pátek 29. března, 16:42 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status:
Klikni pro filtrování

Zamioculcas zamiifolia

Datum: 16.02.2009 15:32
 

Pořídili jsme si tuhle přebornici v růstu. Nádherná nenáročná pokojovka, která v této době přirůstá 1 cm za 24 hodin. Odkaz je na článek o pěstování a o původu této pokojovky. Budu ráda, když se podělíte o svoje zušenosti.

[krasa-netresku.blog.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 08.09.2014 15:26
     

    Majko, on se asi potřeboval zabydlet. Mně teď konečně taky pouští nové listy, v každém květináči hned cca 3 najednou (mám 4 velké sazenice). Asi jim ořežu některé ty starší listy, ty se moc vyvracejí do stran, ty nové zatím drží dobře.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zamioculcas zamiifolia

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 09.09.2014 08:31
     
    image.jpg

    Potvrzuji, ze mu asi vyhovuje teplo od spodu, mame ho na podlaze s podl. vytapenim... Roste az moc. Zrovna minuly tyden jsem ho presazovala a nejdriv vubec nesel vytahnout, tahali jsme ho jak repu az nakonec jsem zjistila, ze koreny uplne prorostly tu puvodni vlozku do samozavlazovaku. Nesla vyndat, takze je tam porad grinning smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 09.09.2014 15:25
     

    No to je tedy macek. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 28.11.2014 16:54
     
    obraz1181.jpg

    Psala jsem tu, že já mám přírůstek jednu lodyhu za rok. Už jsem myslela, že to letos nestíhá a dneska jsem TO objevila.

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 30.11.2014 11:14
     

    Já mám pořád jen jeden výhon a hlíza se nějak zvětšuje, že skoro už leze ven eye popping smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 30.11.2014 16:59
     

    Nevím, jestli je to náhoda, nebo tím, že jsem ho v poslední době zalévala teplou vodou. Napadlo mě to, jak jste tu psali, že se mu daří když má pod sebou teplo. Ale právě že ten list vyjel strašně rychle. Tak to zkus.

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 04.12.2014 07:59
     

    No to mě nenapadlo použít teplou vodu ale asi máš pravdu že to pomůže, zkusím to. thumbs down

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 20.12.2014 08:34
     

    Mám dotaz: zamio prospívá, vypadá dobře, ale všimla jsem si, že na stoncích má tmavé skvrny - je to v pořádku? Díky. flower smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 20.12.2014 09:26
     

    Lanimko, myslím že se nemusíš bát, moje to má taky flower smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 20.12.2014 19:23
     

    No já si myslím, zamio je příbuzný se zmíjovcem a jinými podobnými. Všechny mají skvrnité stonky. Patří do čeledi áronovitých.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vladymks (21.12.2014 05:06)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 18.03.2015 08:56
     
    dsc_0313.jpg
    Další fotografie:

    Právě jsem objevila, že zamio rozkvétá. Květ tedy nic moc, ale potěší. winking smiley

     

    Ten můj už příliš rozrostlý jsem rozdělila na několik kusů, něco jsem rozdala a mám teď ve třech květináčích. Dva budu nucena taky někomu podarovat, abych uvonila místo. Všem se daří, mají přírůstky, brzy by mě asi vystěhovaly z domu.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 18.03.2015 11:04
     
    image.jpg
    Další fotografie:

    Taky mam dva kvety. Muze mi nekdo poradit, jak zastavit jeho rust??? Za chvili nas vytlaci grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 19.03.2015 07:56
     

    Betas, navím jak zarazit růst, jedině mě napadá, jestli ho nemáš někde u tepla. Já už jsem tu psala, že mám jeden výhon vždy za rok, tak zatím dobrý. Zalévám ho hodně málo, tak za 14 dní a ne moc. Tak nevím, jestli mi proto tolik neroste confused smiley Ale mě to tak vyhovuje.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 19.03.2015 08:14
     

    Pinko, mně taky roste divoce. Prý mu vyhovuje spodní teplo, což u mě má - je na vytápené podlaze. A má i dost světla. Myslím, že se usměrnit moc nedá, buď se mu daří, nebo ne... winking smiley

    Řešením je asi přesazení a ponechání si jen menší části a tu velkou nabídnout někam do velkých prostor - velký byt, úřad...

     

     

    Je to vždycky velké dilema. Člověk má radost, že se kytce daří a roste, a pak musí řešit problém, kam s ní! grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (19.03.2015 08:16)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 19.03.2015 08:48
     

    Tak já ho možná trochu trápím stydlin smiley , ale jsem ráda jaký je a snad mi to odpustí winking smiley . Já jsem takhle darovala do zámku ficus benjamina a datlovou palmu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.