čtvrtek 28. března, 23:44 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Filipka
Status:

ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

Datum: 01.01.2013 12:26
 

Na WEEKU je holčina, kterou obdivuju,má vůli tak pevnou, že zhubla snad 20 kg. Už jsem z ní vyžebrala nějaké základní zásady jejího zdravého stravovacího programu, které zde uveřejním a doufám, že nám bude radit i dál......, viď že budeš, Romanko? flower smiley 

Je to sice běh na dlouhou trať, ale zároveň i celkově ozdravující výživový systém.

 

Tak - kdo si dal novoroční předsevzetí a chce pomoci svému zdraví a hlavně i estetickému působení vlastního těla ve velkém měřítku, jste vítáni! Pojďme se na začátku nového roku vzájemně podpořit!

 

Vím, že podobných diskuzí tady bylo již moc,ale není od věci začít znova. Vždyť třeba kouření se člověk také neodnaučí jen tak najednou, sama jsem byla vášnivá kuřačka a velká závislačka, avšak přesto již 10 let nekouřím.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Filipka (02.01.2013 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 02.01.2013 15:20
     

    Dnes je druhý den, co se řídím podle nového stravovacího plánu. Večer napíšu, jak mi to jde, v čem je problém atd.

     

    A taky trochu nastíním moji motivaci, která mi snad pomůže leccos překonat.

     

    Ale hlavně sem zkopíruju ty zásady Romčina zdravého stravování.

     

    Jsem moc ráda, že ona to již dokázala, protože je vidět na jejím příkladu, že to jde ve větší míře i lidem, které známe. Prostě lidem kolem nás. Nejen těm lidem z reklam a z pořadu Jste to co jíte, co mají za sebou tisíc pomocníků a bojí se před národem ztrapnit, tak raději hubnou. grinning smiley A to je myslím skvělá podpora.

     
  • Autor: Reklama

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

     
     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 02.01.2013 15:30
     

    Předevčírem jsem četla článek o holkách, co zhubly každá kolem 40 kg. Tak tomu tedy také říkám úspěch. flower smiley Když to dokázaly ony, tak se mi s nadváhou také podaří poprat. Jsou to šikulky. A já chci být také zdravější a krásnější. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    [zena.centrum.cz]

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 02.01.2013 20:44
     

    Zásady zdravého stravování. (Kopíruju z naší konverzace v rámci jiné diskuze z listopadu a ze SZ, takže půjde o útržky.

     

    V podstatě jde o toto : JÍ SE KAŽDÉ 3 HODINY! ABY TĚLO BYLO KLIDNÉ, ŽE SI NEMUSÍ NIC UKLÁDAT, ŽE SE O NĚ

    PRAVIDELNĚ STARÁME

     

    TĚLU SE MUSÍ DOPŘÁT TY NEJKVALITNĚJŠÍ POTRAVINY

     

    MUSÍ SE OMEZIT TUK NA NEJNIŽŠÍ MOŽNOU MÍRU

     

    SE ŠKROBY OPATRNĚ!

     

    TOTO NENÍ DOČASNÁ DIETA, JDE O DLOUHODOBÝ A ZDRAVÍ PROSPĚŠNÝ STRAVOVACÍ PLÁN

     

    =============================================================================================

     

    KOPÍRUJI ROMČINY RADY:

     

    holky, není to nic složitýho a nic o čem se musí přemejšlet. Prostě, když si jdete

    nakoupit, musíte si už koupit to, co vlastně smíte sníst. Žádný tučný sýry,

    sladkosti, uzeniny, laskominy...pečivo, žádný polotovary.

    Jím celozrnnej chleba, takovej ten balenej mokrej, žitnej, těžkej. Namáznu buď

    slabě máslem - ano opravdu máslem, z tuků pak používám kromě másla jen

    olivový olej - a k tomu tvr.sýr 20% tuku, nebo šunku od kosti, s obsahem masa

    90 a více % masa, nebo třeba syrečky, pařené sýry...nebo namáznu almette,

    nebo lučinou, nebo pomazánkou třeba z tunáka rozmixovanýho s tvarohem, s

    almete...tuňáka jen ve vl.štávě. Snídám jen bílej jogurt, půlku toho velkého

    kelímku. Někdy si nasypu trochu musli, někdy bebe dobré ráno, to je to hřešení.

