pátek 29. března, 11:08 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Zavařovací hrnec

Datum: 31.10.2008 15:10
 

Blížia sa Vianoce a já premýšlam,čím by som sa mala obdarovať. Premýšlala som na zavarovacím hrncom,ale mám obavy,či to nebude len ďalší krám,čo nakoniec skončí ve sklepe.Síce niečo doma zavárame,ale už toho zďaleka nie je toľko ako pred pár rokmi.Máte ho niekdo? Ste s ním spokojné? A na čo si dávať pri výbere pozor? a akú značku si vybrať?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 4 z 7
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 06.07.2016 21:36
     

    Laduš mám zavařeno. Tu páčku nemusím přidržovat,ona sama drží otevřená. Tak není problém. Zavařila jsem třešně, višně, č.řepu a okurky. Okurky jsme už koštovali, jsou oproti mým starým docela měkký, takže je nebudu nechávat příště tolik minut . To samý určo budou i řepa a třešně s višněma. Mě se zdá, že maj u všeho psáno moc minut v návodu.. Musím to dopilovat. Jinak je to paráda, žádný horko od toho není. Jo a jasně že jsme sledovali, co to dělá a jak ubíhá čas a přibejvá teplota grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařovací hrnec

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 02.07.2018 20:06
     

    Tak mám asi vybráno. Lidl už letos dvakrát měl, takže nedoufám, že bude opakovat. cena je podobná a díky této diskuzi jsem měla představu, co vlastně chci a na čem nebazíruji. Má stejnou, pro mne dost důležitou funkci samozapínání času při dosažení teploty.

    [www.eva.cz]

    A tady je jeho návod

    [i.eva.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 02.07.2018 20:48
     

    Drahuško to je skoro ten samý jak z Lidlu. Ber ho, je dobrý thumbs down i cena. Jen dávám na míň minut. Ale to si sama už vyzkoušíš.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (02.07.2018 20:54)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 02.07.2018 20:57
     

    Už jsem ho koupila winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 02.07.2018 20:58
     

    to byl fofr grinning smiley grinning smiley thumbs down....žena činu winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 02.07.2018 21:16
     

    Protože ho budu potřebovat. Dost brzy winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 02.07.2018 21:26
     

    takať dobře slouží. Ve středu přiveze okurky a budem taky zavařovat. Pak ještě broskve a řepu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 05.07.2018 18:11
     

    Prosím o radu. v návodu se píše, že po dosažení určené teploty se začne čas odečítat, ale neodečítá. Tak jsem konflík na čas zmáčkla a podařilo se mi nastavit nekonečno. nevím si s tím rady sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 05.07.2018 18:48
     

    Už to jde. thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 06.07.2018 13:45
     

    jsi holka chytrá thumbs down winking smiley. Právě zavařujeme okurky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 09.07.2018 23:24
     

    Drahuško jak jsi zaběhla hrnec? grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 06:55
     

    Což o to, zabíhala bych, až bych brečela, ale spíš ho zabíhá manžel. Mně bolé huba, mluvit nemůžu (což je myslím ceněno), ale i otočení hlavou, či nedejbože sklonit hlavu, je utrpení boží. Navíc jsem (asi) po těch atb docela zrušená - motám se, pořád spím. Takže jsem horko těžko umyla pár okurek, nakrájela nějakou tu zeleninu na ozdobu, naplnila devět sklenic, zapla a odpadla na zbytek dne. Lák jsem uvařila den předem. Poctivě, co hodinu stříkačkou vystříkávám ďouru po zubu kysličníkem a pak heřmánkem. Na bolest si neberu, bojím se tím cpát. Čím se cpu, je meloun. Ten nemusím ani kousat, je dobrý a nesnaží se usadit v ďouře.

    --

    Jestlipak jdou zavařit nějak i bylinky na zimu, kromě sušení? Mám dost máty, tymiánu a nějaké oregano. ráda bych je ostříhala, dokud jsou pěkné, ale sušení v našem domě znamená, že dvě třetiny budou bylinky a třetina nalítané chlupy od zvířat thumbs up

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 07:13
     

    Drahu, tedy nevím, ale myslím, že bylinky nezavaříš. Suší se jich fůra pod 50 st. Celsia, tedy na 30, 35 ty citlivé...

    Vlastní zavařovací zkušenost nemám, ale jedině maceráty do lihu, různé fermentace, po kterých se ale beztak dosušuje, kopr se zavařuje, viď, no a přidávala jsem třeba do zeleniny v soli, ale že by to zkvašení byla nějaká hitparáda, nemohu říci. Jo, ovšem zkvasit se dá všecko:

    [www.zkvaseno.cz]

     

    Předsušit či usušit ve svazcích zavěšených na půdě nemůžeš?

    Sušičku ovoce/bejlí/zeleniny nemám, fůra holek ano, určo případně víš, na koho se obrátit. flower smiley

    Ještě leda že bys zkusila sušit/předsušit něco mrazením. Technologicky nevím, jak to probíhá, ale fakt je ten, že mrazem sušená průmyslová produkce je krásně zelená. Mrazáky spíš tvoří fůru krystalků vody, že jo, ale jestli to právě není vlastně forma určitého vysoušení. Jasně, že faktický postup bude s nějakým odfoukáváním a čertvíčím ještě. smiling smiley 

    Samo ještě produkce cukrových sirupů, ale zkrátka a dobře holou bylinku asi jen usušit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (10.07.2018 07:14)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 07:29
     

    Mátu a meduňku můžeš usušit svázané v kytici venku pod stříškou nebo v podkroví domu, ostatní bylinky jsem sušila na slunci a pak chvilku dosušila v troubě.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Zavařovací hrnec

    Datum: 10.07.2018 08:03
     

    Sušit rovnou v plátěném pytlíku?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.