čtvrtek 28. března, 10:38 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 20
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 21:40
     



    gabca napsal(a):

    Tak už jsem si zase hrála. grinning smiley

    Poslední letošní marmeláda, ostružinová. winking smiley No, na to, co jich bylo, jsou malý a zcvrklý, ale do marmelády dobrý. thumbs down

    Ještě dozrávají.

    Jo a zase jsem objednala nový víčka, tentokrát s motýlkama. No, řekněte, nejsem já prdlá? grinning smiley

    vypadá to parádně, ale prý z Polska nedržej, kazí se to

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 21:45
     

    Tyhle jsou z Deutch. Einkochdeckel. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 21:45
     

    U nás jsou ostružiny krásné veliké, šťavnaté, z čeho narostly netuším, už jsem ze dvou kbelíčků udělala šťávu a rozdávám komu se dá. Ještě udělám rosol do cukroví. Džemu jsem navařila víc než za posledních 20 let, ale vůbec ho nejíme, co s ním budu dělat, nevím.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 21:54
     

    Já ho Jájo z poloviny už rozdala. Mám radost, že oni mají radot. Občas donesu i pacošům. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 22:27
     

    Taky rozdávám, mám specialitky třeba lesní jahody, loniceru, muchovník, různé kombinace. No udělám si ostružinový rosol do cukroví, rybízový už mám a budu končit. Mám spoustu různých šťáv.

    Nevíte někdo co ještě s černou jeřabinou, zbývá mi půl stromu. Šťáva je moc dobrá, včera jsem udělala zkusmo kompot a džem. Mám letos i kompot z ořechů, zlomila se nám větev a bylo mi líto je vyhodit, je to raritka, ale za mě na tu práci (trvalo to 3 týdny) tedy nic moc:-)

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 22:28
     

    Jájo, jak děláš šťávu, třeba z ostružin? A vydrží? Já ji nikdy nedělala.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 22:30
     

    Gabčo, to je škoda otevírat. Takové džemy bych si vystavila a jen se kochala. thumbs down flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 22:37
     



    SPIKE napsal(a):

    Gabčo, to je škoda otevírat. Takové džemy bych si vystavila a jen se kochala. thumbs down flower smiley

    Viď? grinning smiley Jsem z těch víček unešená. Taky přijde jedno na 9,-, když počítám i poštovný. Koupila jsem i skleničky, aby byly všechny stejný. Nejdřív jsem neodhadla velikost a koupila moc velký, takže jsem měla z 1 kg ovoce 3 skleničky. spinning smiley sticking its tongue out Tak to bych to rozdala v cuku letu. grinning smiley Musela jsem přikoupit menší. Ale jako dárek je to hezký. flower smiley

    Já bych to taky všechno nepojedla. U nás si to na chleba nenamažou, jen v palačince. Ale tahle ostružinová je prý dobrá na cukroví. Mám letos i tu černorybízovou za studena, tak vyzkouším slepit více druhy a porovnám.

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 23:01
     

    Šťávu lisuju na staré mašince, nechám do druhého dne odstát a přecedím, přidám tolik vody kolik je šťávy (jinak je z toho rosol) a přidám tolik kg cukru kolik je tekutiny. Dám zahřát k bodu varu a plním do horkých sklínek a zavíčkuju, neobracím, jen nechám vystydnout. Vydrží, šťávám dělaným za studena nevěřím, většinou mi vybouchaly....neumím je:-)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.08.2018 23:31
     

    Gabčo, ty si tedy vyhraješ thumbs down . Přímo skvostné balení. Marmelád mám letos spousty, další dělat nehodlám bo mám ještě staré zásoby. Jsem lenoch, dávám do skleniček, které jsou od čehokoli a tak každá jiná, spoustu toho rozdám.

    Šťávu dělám většinou "druháka" , po přepasírování rozvařeného "pecičkového" ovoce (maliny, rybíz, ostružiny apod...) přeleju zbytek po pasírování podle svého známého přiměřeně vodou, přivedu do varu, znovu přepasíruju, přidám cukr, znovu do varu, naliju do sklenic, zavíčkuju horké. Vydrží než se vypije - většinou rychle. Jednou, těsně po vymalování kuchyně, jsem dala do 1,5 l PETky, druhý den už bylo znovu vymalováno včetně stropu, na skvrnito, bouchla.

    Z aronie (tu už nemáme, zašla, nedaří se jí u nás), a nejen z ní, dělá můj chlap likér - 3/4 4 l sklenice ovoce, 1 kg cukru zasypat, nechat 3 týdny (u nás většinou do pozdního podzimu), přecedit, dolít 1-2 l pálenky - u nás většinou kalvados či jablkovice bo do pravého kalvadosu má daleko. Když nemáme svůj, koupíme v palírně, ve které pálíme ostatní ovoce. Přecezené ovoce je super na kynutý táč s drobenkou.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 13:25
     
    aaaaaaaaaa.jpg
    Další fotografie:

    Se zavařováním jsem už letos tedy skončil. Včerejších 15 sklenic švestek jsemuž nefotil.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 14:00
     



    jaja99 napsal(a):

    Taky rozdávám, mám specialitky třeba lesní jahody, loniceru, muchovník, různé kombinace. No udělám si ostružinový rosol do cukroví, rybízový už mám a budu končit. Mám spoustu různých šťáv.

    Nevíte někdo co ještě s černou jeřabinou, zbývá mi půl stromu. Šťáva je moc dobrá, včera jsem udělala zkusmo kompot a džem. Mám letos i kompot z ořechů, zlomila se nám větev a bylo mi líto je vyhodit, je to raritka, ale za mě na tu práci (trvalo to 3 týdny) tedy nic moc:-)

     

    A Františku...hluboce se skláním thumbs down thumbs down thumbs down

     

    Jájo, já jsem z aronie dělala bylinný výluh, jako se dělá z různých léčivek. Dala jsem do sklenice a zalila vodkou - bez cukru. Asi to měsíci nebo ještě za delsí dobu jsem slila do skleniček od kečupu a během zimy buď po ránu nebo během dne (na lačno) jsem si dávala malého panáka stydlin smiley . Myslím, že to účel splnilo, celou zimu se mne nic nechytlo.

    Oboje jsem dávala přiměřeně (jak jsem zrovna měla) grinning smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Evin (18.08.2018 14:14)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 16:57
     

    Teda, vy jedete grinning smiley

    Já mám v plánu ještě pár skleniček čalamády. Máme nějaké papriky a spoustu rajčat. Cibuli a zelí koupím. A pak zpracovat rajčata. Ty bych chtěla jen rozmačkaná zavařit s bazalkou, na špagety.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 18:37
     

    Z aronie mi chutná džem napůl s jablky

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 18.08.2018 19:06
     

    Evin, nevím, jestli by stejně neposloužil jen malý panáček vodky bez aronie. grinning smiley U příbuzných na Moravě začímali pomalu všichni den maličkým panáčkem slivovice.Taky moc nemarodili.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.