sobota 20. dubna, 05:21 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: kekik
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Zdravá snídaně

Datum: 18.02.2010 16:00
 

Dobrý den,

Chtěla bych Vám nezávazně nabídnout jedinečnou možnost a zařadit Vás se do našeho projektu s názvem "Zdravá snídaně". Jde o projekt vhodný pro všechny - pro Vás, kterým se už nějaké to kilo zhubnout podařilo, pro Vás kteří svoji váhu chcete udržovat, nebo prostě chcete jen zdravě snídat a dostat pod kontrolu svoji chuť k jídlu.

Podle nejnovějších průzkumů je snídaně nejdůležitější součást dne a to z několika důvodů:

1. Je potřeba obnovit a dodat energii spotřebovanou za uplynulý den.
2. Důležitá je obnova stavebních jednotek a všech výživných látek.
3. Tělu chybí tekutiny.
4. Udržení energie na normální úrovni.

Jaká jsou další doporučení a jaká by teda správná snídaně měla být, se dočtete zde:
[www.snidejzdrave.cz]

Zdravá snídaně je ale důležitá i jako prevence nadváhy, viz. následující článek: www]" target="_blank">[www.novinky.cz]

Co získáte s projektem "Zdravé snídaně":
- správnou a vyváženou snídani na celý měsíc
- konzultace ohledně správné výživy a úpravy Vašich stravovacích návyků zdarma
- zlepšení vitality a kondice
- ušetřené peníze a čas, které byste jinak museli investovat do nákupu a přípravy snídaně

Co ztratíte:
- únavu a nervozitu
- odpadní látky uložené ve Vašem těle
- starost o to co si mám dnes dát k snídani
- tendenci vyhledávat nezdravé a lákavé svačinky

Pro individuální program pro Vás nebo Vaše blízké nás neváhejte kontaktovat.

S přáním hezkého dne

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 28.02.2015 08:07
     
    jidelnicek2-7.jpg

    Pohanková chia kaše

     

    25 g pohankové krupice

    10 g strouhaného kokosu

    10 g chia semínek

    250 g nízkotučného kefírového mléka

    100 g čerstvého ovoce

    stévii na doslazení

     

    Postup:

    Pohankovou krupici smíchejte s kokosem a chia semínky a zalejte vše horkou vodou (nám stačilo asi 150 ml). Po vychladnutí přidejte kefírové mléko a případně stévii, promíchejte a navrch doplňte ovoce. „Pokud si připravíte kaši předem, chia semínka nasáknou vodu a kaše bude mít příjemnou pudinkovou konzistenci,“ radí Iva Veselá. Pokud přidáte do směsi vody málo, bude kaše naopak hodně tuhá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zdravá snídaně

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 28.02.2015 09:02
     

    No to vypadá moc pěkně, bude to i chutnat. Ty chia semínka neznám, dají se koupit někde ve Zdravé výživě? Já zrovna četla tento recept: Ovesná placka- 35g o.vloček, 1 bílek s trochou vody, skořice. Vše smíchat nalít na pánev a přidat dle chuti kousky čokolády, kokos, ev. hotové potřít jogurtem a ovoce. Nezkoušela jsem, ale možná by to šlo winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 04.03.2015 16:48
     

    Pinko, já tuhle kaši ještě nezkoušela, ale podle zkušeností si umím představit, že by mi to chutnalo.

    Chia semínka mám (ano ze zdravé výživy) a přidávám je do různých slaných i sladkých jídel (polévek ap.), protože jsem se dočetla, že jsou hoooodně zdravá.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 13.03.2015 11:20
     

    ŠVESTKY NEJEN KE SNÍDANI


    Sušené švestky - geriatrická bomba.....!

