čtvrtek 25. dubna, 03:06 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Hanule
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Zásady efektivního úklidu

Datum: 09.04.2007 11:04
 
Shodly jsme se s anny, že toto téma na weeku citelně schází. Proto, dokud nezapomenu, urychleně zakládám, poznatky budu však dodávat až v průběhu nabývání praxí smoking smiley. (Asi zde nebudu moc plodná.)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 11
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 11:06
     
    Mě tam chybí aspoň hodina vyhrazená pouze dětskému pokoji eye rolling smileyo tom tam není pro jistotu ani zmínka confused smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Zásady efektivního úklidu

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 19:12
     

    Holky, já to sem právě "předhodila", páč mi to připadá jako nesmysl... eye rolling smiley Dvacet minut mám tak na vanu winking smiley confused smiley. Nalejt Pulirapid, nechat působit, dojít pro houbičku, pomatlat vanu, pomatlat baterii, po chvilce opláchnout, otřít vanu kolem dokola, vzít z prádla utěrku, vytřít to s ní všechno dosucha, vyleštit baterii smiling smiley.No ale o mně říkaj, že to přeháním grinning smiley, tak nejsem asi dost reprezentativní vzorek winking smiley

     

    Evco, dětské pokojíky, no comment, na to aby si člověk vyhradil jedno odpoledne!!! A efekt? Cca 15 minut??? grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 19:23
     

    Moje představa ideálního úklidu je jasná - udělá to někdo za mě. Ale vím, že jsem úplně mimo realitu, tak si musím poradit jinak. Ale nerada to přeháním. Určitě neleštím jak divá. Občas jo, ale pak to považuji na dost dlouho za vyřízené bez ohledu na skutečný stav věci. Nehodlám bytu otročit, doba nevolnictví dávno skončila. Největší impuls k pořádnému záběru je nahlášená návštěvagrinning smiley . Taky si občas říkaám, že budu muset někoho pozvat, abych se donutila udělat nepříjemné činnosti. Věra

     
  • Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 19:34
     

    Spike já to dotáhla k dokonalosti, uklízím až po odjezdu návštěvy, ne že by dělala binec, ale prostě nestíhám.......

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 19:38
     


    SPIKE napsal(a):

    Moje představa ideálního úklidu je jasná - udělá to někdo za mě. Ale vím, že jsem úplně mimo realitu, tak si musím poradit jinak. Ale nerada to přeháním. Určitě neleštím jak divá. Občas jo, ale pak to považuji na dost dlouho za vyřízené bez ohledu na skutečný stav věci. Nehodlám bytu otročit, doba nevolnictví dávno skončila. Největší impuls k pořádnému záběru je nahlášená návštěvagrinning smiley . Taky si občas říkaám, že budu muset někoho pozvat, abych se donutila udělat nepříjemné činnosti. Věra

    Věrko, a taky stihneš před příjezdem návštěvy uklidit za půl hodiny to, co jindy děláš hodiny tři??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 20:03
     

    Jasně, Anavi, v tu chvíli mám motivaci a jasně daný termín a to mi hned naroste u zadku vrtule a už to lítá. Někdy zvládnu i takové dlouho odkládané práce, které bych ani před očekávanou návštěvou dělat nemusela, ale najednou je spousta energie a chuť to udělatgrinning smiley . Fakt bych asi měla mít návštěvy pravidelně. Ale to by asi zas nefungovalo, protože ty už mě nemotivují, znají můj byt uklizený i rozbordelený. Takhle šílím před návštěvou, která se ukáže jednou za uherský rok a pak zas dlouho ne, tak abych v nich zanechala vzpomínku na uklizený byt. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.09.2009 20:07
     

    Věrko, mám to stejně, buď klidná. Koho už tím naklizeným bytem "neoblbnu", toho neřeším grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

     
  • Autor: donny0007
    Status: nováček

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.10.2009 08:52
     

    Po dlouhé době jsem narazila na supr profi čistidla španělské firmy Codina (používala je u nás doma jedna čistící agentura, tak jsem to občíhla smiling smiley, je jich více druhů a rozhodně se dá vybrat, ani kupodivu nejsou drahé, ceny v pohodě. Nejlepší je asi univerzální čistič, ten je skoro na všechno, dokonce i na skvrny na oděvu. Pokud byste měli zájem zašlu Vám zdarma katalog, je možný i slušný přivýdělek. Děkuji. Ještě škoda že to nefuguje i bez nás že jo? takové nohy na stole a hadr by kmital sám..na co ti vědci jsou ? smiling smiley) donny0007@centrum.cz