    Jím dost zeleniny, ovoce, ale klidně i sladké, hrozno, jablka, banány, protože

    nejím zas jinej cukr během dne. K hl.jídlu např. špagety a rozvařím si rajčata,

    ochutím solí pepřem a bazalkou, můžou se zapéct s trochou mozzarely nebo

    pl.sýrem ale zas jen s 20% tuku, nebo hovězí maso na kostičky a na to dát

    rajčata....vše na oliv.oleji, nebo rýži s plátkem kuř.masa, se zeleninou....já maso

    skoro nejím, takže to dělám bez něj. Kuskus je taky výborný jídlo, se zelenikou,

    jako rizoto - výborný. Žádný omáčky, zadělávaný polívky, výrobky z mouky,

    ani brambory moc nejím, mají moc škrobu, zadržuje se pak v těle. Hodně jíst

    ořechy, mandle - mají dobrý tuky, ale néé jich sníst kilo, jen tak hrstičku...prostě

    čtu, co výrobek obsahuje, jak je to moc tučný, málo masitý, moc sladký -

    cukrem - neberu. Jím naposledy tak kolem půl pátý odpoledne, pak si dám třeba

    jen jablíčko.....nebo mrkev.

    Dneska se dá koupit plno výrobků alternativně - třeba se dá koupit fit vysočina,

    má tuku jen 20%, tak to si občas dám taky, když mi sýry už lezou krkem.

    Smetana se dá nahradit ramou smetanou na vaření, má taky jen 20% tuku a

    navíc rostlinnýho, hermelín se dá koupit nízkotučnej, sýry taky, tavený vůbec

    nekupovat, jsou plný soli, ale takový ty termizovaný...ty jsou dobrý.. Takže

    koukat na to a přemýšlet, když bych si třeba dala nevim co, jak si to udělat tak,

    aby to nebylo tučný, plný sacharidů, cukrů...A ta jídla se snažit vyvážit, pak

    nehoní mlsná.

    ale třeba řízky - ty pak snim hned dva, protože pak už druhej den zas musim

    dodržovat režim. Ale na váze se tohle hřešení neprojevovalo.

    Tak teď jsem vám tu dala přednášku a od zítřka to zase budu dodržovat taky

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley nebo možná až po

    vánocích....abych si mohla dobnout cukroví...

    -------------------------------------------------------------------------

    jo a ty polívky, mám ráda zeleninový, takže orestovat na másle veškerou

    zeleninku, zalít vodou, ochutit, uvařit a třeba dát rýži, nebo krupici s vejcem....

    mls smiley to já ráda

    ale gulášovky a zelňačky a bramboračky, pokud jsou moooc hutně zavařeny

    jíškou - ty se nesmí...tak dělám bramboračku hodně zeleninovou, houby,

    brambory a minimum jíšky....jen aby to nebylo průsvitný. Ještě se dá nahradit

    mouka nějakýma jinýma, ale to nedělám, protože si pro sebe až tolik nevařím.

    Myslím třeba si něco upéct, nebo pečivo....to to radši nejím thumbs down
    ----------------------------------------------------------------------------

    EDIT:

     

    (Přidávám další úryvky z našeho povídání o tomto stravování, kopírovala jsem ze soukromých zpráv, takže jsou to opravdu útržky. Ale důležité.)

