pátek 26. dubna, 00:08 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.07.2022 21:41
     
    295178382_813611563352787_5622599476969819482_n.jpg

    Kamarádka má letitý strom s měruňkama, který se letos zbláznil a plodí jako divý. Jenže kmen vysoko a nikdo tam nepoleze, tudíž meruňky padají na zem. Musí se zpracovat hned, buď na koláč nebo na marmeládu.

    Ač jsem letos dělala meruňkovou už dvakrát, vyfasovala jsem dnes dalších snad 7 kg meruněk. Ze 4 kg jsem udělala marmeládu,z pár upekla koláče a zbytek snad sníme. Upřímně, už mě dneska z nich pálí jazyk. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.07.2022 22:02
     
    295598449_108286585301245_4835471323971132441_n.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo, my jedeme na stejné vlně. grinning smiley

    Včera jsme jeli znovu na meruňky (ty z minulého týdne jsem zavařila jako kompot, něco je v mrazáku, dost se snědlo, něco na koláče), tentokrát hlavně za účelem výroby marmelády. Ještě tu nějaké mám. Udělala jsem knedlíky, dost je jím, ale pořád zbývají. Musím něco upéct. Z koláčů mi tu zbylo nějaké mazání, je třeba to spotřebovat.

     

    Dovezli jsme i třešně, vzniklo pár kompotů a hodně jsme průběžně snědli. Jsou výborné a nádherné obří tmavé plody, ale vypadá to, že už to zůstane na stromech a přijde to vniveč. Srdce mi tam krvácelo, když jsem viděla tu úrodu. A v obchodech jsou třešně z dovozu, pod stovku se cena nedostane. angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.07.2022 22:40
     

    Teda, ty třešně bych si dala. mls smiley

    Ale marmeláda z nich není nic moc, višňová je lepší. grinning smiley Ale zase na jídlo mám radši třešně. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.07.2022 22:53
     

    Z třešní jsem udělala jen pár kompotů.

    Ale dělávala jsem z třešní i džem, který jsem si dávala do bílého jogurtu. Dávala jsem třešně celé, jen vypeckované. Často jsem vymlsala celý džem jen tak samotný (dělám málo sladký).

    Hodně jsem jich teď snědla čerstvých (krásně jsem si pročistila vnitřnosti grinning smiley).

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 25.07.2022 23:54
     

    Holky, děláte chutě. mls smiley Jste pilné jak včeličky thumbs down , já to letos nějak flákám.... U nás už třešně nejsou. Kde jsou ty doby, když se dělal kompot z třešní, na 100 lahví a vše se snědlo....když jsem dělávala z třešní džem, tak napůl s jahodami, samotný nikomu nejel, z višní mám letos dělaný jen ze 2 kg, víc višní nebylo .... ale meruňky džem , tj. moje celoroční denní snídaně... s másličkem džemík mls smiley ještě jsem nedělala, teprve zrajou a moc jich není, ale stačí na zpracování.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2022 17:47
     

    Dnes jsem udělala jednu davku kečupu pro děcka, je dobrý, tak zítra udělám další. Rajských mám dost.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 08:24
     

    Děláte někdo z bezinek? Já asi zas po letech likér, možná víc pro rodinu k Vánocům

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 11:55
     

    Holky děláte něco smysluplného z černých jeřabin, proboha jen ne ten likér, ten před lety letěl, takové slaďárny to ne.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 13:52
     

    Jeřabiny dávám do mrazáku a pak na buchtu. Mám jich vždy trochu, tak jsem s nima nijak jinek nelaborovala.

    Z bezinek dělám sirup na kašel, teda používám ho i do jogurtu a tak. A ješte marmeládu, tu teda půl na půl s rybízem.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 14:47
     

    Jeřabiny jsem dělala s kdoulí jako pečený čaj, ale to je taky sladké. Ale do alkoholu můžeš naložit i bez cukru.

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 16:49
     

    U nás tyhle alkoholový ovocný likéry nikdo nepožije. To by bylo v špajzu sto let.

     
  • Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 19:27
     

    A já jsem začala péct v troubě švestková povidla, některé s cukrem a pro sebe za použití sladidel. Ty jsou horší chuti, ale lepší než nic. Švestky se letos urodily, meruňky zmrzly a broskve byly na celém stromě jen čtyři. A švestková povidla, to je mňamka -denně je snídám mazané na chleba. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 22:43
     

    Já zase snídám meruňkový džem, to máme chutě winking smiley , samé mňamky. Povidla už jsem dělala v troubě minulý týden, ze 2 kg.

    Bezinky je džem dobrý, je s tím víc práce, přidávám 1/2 kg na 1 bezinek, želírfix 2 .1, koření - skořice, badyán a hřebíček, nakonec panáka rumu. Aronii jsem dělala džem podobně, hodně barví. Nejsem na sladké likéry, nikdy jsem to moc nepila, ale aronie mě dostala. Ta její hořkost je specifická. Na1 kg aronie zasypat 1/2 kg cukru a zalít rumem. Měla jsem 40%. Na měsíc louhovat, po měsíci přilít schladlou svařenou vodu s kávovou lžičkou kys. citronové, schladlé zalít a opět měsíc ponechat. Pak to teprve scedím. Tím, jak se přidá voda, není to takové lepidlo. Kuličky jsou voňavé z rumu, to jsem si přidávala do jogurtu a naházela při pečení do piškotového těsta, k tomu šlehačku mls smiley. Tak se vše sdělá. Z bezinek vylouhovaných tak možná ještě uvařit džem. Samé dobroty. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 23:18
     

    Holky tak snídat co vy snídáte to bych nedala já tak sardinky, kyselé ryby a podobně:-). Sladké bych neustála.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 17.08.2022 23:27
     

    grinning smiley, proč ne, Jájo, jednou jsme byli na dovolené a přinesli nám k snídani rybičkovou pomazánku, hned se mi udělalo zle a snídaně jsem zrušila, pak jsme chodili do místní pekárny na kávu a koláčky, grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.