pátek 19. dubna, 15:27 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Zelené pokojovky

Datum: 04.11.2009 22:51
 

Nevím, kam umístit pokojovky, které sice samozřejmě taky kvetou, ale buď v našich podmínkách málokdy nebo je jejich květ nepodstatný, protože okrasné jsou hlavně listem. Proto zakládám tuhle diskuzi.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (14.03.2019 20:18)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 25.02.2018 18:57
     

    Tak mi začíná pouštět kapok. Už jsem fakt měla strach, že jsem ho zničila radikálním řezem v nevhodnou dobu. Dnes jsem si všimla, že se začíná zelenat. Dával si ale na čas. Já ho zalévala už jen ze setrvačnosti, že ho holt na jaře zlikviduji úplně. love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zelené pokojovky

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 03.03.2018 11:34
     
    dsc_0189_li.jpg

    Krásně mi vyrostlo mango a v tom kroužku je vidět první avokádo (těch je tam nejmíň 10). A to další jsou malé zmijovce, ty mám všude, kam dám zeminu ze skleníku, ale odsud půjdou nemilosrdně pryč. grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 10.03.2018 23:23
     

    Avokádo mám asi 4 roky, chvíli jsme si tenkát s peckou hráli, mladej jí koulel po stole a samozřejmě po zemi, pak jí po mně házel, tak jsem se namíchla a píchla jsem ji do truhlíku mezi muškáty. a zapomněla. A v zimě, najednou vyhnal 20 cm výhon čehosi, no moc jsem to neskoumala, bylo to bez listí, ale nepřekáželo mi to, tak jsem to nechala na jaro a pak přišla sousedka a smála se, že mám avokádo. Od tý doby se ho snažím pěstovat, no roste, ale mohlo by vypadat lépěji a radostněji. Pak jsem se ještě párkrát snažila naklíčit pecku, ale vždy mi uhnila. Ještě jsem zkoušela liči, ale poslední dobou se také nedařilo. Jediný úspěch jsem slavila ještě s datlí, ale po čtyřech letech mi najednou uschla. A to ji mám v květináči dohromady s jinou kytkou, abych viděla, jak je zalitá. sad smiley sad smiley sad smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 11.03.2018 07:52
     

    Šamanko, metodoy pěstování pokus-omyl jsou nejlepší. Mám ségru učitelku a ta se marně doma snažila pěstovat citrusy. A povídá mi - představ si, parchanti ve škole mi plivou pecky z mandarinek do květináčů a jak tam pěkně rostou grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 11.03.2018 18:57
     
    wp_20180307_13_02_15_pro (2).jpg

    Jak se líbí tento citron? Je to Pursta winking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 12.03.2018 13:01
     

    Iviku Nádhera. Já chci ZZ !!! Já chci ZZ!!!!!

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 13.03.2018 07:55
     

    Ja taky!!! (chci ZZ) grinning smiley

     

    Iviku, krasny!

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 13.03.2018 08:50
     

    Iviku, to je krása!

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 13.03.2018 14:33
     

    Iviku, thumbs down

    Já nechci ZZ. Už bych se snad asi zbláznila. eye rolling smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 31.03.2018 09:42
     
    img_20180331_094040.jpg

    ahoj lidi, moooc dlouho jsem tu nebyla - budovali jsme teď na chatě, tak jsem si odskočila na jiný web, ale jsem ráda, že už jsem zase ze stavby zpět na kytkách. Všecky vás moc zdravím a konečně mám i v interiéru místnost, kam můžu dát kytky. A dost na tom ulítávám :-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 17.07.2018 13:48
     
    37167462_10210229295203024_5316679422319788032_n.jpg
    Další fotografie:

    První 3 kytičky jsou přivezené z Peru. Nejdřív se tvářily, že tu nevydrží, ale letos se najednou rozrostly. Ta třetí je sladká minipaprička. Ta je ze semínka.

     

    Poslední je nový ibišek ze zakořeněné větvičky (původ ryze český). Má to být červený plnokvětý druh. Má hodně velké listy a rostl téměř vodorovně, tak jsme ho po přesazení přivázali svisle ke stojanu. Prý i matečná rostlina musí mít oporu a úvazek.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 08.09.2018 22:40
     
    img_3292.jpg
    Další fotografie:

    Kapradí roste jako blázen grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.09.2018 10:00
     

    Františku, thumbs down. Jde ti úžasně a je ohromně dekorativní.

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.09.2018 11:22
     
    20180909_111527.jpg

    Prosím o radu.Každý rok zjara si koupím asparágus a mám ho venku až do podzimu.Daří se mu dobře (na fotce ten současný),ale jak ho dám domů tak zežloutne a opadá.Co s tím? please smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.09.2018 11:48
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Františku, thumbs down. Jde ti úžasně a je ohromně dekorativní.

    Ano je , a aby mě nevystěhoval, je všech 5 ks na chodbě v paneláku na společné chodbě. Jenom zaliji a rosím.

    Pokud se jedná o asparágus, míval jsem no, chtělo trocha chladlo a hlavně jsem ho 2x za týden rosil. Pamatuji když kvetl vždy, měl spousty bílých malinkých kvítek. Je to změna prostředí. Ano a hodně opadává.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.