     

    ................" ale klidně si za tři hodiny dej zase něco, ale sacharidů minimum.....kornspitz tak jeden za dva tři dny....kup si knekebrot a takový ty mokrý chleby.....celozrnný, ty jsou sytý, takže sníš jeden, max.dva.....a až si zvykneš na tu pravidelnost, uvidíš, že už nebudeš mít ten vlčí hlad. K snídani si dej jen bílej jogurt, do 3,5% tuku....né nízko, ale ani vysokotučný.....bez ničeho...po třech hodinách si dej ovoce, oříšky, kousek tvrdého sýra.....ale jen trochu.....za pár dní si zvykne tělo a nebude škemrat sacharidy....

    a hlavně nejíš nic hnusnýho....jen se nesmí sladkosti, tuky, a ve velké míře sacharidy....ale jinak všechno
    je potřeba né říkat, držím dietu.....ale prostě to celoživotně změnit....ten způsob stravování, kupuješ chleba, kup si mokrej, nikdy nic jinýho, kupuješ šunku, tak vždy jen přes 90% masa....nic jinýho...nešidit se, prostě jíst to, co je dobrý, co chutná a je to to nejlepší, co můžeš pro svoje tělo udělat......takže né držim dietu, ale prostě změním způsob stravování....jim zdravě, né žádný průmyslový sračky
    to zvládneš, uvidíš, i když třeba pomaličku,,,,ale zvládneš!!! "



     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Filipka (03.01.2013 10:14)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 02.01.2013 21:13
     

    ... teď jsem vyhrabala tvrdou Vánoční štolu tvarohovou, / plesnivé jsem odkrojila /, ale s tím " komisárkem " bych to zkusila, takže začnu, ráno se zvážím , kdo se přidá, halóó, halóó please smiley

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 02.01.2013 23:09
     

    Kordulo, to je slovo "do pranice", chválím tvoji kuráž a vítám tě. flower smiley

     

    Ale nějak mi neseplo, co nebo kdo je to "komisárek". Asi mám nějaké okno?

     

    Druhý den u konce..... Musím říct, že tohle zdravé stravování je super ještě v jedné věci. smiling smiley Prodlouží vám život, protože dny se teď vlečou tááák hrozně pomalu, mají snad dvojnásobnou délku. grinning smiley Hlavně je to nekonečné od snídaně ke svačině. winking smiley

    Ale dnes jsem u sebe zaregistrovala takový hrdý pocit, že jsem se do toho pustila. Ty začátky totiž taky nejsou žádná sranda. Žaludek roztažený, tím spíš po svátcích. Cukroví mě sice nechává chladnou, ale ty ostatní dobroty, ty jsem si nějaké - i když již ve zdravější verzi - o svátcích ve větší míře samozřejmě dopřála.

    Na druhou stranu je teď ale psychika odhodlaná tak nějak ideálně. Snad právě proto, že u nás, tedy - u nás v rodině, i tak nějak celkově v republice, jsou tyhle svátky i jídelními orgiemi. A bylo by pokrytecké tvrdit, že ne. winking smiley I když světlé vyjimky samozřejmě existují, rozhodně nechci zas až tak úplně zevšeobecňovat.

    Ale u nás v rodině se tedy vařilo dost. Kapřík, řízečky, salát i výborné brambory - a tak nějak to pokračovalo i o Silvestru i když v trochu jiné podobě. Čočka byla spíš doplňkem než hlavním chodem..... grinning smiley A i když jsem se snažila nepřejídat a jíst už zdravěji, tak jsem stejně tím jídlem teď po svátcích v takové té správné míře - znechucená. A člověk úplně touží po tom, se tak nějak vnitřně "očistit", ozdravit. Udělat něco pro to, aby bylo tělu lépe a lehčeji. Dopřát mu odpočinek a víc živin i vitamínů, ne jen kalorie z obložených chlebíčků atd.