    Bomba na řídnoucí kostí: Naservírujte si sušené švestky každý den Myslíte si, že nejlepším přírodním prostředkem ke zlepšení stavu kostí je mléko a mléčné výrobky? Z nedávných výzkumů vyplývá něco jiného a sice, že jedním z nejúčinnějších prostředků pro tento účel jsou sušené švestky, které dokáží zabraňovat kostním ztrátám ve vyšším věku, ba co víc, dokáží je zvrátit ve váš prospěch. Na Floridské státní univerzitě se uskutečnil výzkum, kterého se zúčastnilo 236 žen, přičemž ty měli v rozmezí od jednoho do deseti let před menopauzou. Byly náhodně rozděleny do skupin, z nichž polovina po dobu jednoho roku užívala 100 gramů sušených švestek denně a druhá polovina stejné množství sušených jablek denně. Po skončení výzkumu mohly vědci konstatovat, že ženy užívající švestky, měli výrazně vyšší hustotu kostní dřeně než ženy, které konzumovaly sušená jablka. Výzkum vedl dr. Bahramu Arjmandi, který byl z výsledků svého výzkumu nadšený. "Sušené švestky jsou nejvíce přátelské ovoce pro kosti, které jsem v posledních desetiletích viděl. Jsou řešením přírody pro udržení dobrého zdraví kostí. V průběhu své kariéry jsem otestoval mnoho ovoce, včetně fíků, datlí, jahod, rozinek, ale žádné se nepřibližuje vlivu sušených švestek na hustotu kostí, "uvedl po skončení výzkumu odborník. Obsahují množství vitamínů a minerálů Švestky jsou proto skvělou volbou pro ty, kteří mají více než 40, ale i pro všechny ostatní. Co všechno obsahují? • jsou zásobárnou vitaminu C • obsahují komplex vitaminů skupiny B • najdete v nich i vitamin A • obsahují antioxidanty - vitamin E, selen • obsahují i antokyanin, který chrání srdce • jsou zásobárnou mnoha minerálů: vápníku, draslíku, železa, fosforu, mědi, manganu, zinku, jódu • najdete v nich i prospěšnou vlákninu Zhubněte se švestkami Švestky mají sílu čistit organismus, díky čemuž jej zbavují nejen toxinů, ale i nahromaděného tuku. A to díky tomu, že v důsledku svých účinků i přes své kalorické hodnoty omezují ukládání tuku do podkožních zásob. Kromě toho dokážou skvěle zasytit a zlepšují i stav pokožky, vlasů a nehtů. Kdy si je ještě dopřát?

    Švestky vám pomohou i pokud vás trápí:

    • anémie

    • slabší paměť

    • zlepšují svalovou kondici

    • udržují srdce zdravé, chrání před infarktem a mrtvicí

    • chrání před rakovinou

    • snižují cholesterol v krvi

    • zlepšují hojení ran

    • upravují stav cukru v krvi, jsou prevencí před vznikem cukrovky

    • působí projímavě - pomáhají ulevit od zácpy

    • mají antibakteriální účinky


    Stačí 100 gramů denně Na to, abyste si zajistili tělu celou řadu všech výživných látek a prospěšných účinků, které toto ovoce obsahuje stačí, abyste si dali 100 g sušených švestek denně. To znamená, že postačí, když sníte 10 - 12 kousků za den. Pokud máte slabší žaludek, nebo jiné problémy s trávením, dejte si alespoň poloviční dávku. Sušené ovoce však obsahuje kyselinu šťavelovou, takže při konzumaci by měli být opatrní lidé trpící problémy se žlučníkem a ledvinami. Pomoci mohou i při mírných depresích, protože pomáhají uvolňovat hormony dobré nálady - endorfiny.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 13.03.2015 13:45
     

    Spike, jdu do toho, v létě jsem byla pilná a nasušila švestek plnou bednu winking smiley winking smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 13.03.2015 13:56
     

    Já je má ráda. A vím, že pomáhají při zácpě.

    Dobrou chuť!

