni se v sadbě porvali psi, synek pomocníček má také na svém kontě vysokou úmrtnost winking smiley winking smiley winking smiley

• Autor: HanaK

Datum: 11.05.2018 08:55

jmenovky se dají udělat z tabulky "zákaz kouření" apod., tuším v papírnictví se to prodává jako podložka do sešitu (měla jsem to jako prvňačka, psala jsem přes 3 listy bez kopíráku grinning smiley ) Popř. se dají zapichovátka koupit. Píše se na to měkkou tužkou nebo tužkou na sklo (taková mastná, blbě se ořezává), mají ji tuším v železářství a podobných obchodech.

Pak se dají využít pet láhve nebo jiný plastový odpad, a např. kolem jedné odrůdy dát kroužky z červené flašky a někde bokem mít plánek.

Potom existují provlékací pásky, co mají na rostlinách zahradnící, netuším, kde to koupit, musí se na to psát strojem, aby po vyblednutí barvy zůstal aspoň vyražený obrys.

Nebo přivázat kousek čtvrtky a zalepit ze obou stran izolepou, jak píše Lada.

Na květináče se dá psát lakovým fixem, mají v barvách lacích, popisují se tím třeba pneu (pravá, levá, přední, zadní) nebo se to využije na renovaci drobných šrámů na kole, autu a tak.

Já osobně si nic neznačím ani nepíšu, to si snad budu pamatovat, ne? grinning smiley Aspoň mám pak nějaké to překvápko. winking smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (11.05.2018 08:57)

Podobné příspěvky
Diskuze: Bramborové recepty   

Tak nejčastěji dělám ze zbylých brambor francouzské brambory.Uvařené brambory pokrájím na plátky.Na oleji osmahnu nějaký salám nebo párek, co je zrovn

Autor: Anavi - 02.08.2007 11:09
Rubrika: Teplá kuchyně - Komentářů: 58

Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 11:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.