    ====================================

     

    Rozhodla jsem se, že se budu za každý den odměňovat. Budu dávat za každý den, kdy jsem se "držela" do velké skleněné vázy takový krásný kamínek - jaspis. A za každý den, který se při vší snaze třeba úplně nepovede - hematit. Mám těchto kamínků, asi centimetr velkých, dost, hlavně jaspisů, koupila jsem je ve velkém, když jeden obchod vyprodával zásoby. odjakživa jsem byla blázen do takových pěkných kamínků. Ale kdybych je neměla, tak by mohlo posloužit cokoliv. třeba i hliněnky ve dvou barvách. A budu mít tu vázu pořád před očima a budu se těšit, že kamínky , - jaspisy samozřejmě winking smiley , budou přibývat. A i když občas ve váze přistane hematit, tak jaspisů bude určo mnohem víc a ten hematit pod sebou schovají. grinning smiley Takže tahle ideálně to mám naplánované..... smoking smiley Teď to ještě zmáknout dýl jak 2 měsíce. To je moje slabé místo. Každou "dietu" vždycky držím svědomitě 2 měsíce, pak přijde krize, k tomu třeba stresy a praštím s tím. Nadlouho . A naberu pak ještě víc než jsem shodila. Jo jo efekt. Proto jsem vděčná, že Romča na sobě vyzkoušela tenhle způsob stravování. tady by jojo efekt hrozit neměl a také by to všechno mělo být jednodušší dodržet na hodně dlouho, protože tělo nehladoví a ani psychika nestrádá. Člověk si totiž může dát skoro cokoliv, jen v jiném složení. A v menší porci.

     

    Takže tak....

     

    No, každopádně, ty dva dny celkem šly, ale musím se přiznat, že jsem ještě neodbourala svůj dopolední čaj se lžičkou medu, a přitom nevím, jestli se med může, budu se na to muset Romči zeptat. Ale snad ta lžička neublíží, když to je přírodní cukr. Ten je přeci v ovoci také. A teď jím ovoce raději o kousek méně, abych ten cukr v medu nějak vybalncovala. Snad mi to Romča schválí. eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley Jinak odpolední kávu už si druhý den sladím stévií v tabletách, a i když tam je ta její pachuť samozřejmě znát, dá se to. Rozhodně je to lepší než sladidlo a milionkrát lepší než hořký kafe. To nesnáším.

     

    Ale s tím medem.... Raději se Romči zeptám hned. A raději velkým písmem a s kytičkou, aby si otázky hned všimla, a nemusela číst úplně všechny moje výlevy. grinning smiley 

     

    ROMANKO, flower smiley flower smiley flower smiley

     

    MŮŽU SI DÁT DO DOPOLEDNÍHO ČAJE LŽIČKU MEDU?????? A MŮŽU BEZTRESTNĚ NEBO MÁM "ZA TO " OBĚTOVAT KOUSEK OVOCE, ABY TĚCH CUKRŮ NEBYLO MOC???? A KOLIK OVOCE DENNĚ SE VLASTNĚ CELKEM MŮŽE????????????? flower smiley flower smiley flower smiley

     

    Tak se loučím a přeju Dobrou noc. A spolu s Kordulou volám.....Halo!!!!!!!!!!!! Kdo chce ještě být zdravější a krásnější???????? thumbs down thumbs down thumbs down Kdo má dost kuráže pustit se do dlouhého boje , který ale bude korunován odměnou? love smiley love smiley love smiley

    Pojďte, dejte se do toho, používejte tuto diskuzi jako svůj deníček ztrát i nálezů při cestě za lepším pocitem ze svého tělesna a spolu s tím i lepším pocitem ze svého duševna. love smiley Pište si sem svoje pocity, svůj denní jídelníček, pochlubte se, co zdravého jste měly k jídlu, jak jste se popraly s tím, když "honí mlsná". Ptejte se na to, co není jasné, požádejte ostatní o podporu, když je vám ouvej a chcete to vzdát. Pojďte prostě bojovat. Shazovat kila, ozdravovat se.

     

    Jo, a ještě jsem chtěla poznamenat, že nejsem žádný troškař, dala jsem si za cíl 20 kg, mám bohužel z čeho, ale hlavně se chci celkově ozdravit , víc se hýbat, třeba i ze začátku jen víc chodit a seběhnout o pár schodů víc. Zkrátka být pohyblivější a jíst mnohem kvalitněji a zdravěji. Mám sice ještě malé děti, tak rozhodně nesedím na pozadí a nelenoším na gauči, aktivit je dost. Ale taky se přiznám, že mi není proti mysli nasednout do auta a popovézt se třeba i jen za roh do obchodu. A to bych chtěla trochu změnit. ŠETŘIT BENZÍN. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Tak kdo se k nám přidá??????? winking smiley

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Filipka (02.01.2013 23:16)
     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 08:35
     

    Dobré ráno.

