čtvrtek 25. dubna, 09:51 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert

Zelené pokojovky

Datum: 04.11.2009 22:51
 

Nevím, kam umístit pokojovky, které sice samozřejmě taky kvetou, ale buď v našich podmínkách málokdy nebo je jejich květ nepodstatný, protože okrasné jsou hlavně listem. Proto zakládám tuhle diskuzi.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (14.03.2019 20:18)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Drood
    Status: nováček

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 07.02.2018 08:19
     

    Kdo tipoval rod zmijovec, trefil thumbs down . Tak já tedy prozradím i druh. Je to Amorphophallus titanum. Na květ si holt ještě nějaký ten rok počkáme, no... smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zelené pokojovky

     
     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 07.02.2018 14:50
     

    Tak to nevím, jak jsi ji získal? V přírodě v tropech je chráněná a v prodeji běžně není nono smiley

     
  • Autor: Drood
    Status: nováček

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 07.02.2018 23:08
     

    S tou ochranou v přírodě je to, bohužel, špatné, palma olejná všechno válcuje... Občas se dá sehnat na ebayi, ovšem je to trochu dražší kytka. Momentálně je na ebayi jen jedna nabídka, a to z Austrálie, bez možnosti dopravy do Česka. Já jsem před pár lety koupil dvě semena z Británie.

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 08.02.2018 18:56
     

    Je to rarita, květu se dočkáš po mnoha letech-tipla bych tak 6, spíše 8-10 roků. A potom ani nekvete každý rok, sbírá síly grinning smiley Ale i jako zelený "deštník" bude pěkná smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 08.02.2018 18:59
     

    Budu tiše závidět, až pokvete.

    V Liberci jim kvete asi každým třetím rokem.

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 08.02.2018 19:03
     

    Tady ta titánka to tak má běžně, a to asi má dobrou péči smiling smiley Já se o ni kdysi zajímala, ale protože není dostupná, vzdala jsem to. Ono i opylení je náročné, psali o tom. Chlubili se z BZ, že se jim to podařilo. Semena cestovala jako vzácnost do jiných BZ winking smiley

     
  • Autor: Drood
    Status: nováček

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 08.02.2018 23:30
     
    p1010001.jpg

    Na květ nespěchám, konjaků mi kvete spousta grinning smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 00:06
     

    Vzpomínám si na tuhle fotku, byla tu v prosinci. thumbs down

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.02.2018 16:12)
     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 16:10
     

    To je paráda. Také jsem nějaké měla, ale před pár lety, byly tehdy třeskuté mrazy, nechal syn omylem otevřené dveře do sklepa. Tehdy jsem přišla o celou sbírku amarylisů a všechny zmijovce a jiné teplomilné cibuloviny. Amarylky jsem už znovu rozjela, zmijovce nemám žádné, snad někdy také napravím winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 16:18
     

    no nazdar eye popping smiley eye popping smiley .....a co smrádek? grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 19:29
     

    Smrdí jenom když kvete, což není problém, bude venku. Ale líbí se mně ten vějíř listů, hlavně když už jsou hodně vysoké. Mám zz skoro winking smiley, byla by to nádhera, něco vysokého potřebuji. Budu muset koupit velkou palmu, ale napřed musím všechno dokončit smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 19:49
     

    Pro mě je taky ten smrádek nepodstatný. Správnému zahradníkovi nesmrdí hnůj (ani zmijovec). grinning smiley 

    Ale ono to opravdu páchne jen asi 2 dny, když je v zz, dá se tam prostě v ty dny nechodit.

     
  • Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 20:09
     

    Věrko, kdybys něco "likvidovala", pamatuj na mě please smiley 

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 09.02.2018 20:20
     

    Mrknu, jak se jim daří. Letos jsem ani žádné nevyrývala, mám je stále ve skleníku. Musela bych je vyndat, než začnou rašit. Mám ten rudý zmijovec a pak užovník (ten vysokou palmu neudělá, ale zato parádně smrdí grinning smiley). Ta arisaema. se moc množit nechce, mám stále jen dvě hlízky, ale mám pocit, že loni jsem našla ještě nějaké mláďátko, tak jestli bude, pošlu ti to. Zítra to zkontroluju a dám pak do sz vědět.

     
  • Autor: Drood
    Status: nováček

    Re: Zelené pokojovky

    Datum: 10.02.2018 10:05
     

    .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Drood (10.02.2018 12:49)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.