sobota 20. dubna, 06:59 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert

Zelí do 4l lahve

Datum: 19.10.2006 21:31
 
Nevím jak Vám ,ale mě se ještě nepodařilo uchovat kysané zelí v panelákovém sklepě a se zmrzlým v zeláku na balkoně nemám odvahu experimentovat. Před několika lety jsem dostala recept na zelí bez kvašení vydrží celou zimu a je moc dobré.
10 kg krouhaného zelí
15 cibulí
kmín podle chuti
nálev : vše svařit a nechat vystydnout
3 l vody
1,5l octa
200g soli
50 tabletek cukerinu
do vychladlého nálevu přidat 2 kávové lžičky pyrosiřičitanu draselného (dostat v drogerii používají vinaři) zalít zelí a nechat 24 hod stát plníme volně do sklenic zaděláme víčky a !nesterilizuje se!
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 14.11.2014 11:19
     

    Ale ta cibule musí být to je ta klasika do zelí. To si ani neumím představit eye popping smiley :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zelí do 4l lahve

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 14.11.2014 12:43
     

    tak vidím, že "klasika" nebude jednotný pojem grinning smiley , u nás se nedávala a neuvědomuju si, že bych ji v zelí někdy někde jedla

     
  • Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 14.11.2014 12:46
     

    Ona v něm vůbec není znát, maminka říkávala, že bez správného poměru cibule k zelí, by to nevykysalo eye popping smiley.To je zajímavé jak jsou rodové zvyky rozdílné:-)

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 14.11.2014 13:27
     

    Taky to s cibulí neznám - jen zelí, kmín,sůl mls smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 08:13
     

    [www.receptyonline.cz] zelový salát do láhve

     
  • Autor: Lady.ska
    Status:

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 13:18
     



    jaja99 napsal(a):

    Ona v něm vůbec není znát, maminka říkávala, že bez správného poměru cibule k zelí, by to nevykysalo eye popping smiley.To je zajímavé jak jsou rodové zvyky rozdílné:-)

    Prvně slyším, že se k zelí musí přidávat cibule aby vykysalo. U nás, co si pamatuji, kysá zelí samo. Akorát když jsem dělávala zelné saláty tak jsem tam dávala cibuli, mrkev atd...

     
  • Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 18:47
     

    Holky už jsem si připadla jako nevéprávná, ale nakoukla jsem na net abych viděla jak to je a hle.

    [www.recepty.cz]

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 19:00
     

    Jájo , ale jsi svéprávná .. grinning smiley někdo cibuli dává - někdo ne . my nedáváme - dáváme ji až když zelí vaříme .. je to u každého v pořádku .

     
  • Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 19:08
     

    Když vařím dávám taky:-) 3-4 cibule smažené, já jsem hodně cibulová:-)

     
  • Autor: Lady.ska
    Status:

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 20:41
     

    Kdysi se prý u nás do kvašeného zelí přidávala planá jablka ( neštěpovaná).

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 20.11.2014 20:54
     

    když jsme nakládali zelí, tak spoustu cibule, sůl, kmín a kopr mls smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 03.12.2014 15:17
     

    Tak jsem sklidila první hrnec zelí - dávala jsem cibuli, ale v zelí není vůbec vidět. Měla jsem strach, jak to dopadne, když jsem nakládala zelí do soudku, polovinu surovin jsem chtěla zavařit jako zelný salát, ale místo toho sklončily v kompostu. Návod zněl: nastrouhat zelí, spařit horkým nálevem - ocet, sůl, cukr, nechat přikryté do druhého dne, pak smíchat s cibulí a paprikou, nacpat do sklenic a zavařit. Večer, když jsem naplnila soudek na kysání, tak jsme nakrouhali znovu zelí, spařila jsem nálevem a ráno bylo zelí mazlavé, smrduté a místama černé, jako plesnivé. Tak jsem nakoupila znovu hlávky a krájela tentokrát ručně, pak se kouzlo povedlo. Teď jsem byla opravdu hodně nervózní, jestli nebyla chyba v základní surovině. Protože kdybych to teď měla všechno vyhodit, asi by mě kleplo grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 03.12.2014 16:28
     

    Samanko, někdy když šťáva ze začátku přetíká, pak chybí uvnitř, mrkni, jestli je jí i v hrnci dost. Zelí pracuje pořád, tak neboj, zase chytne šmak.

    Hanko, cibule není žádný experiment, je to i ve stařičkých kuchařkách, ony se ty "klasiky" místně liší. Taky vinný list je ve starých receptech

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 27.10.2015 17:34
     

    tak jsem dobrala poslední várku zelí z loňského prvopokusu. soudek mám zatím jen vypláchnutý vodou. Nové zelí už mám připravené ve sklepě. Jak mám soudek správně vydrbat - postačí jar a horká voda, případně ocet???

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zelí do 4l lahve

    Datum: 27.10.2015 17:39
     

    Samanko, vydrbat jarovou vodou a pak vypláchnoiut vodou vroucí. To by mělo stačit.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.