     

    Kordulo, tak jsem zvědavá, co ti váha poradí. winking smiley

     

    Já dnes posnídala půlku velkého kelímku bílého jogurtu, přesně podle Romanina návodu. Je to fajn, protože takhle se dostane do těla dost laktobacilů nalačno . A hlavně se nemusí poránu pořád v tom shonu vymýšlet, co si dát zdravého k snídani. Jogurt se totiž papá každý den. Většinou "jen tak", někdy prý s cereáliemi. Když je opravdu chuť na něco jiného. Mně osobně ten jogurt ráno vyhovuje. Nebyla jsem zvyklá snídat, i když jsem ranní ptáče, tak jsem snídávala až po 11.hodině. Zato tedy opulentně. A pak až večeřela. Opět ve velkém množství. A to rozhodně dobré a zdravé nebylo - jen dvě, ale zato obrovská jídla denně. Se nedivím, že tělo kynulo.

     

    Dneska jsem se probudila opět s příjemným pocitem, že pro sebe konečně dělám něco zdravého.

    Už jsem opravdu za život držela dost těch krátkodobých diet typu masová, vajíčková, podle Štefana Margity, podle Rajko Dolečka atd. Sice jsem s nima hubla rychle, ale zároveň jsem si úplně rozházela metabolizmus. A teď mám naději na něco, co by mohlo být trvalým řešením. Z diet ještě uznávám dělenou stravu. Ta je také zdravá. Ale mně nevyhovuje. Nezvládám jíst celý den jen zvířátka. Kytičkové dny ještě ušly, ale pak přišla obrovská chuť na maso, vajíčka a sýry, která však ještě během dopoledne po snídani totálně odezněla, já se však masem a sýry se zeleninou musela z hladu doslova "přesmoc" cpát až do večera. Maso a sýry mám ráda, ale ne celý den. eye rolling smiley A úplná vegetariánka co se stravuje jen kytičkama být neumím. Takže jsem během kytičkových měla pořád chuť na maso, protože zvířátkové dny jsem dávala jen málokdy, a během těch zvířátkových jsem zase odpoledne snila o bramboračce. Ale pokud někdo zvládá takové striktní rozdělení potravin, tak je to fajn.

     

    A také mně velmi vyhovovala "uhlovodanový" stravovací styl. Na tom jsem zhubla jednou asi 15 kg. A relativně bezbolestně. Ale muselo se také jíst hodně masa, sýrů a vajíček, i když ne celý den, jako v té dělené stravě, a protože jsem měla trochu problém s trávením živočišných tuků, zvýšené jaterní testy, tak jsem toho stravování nechala. Ale mít v pořádku játra, tak tenhle typ stravování držím dodnes, to mi vyhovovalo.

     

    Přeju všem pěkný den .

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 09:10
     

    Zdravím flower smiley

    podle nastíněných zásad se dá čekat zhubnutí, aspoň na chvíli. Ovšem neřekla bych, že úplně zdravé. Třeba jogurt k snídani je moc málo, chybí škrob. Celkově v jídelníčku chybí bílkoviny.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 09:11
     

    váha je stejně vysoká , jak před svátkama, to je také dobré,že grinning smiley

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 10:08
     

    HanaK - je jasné, že zatím chybí v jídelníčku bílkoviny i škroby, když jsem se doteď pochlubila jen tím jogurtem k snídani. Ale pak sem dám kompletní jídelníček, a v tom překopírovaném textu od Romči je jasné, že je každý den nejen dost laktobacilů a vápníku z jogurtu, ale bude i ovoce , a k obědu těstoviny nebo rýže, občas brambory a také je jasné, že Romana jí ten černý těžký zdravý chleba s různými sýry a to vše může být doplněno na oběd libovým masem. Romča moc maso ráda nemá, tak si ho nedává denně , ne každý je masožravec. No a k tomu všemu spousta zeleniny, polévky i přílohy. Takže to je určitě vyvážená strava. smiling smiley

