pátek 29. března, 08:54 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Manka
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Žárlivost na partnera?

Datum: 13.09.2012 10:48
 

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mému synovi je deset, od narození žil bez tatínka jen se mnou a mými rodiči. Teď mám rok a půl přítele, se kterým se budeme stěhovat do jednoho bytu a oba, jak on tak i syn se na to těší. Vztah mezi nimi je kamarádský a nezaznamenala jsem žádnou rivalitu. Ovšem poslední dobou syn špatně usíná, vyžaduje otevřené dveře do našeho pokoje a když je přivřu, on vyleze z postele a jde je otevřít. Včera dokonce udělal to, že se vyčůral přede dveře našeho pokoje. Když jsem se ho ráno ptala proč to udělal, nejdřív zapíral a potom se samozřejmě přiznal, na opakované otázky proč...? mi řekl, že se bojí, že mám partnera raději než jeho. Už jsme o tom mluvili i v minulosti, kdy jsem ho ujišťovala a dělám to stále, že on bude vždycky první a podobně. Ráno jsme měli vážný rozhovor, ale v přátelském duchu, a se srdcem otevřeným. Nevím, proč to včera udělal, partner u nás přespí třeba dvakrát v týdnu už skoro rok.... Tak proč až teď? Nevím, co mi tím chce říct a já se snažím najít nějaké rozumné vysvětlení. Na společné bydlení se strašně těší a říká, že mu partner nahrazuje vlastně tátu. Ráda bych našla nějaké vysvětlení a důvod. Nechci aby měl pocit, že mě ztrácí, není to nakonec ani pravda. My když jdeme na procházku, tak mu nedáváme vůbec žádný důvod k mrzutosti - když jdeme za ruku, tak všichni tři a rozhodně se po sobě neplazíme, jsme čtyřicetiletí, rozumní lidé... Díky za názory smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Manka
    Status: nováček

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 13.09.2012 14:44
     

    Peefko: ne e, školu nemění, naopak to bude mít blíž, není skleslý, těší se. na to, že budeme spolu. těší se, že už nebude přítel jen jako návštěva ale budeme pořád spolue, jen se to v něm asi ještě rovná

     
  • Autor: Reklama

    Re: Žárlivost na partnera?

     
     
  • Autor: Manka
    Status: nováček

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 13.09.2012 14:48
     

    Dámy, asi to vyznělo špatně.... s tou pusou.... před spaním pusu dostane, všechny problémy řešíme tak, aby šel spát a nenechávali jsme žádný na zítra, Rozhodně chci aby šel do postýlky beze strachu a stresu a pokud má nějakou nejasnost, tak se jí věnujeme, dokud to nepochopí. Sama vím, jaké to je jít spát s nepochopením. poak se melu a ráno jsem jako zmlácená. Takže asi jsem to podala špatně. Víte, ono když zjistíte, že vám neříká pravdu a nebo že uhodil holku, tak to opravdu moc pyšná nejsem. A on to moc dobře ví. Často mi říká Mami, nařež mi radši než ty tvoje vysvětlování...pravda je někde uprostřed.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 13.09.2012 14:50
     

    Manko, jo smiling smiley, mám doma taky desetiletýho a z něj taky občas vypadne: Bych radši dostal, než poslouchat ty domluvy... (říká to s patřičně zničeným výrazem a ještě si dovolí občas protočit oči - pak následuje domluva a ten záhlavec k tomu jako bonus smiling smiley ) je to asi všude podobný grinning smiley.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 13.09.2012 15:44
     

    Manka napsal(a):

    Peefko: ne e, školu nemění, naopak to bude mít blíž, není skleslý, těší se. na to, že budeme spolu. těší se, že už nebude přítel jen jako návštěva ale budeme pořád spolue, jen se to v něm asi ještě rovná

    Manko, jo může to tak být, jeho způsob vyrovnávání se s novou situací. Ono i když se člověk na změnu těší, tak vnitřně může prožívat obavy, nejistotu. Ale tady můžeme jen spekulovat, dávat ti podněty k zamyšlení, ale skutečnou radu ti dá jen dětský psycholog, který uvidí a pohovoří i se synem. Přeju, ať se to všechno brzy srovná flower smiley.

     
  • Autor: Manka
    Status: nováček

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 13.09.2012 15:49
     

    Děkuju moc:-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 13.09.2012 15:51
     

    Každopádně přejeme, ať to dobře dopadne pro vás všechny love smiley

     
  • Autor: Manka
    Status: nováček

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 15.09.2012 20:17
     

    Anavi: děkuju moc srdíčko flower smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 15.09.2012 20:36
     

    Taky mam desetileteho raubire, tak se trochu dovedu vzit do situace. Hrozne na mne visi, vim, ze tatu by mozna dokazal lip ozelet, kdybychom se treba rozesli. On se kolikrat pro neco necha nadchnout, nadsene souhlasi, ze treba pojede na tabor a pak kdyz se termin blizil, tak jsem na nem videla, jak je nejisty a boji se, tak jsem ho radeji odhlasila. Myslim si, ze tveho syna vykolejil ten pocit, ze ted uz to bude naporad. Predtim tam byl tvuj pritel jen obcas, nebylo to tak definitivni. Take se priklanim k nazoru Drahus, ze by to asi chtelo navstivit detskeho psychologa.

    Anavi: obcas jsem mu taky vysolila na zadek, kdyz byl drzy nebo odmlouval az moc, na co se s nim dohadovat, on na to ceka, on to primo miluje(myslim donekonecna se mnou diskutovat, ten by me udiskutoval k smrti) , ale ja ne. Ovsem pak me bolela ruka, tak jsem navrhla, ze priste si muze jednu ubalit sam, coz s nadsenim uvital. Zatim to jeste nebylo potreba, tak uvidime, jak to bude. grinning smiley

     
  • Autor: dominikat
    Status: nováček

    Re: Žárlivost na partnera?

    Datum: 21.04.2015 15:35
     

    To je proto, že vyyrůstal bez tatínka, měl maminku celou dobu pro sebe.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.