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 13.03.2015 15:47
     

    samanko, prosím tě, jak jsi sušila ty švestky? máš sušičku, nebo v troubě? taky bych si chtěla letos nějaké nasušit, jestli bude nějaká úroda thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 25.03.2015 07:38
     
    dsc_0417.jpg

    Asi před dvěma týdny jsem v nějakém časopise (Vlasta?) četla článěk o raw kavárně v Praze a říkala si, že se tam musím podívta. No a tento pátek jsem na ni narazila úplně náhodou, aniž bych ji hledala. Je to MyRaw Café v Dlouhé ulici (v pasáži u Divadla v Dlouhé). Mají zajímavou nabídku a ochutnala jsem i jeden kousek dortu a byl moc dobrý. Základem jsou různé oříšky a ty já ráda. winking smiley 

    Přímo za pultem na očích zákazníku vše "vaří", což je taky zajímavá podívaná.

    [www.facebook.com]

     
  • Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 29.03.2015 23:25
     

    Musím se pochlubit, dnes jsem snídala tak, jak by se mi líbilo častěji. Dva plátky z panenky , lehce opečené (uvnitř růžové) s feferonkami a krajíčkem chleba:-). V žaludku bylo jako v pokojíčku. smoking smiley mls smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 30.03.2015 07:02
     

    Sušené švestky jím s pohankou, ořechy a skořicí mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 30.03.2015 08:58
     

    Dneska jsem posnídala jogurt s pohankovými vločkami a nakrájeným banánem, to můžu love smiley

     
  • Autor: matej.mark
    Status: nováček

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 10.04.2015 11:30
     

    cau ja vetsinou jim na snidani mlecnou kasi od nutrilonu,je to pro deti ale chutna moc dobre grinning smiley aspon dvakrat do tydne si ji udelam, je moc dobra! dam si do ni i nejaky ovoce nekdy, zda se mi to jako dobrej start dne smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 21.04.2015 16:59
     
    vegan-fruit-basket-391414_640-autor-mhy-zdroj-pixabay.jpg

    ZBAVTE OVOCE I ZELENINU ZBYTKŮ PESTICIDŮ

    V podstatě veškeré ovoce a zelenina, které pořídíte jako produkt konvenčního zemědělství, obsahují menší či větší množství pesticidů. Pokud si nemůžete vypěstovat svoje domácí produkty nejlepší kvality či si nemůžete dovolit koupi bio potravin, je třeba vědět, jak efektivně ovoce a zeleninu těchto škodlivých chemických látek zbavit. Každá potravina má odlišná rizika obsahu chemikálií. Mezi nejvíce nebezpečné potraviny z pohledu obsahu pesticidů patří jahody, jablka, broskve, nektarinky, hroznové víno, papriky, rajčata, špenát, brambory či celer. Tyto produkty je obzvláště důležité před konzumací co nejlépe zbavit škodlivin. Naopak menší obsah toxických látek nalezneme v avokádu, ananasu, mangu, papáji, kiwi, kukuřici či cibuli. Přestože se jedná o relativně bezpečné potraviny z pohledu obsahu zbytkových pesticidů, i tak se je vyplatí důkladně omývat. Nejefektivnějším způsobem, jak odstranit pesticidy z pořízeného ovoce a zeleniny je umytí po dobu cca 15ti minut v octovém roztoku – 10 % octa na 90 % vody. Můžete přidat i trochu soli. Poté opláchněte ovoce a zeleninu v čisté vodě. Tímto postupem odstraníme většinu zbytkových pesticidů, které se nachází na povrchu ovoce a zeleniny. Pokud si chcete dopřát zdravé produkty s dostatkem vitamínů a živin, je opláchnutí v octové vodě základ. A obzvláště u dětí bychom měli myslet na to, že jejich organismu je na škodlivé látky obzvláště citlivý.

    Čtěte více na [www.radostnezpravy.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 21.04.2015 19:38
     

    Verko,mamka to tak dela uz dlouho,voda pry vytvari uplne mastna kola confused smiley ja treba rajcara jen namocim do vlahe vody,na ocet vetsinou zapomenu stydlin smiley

     
  • Autor: Lea5
    Status: nováček

    Re: Zdravá snídaně

    Datum: 26.10.2016 16:16
     

    Vypadá to dobře :-) nasladko děláme ještě lívanečky s banánem, třeba tyto [www.aestheticfitness.cz] thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.