    Jen tady ze začátku ještě není všechno rozepsané a tak je to neúplné. winking smiley Ale časem se to všechno zpřehlední. Já za ty léta o dietách zjistila dost, byla jsem i u doktorek, co sestavují různé hubnoucí jídelníčky, takže mám také celkem přehled.

     

    Kordulo, tak to jsi teda dobrá, že jsi za svátky nepřibrala. To se podaří málokomu.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 10:37
     
    Další fotografie:

    nevyjadřuju se k celodennímu jídelníčku (který jsem nečetla), ale k snídani, jogurt není vhodná snídaně, viz Havlíček v příloze

     

    Četla jsem (ovšem už nevím kde), že s těmi laktobacily se jedná o tah výrobců jogurtů, že i ti, co přežijí tu dlouhou dobu v kelímku, nepřežijí pobyt v žaludku....

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 11:07
     

    jí si kupuji, Chocenský, ne žádný náhražky a to jídlo bude jen tak orientační, dnes mám špagety s masem a sýrem / 30%, jen se musím naučit ty menší porce, je mě pořád špatně od žaludku, už 14 dní nejméně , tak mě to nevadí

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (03.01.2013 11:10)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 11:20
     

    Pozorně jsem si to přečetl po své 10 ti denní chřipce, od vánoc až po druhého ledna, na Štěpána bez kachny, bez chlebíčků , silvestr bez jednohubek ač je 5 táců na balkoně , vánočka a kus štoly také skoro netknuté , to po mě přeci nemůžete chtít abych se ted nenažral, když je mě první den lépe a během nemoci jsem shodil 5 kilo . Jsem tedy krok napřed. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 11:29
     

    Havlíček je určitě odborník, ale taky ne na všechno. Vždyť si vem, kolikrát ani sami doktoři nemají v ničem jasno. Před 20 lety nutili maminky, aby dávaly děti spát na bříško, teď je to zase to nejhorší, čeho se matka může dopustit. Chvíli tvrdí, že kafe je škodlivé, pak zase najednou chrání před cukrovkou , tlak také nezvyšuje nějak extrémně a lidé co pijí dvě kafe denně se dožívají vyššího věku. winking smiley No a když si vzpomenu, že dva ze tří podpůrných léků k hubnutí, co mi ještě nedávno doktorky předepisovaly už nejsou na trhu kvůli nějakým škodlivým efektům , jmenovitě Adipex a pak ještě nějaký lék co začíná na "M", mám teď okno, za chvíli si vzpomenu, tak jsem se rozhodla, že už žádné doktory a vědce nebudu brát jako svaté . Oni třeba často i kážou vodu a pijí víno. Jen aby měli koho buzerovat. Havlíček je sice fajn v tom, že si hodně z toho, co hlásá, zkusil na vlastní kůži, a se spousta jeho názory se ztotožnuju, ale také neví všechno. Havlíčkovi se nelíbí jogurt, někomu jinému - také dobrému odborníkovi- třeba Cajthamlové, určitě někdy zase to, co tvrdí Havlíček, a je to normální, protože jinak by neměli o čem psát a co povídat. Jak by mohl Havlíček být v telce pořád zajímavý a psát knížky, co se kupují za drahé prachy, kdyby nepolemizoval, často třeba i zbytečně, s názory ostatních. grinning smiley Mně připadá jogurt OK. Ale tobě, Hanko, ho nenutím. smiling smiley Dnes mi po něm bylo ráno příjemně a lehko. A celkově mám už menší hlad, tak je všechno na dobré cestě. z toho mám radost. Jen se musí dát bacha - první dva dny jsem ráno měla trochu průjem, dnes už OK.