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.10.2009 09:05
     

    Já mám pár zásad, které používám. Především použít k úklidu vše co máš zrovna po ruce. Tzn. odličovací tampony, odlíčím si kxicht a po cestě do koše stihnu otřít špínu okolo umyvadla, případně seberu vlhkým tamponem vlasy na zemi. Ségra přebaluje malého, vlhčené ubrousky, na kterých není skoro nic, použiju k otření krbu a bordelu před krbem. Našla jsem ponožky? Paráda, než s nimi dojdu do koše s prádlem, otřu všude prach, tam kde zrovna dosáhnu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.10.2009 10:39
     

    Amee, souhlasím. Stejně nejdůležitější na úklidu jsou moje ruce a taky oči, které vidí, kde je potřeba zásah. Nějaké vylepšené přípravky to usnadní, ale ne zas tak moc. A ty ruce nějak firmy moc nenabízejí. Tedy kromě úklidových, ale ty si zas nemůže každý dovolit a přiznám se, že se trochu bojím toho zásahu do soukromí. Takže plivnout do dlaní a hurá do toho nebo to nechat v klídku uležet. Pánové mají taky trochu pravdy, když říkají, že od určitého stupně znečištění má tělo i byt samočistící schopnost. grinning smiley Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.10.2009 12:17
     

    Deti nemam ale stačí mi manžel sad smiley v čistě naklizené koupelně dokáže do pěti minut udělat spušť, takže můžu začít znova...a matnou podlahu do koupelny už nikdy angry smiley jelikož tam bydlíme teprve rok, budu si hold muset zvyknout....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 20.10.2009 12:53
     

    Suee, nemáme náhodou společného manžela? grinning smiley Včera jsem ho odchytila v předsíni, aby se zul, protože jsem právě vytřela a vyluxovala. Jen prý proběhne do garáže, tudíž se zouvat nebude. Já jsem odjela pryč a po návratu mi pod nohami křoupal písek, jak probíhal nejen do garáže, ale i zpět a do kuchyně, obýváku... Mívám občas nutkavou touhu ze sebe vlastnoručně udělat vdovu. angry smiley grinning smiley Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 17.02.2010 02:09
     
    Damy!!!


    Pamatujte .... vrstva prachu na nabytku chrani drevo ktere je pod ni.

    '
    Dum se stava domovem az kdyz muzete napsat 'Miluji te!' prstem na nabytek.'

    Travivala jsem kazdy vikend 8 hodin uklidem, aby 'v pripade ze nekdo prijde na navstevu' bylo vse perfektni.
    Jenom ale do te doby nez jsem si jednoho dne uvedomila, ze nikdo neprijde, protoze vsichni si nekde jinde uzivaji zivota
    NYNI, kdyz me nekdo navstivi, nemusim vysvetlovat 'stav' sveho domova.Vsechny vic zajima slyset o tom co jsem delala, kdyz jsem doma neuklizela a uzivala si zivota nekde jinde.
    Pokud vam to dosud nedoslo, ridte se touto radou:

    Zivot je prilis kratky. Uzivejte si jej!
    Utirejte prach jen pokud opravdu musite .....
    nebylo by ale prijemnejsi nakreslit obrazek nebo napsat dopis, upect zakusek nebo dort a olizat pritom lzici od kremu nebo nasadit kvetinu? Uvedomujete si rozdil mezi 'chci' a 'musim'?
    Utirejte prach jen pokud opravdu musite,
    ale moc casu vam nezbyva . . . .
    se vsim vinem ktere je treba vypit , rekami ktere je treba preplavat a horami na ktere je treba vylezt, hudbou kterou je treba si poslechnout, knihami ktere je treba precist, prateli kterych je treba si uzit a zivotem ktery je treba zit.

    Utirejte prach jen pokud opravdu musite,
    ale tam venku je svet se sluncem pro vase oci, vetrem ve vasich vlasech, popraskem snehu, destovou prehankou. Tento den se uz nevrati. Nikdy!

    Utirejte prach jen pokud opravdu musite,

    ale mejte na mysli, ze prijde stari a to nebude laskave .....

    Kdyz odejdete - a odejit musite - vy, z vas samych se stane jenom prach!



    Podelte se o tento emajl se vsemi bajecnymi zenami ve svem zivote.
    Ja jsem to prave udelala.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.02.2010 19:33)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 17.02.2010 08:05
     

    nevidím obrázkysad smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Zásady efektivního úklidu

    Datum: 17.02.2010 08:16
     

    já taky ne sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.