     

     

    Už jsem po svačině, dala jsem si jeden krajíček toho těžkého celozrnného chleba s nízkotučným tvarohem a trochou soli. A pak ještě půl jablka. A je mi fantasticky, hlad nemám. A mám z té zdravé svačiny skvělý pocit. Snažím se jet podle tohoto stravovacího plánu první týden, tak je jasné, že ještě dělám chyby a občas mám i ještě o fous větší porce, než by měly být, no a taky ještě neumím přestat jíst v půl páté, včera jsem si dala v šest hodin ještě trochu polévky, ale zdravé. No ale to chci během prvního zvykacího týdne odbourat.Jenže nejde všechno najednou.

     

    Za chvíli pojedu do Plzně, mám tam něco na práci, tak se jdu vypravit. A beru si s sebou samozřejmě do krabičky jídlo, uvařila jsem si rizoto, asi 10 dkg vařené "indiánské" rýže, do toho orestované papriky a rajčata, a na ten olej jsem předtím dala i kousek krůtího řízku, také asi 10 dkg. Krůtí řízek je to nejlibovější maso co existuje, kromě některého rybího samozřejmě, dokonce je libovější než kuřecí řízek. Polévku dnes nemám, dám si ji k večeři. Dobrou bramboračku se spoustou zeleniny, ostatním členům rodiny ji zahustím jíškou, sobě jsem dala stranou čistou a zahustím si ji večer, jen trochou celozrnné mouky rozkvedlat metlou v tom zeleninovém vývaru a pak přilít do zbytku polévky a povařit.

    No a svačinku si sebou také beru - kousek tvrdého sýru, 1 jablíčko a hrstku mandlí ve šlupce, jen tak na chroupání.

     

    Přeji všem krásný den.

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 03.01.2013 11:42
     

    Kordulko, máš pravdu, ber to zatím jen tak orientačně, uvidíš, jak se budeš cítit . Hlavně jez pravidelně, na to klade Romča velký důraz a i mně se to moc líbí. Tělo si zvykne na malé dávky a bude snadněji trvit.

    Mně se na tomhle stravování líbí i to, že nemusím nic ortodoxně vážit, všechno je tak trochu od oka. Ale vím, že masa by mělo být asi 10 ař 15 deka, a z obchodu hodně dobře vím, kolik váží šunka, když jí vezmu 10 nebo 15 deka, tak mám myslím už dost slušný odhad. No a rýži zatím nevážím, ale dnes se chystám, že zvážím jeden kopeček , co dělám takovou ne moc velkou naběračkou a myslím, že také nebudu daleko od toho množství 10 deka. Zkrátka, dá se to zvládnout i bez vážení. A objem jídlu dodá zelenina. A bylo by asi dobré jíst v poledne i malou porci zdravé polévky. Pokud je čas si ji připravit.

     

    Františku , to jsi mne tedy rozesmál, ale je fakt, že se ty dobroty dojíst musí. Mimochodem, sama Romča ten svůj program na svátky také trochu "opustila", protože vánoční cukroví je jen jednou za rok. Tak si chtěla užít. Ale chce dát dolů ještě 8 kileček a opět jíst zdravěji, takže se prý od pondělka také vrhne na svůj obvyklý , tedy zdravý jídelníček. A j si také myslím, že kdyby si to cukroví nedala, tak by byla nespokojená a brala by toto zdravé stravovní jako "řeholi". Mně se na tomhle právě líbí, že se to dá občas porušit, ale pak se zase vyplatí vrátit se . A dlouhodobě . Když jsou samé zákazy a nikdy se nic nemůže, tak se pak člověk vnitřně vzbouří a utrhne se "ze řetězu". Jde jen o to, ty hříchy nepřehánět. A dobrovolně se zdravěji stravovat. A 5 kilo - to jsi tedy zhubnul dost, Františku. Za pár dnů. To ti asi vážně nebylo nejlíp. Tak já už musím utíkat, mějte se.

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.