čtvrtek 25. dubna, 08:07 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status:
Klikni pro filtrování

Zamioculcas zamiifolia

Datum: 16.02.2009 15:32
 

Pořídili jsme si tuhle přebornici v růstu. Nádherná nenáročná pokojovka, která v této době přirůstá 1 cm za 24 hodin. Odkaz je na článek o pěstování a o původu této pokojovky. Budu ráda, když se podělíte o svoje zušenosti.

[krasa-netresku.blog.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 09:07
     

    Spike, jsem na tom stejně. Dokud byl v jednom květníku, byl bohatý a nádherný. Jenže potom už se mi květník začal tou váhou dlouhých listů převažovat a také některým "milovníkům" kytek v mé rodině začal na chodbě překážet angry smiley tak jsem ho rozdělila a zatím to není ono sad smiley . Ale poslechnu vaše rady, ty mega dlouhé šmiknu a dám něco zakořenit a to by bylo, aby nebylo winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zamioculcas zamiifolia

     
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 12:13
     

    víte co je zvláštní? já si tuhle kytku dovezla v r. 2005 z Holandska, čučela jsem na tí v nějakém hobby marketu a prostě jsem si jí musela koupit, protože u nás jsem to neviděla. Ještě tu vůbec nebyly....v prodejnách.

    Hned jsem jí doma rozsazovala, dávala jsem půlku kamarádce, ta jí má teda naprosto luxusní, obrovské tm.zelené listy a obrovskou!

    no a já tu svou mám nějakou zaprdlou, má asi pět listů....vyroste tak jeden list za necelé dva roky!!!! no ale.....tak asi před třema rokama jsem jí přesadila do hliněného květníku, protože se mi v plast.převažovala, a ona nemá hlízy!!!!!!!! vůbec nemá žádný brambůrky v zemi, v tom květníku, jen plno bílých tlustých kořenů!!!! není to divný?? nemám nějakýho samce?????

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 14:13
     
    img_0394.jpg

    Mně dokonce párkrát kvetla winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 14:35
     

    Cancourku, mně taky kvetla, ale nic moc květ nemá, tak není o co stát.

    Podívej se na začátek této diskuze, jakého jsem měla obra. Jednou jsem ho s pomocí přesadila tak, jak byl, ale loni jsem ho jen vyvalila z květináče a brutálně rozsekala na asi 6 dílů. Něco jsem rozdala, ale tři mám doma. Každý už pouští asi 2-3 nové větvičky, ale asi se stále ještě zabydlují v novém květináči. Holt musí prokořenit. Kamarádce nerostl, tak mi ho přivezla na rok na "léčebný pobyt". grinning smiley Vrátila jsem jí ho krásně zregenerovaný a s přírůstky.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.08.2014 08:14
     

    taky mi kvetl, taková přízemní jakoby kala.....mně roste tak nějak divně, dělá jakoby oddenek....prodlužuje se vždy nárustem nového listu, nerostou mi žádný ze země, jak tam nejsou hlízy....je to divný....no

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.08.2014 10:13
     

    romi, já jsem při přesazování narazila na jednu hlízu a jinak taky jen tlusté bílé kořeny confused smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.08.2014 11:13
     

    taky??? no jak je to možný??? a taky ti roste jakoby z oddenku???

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.08.2014 13:20
     

    no, mně se právě zdálo, jako by každý list rostl sólo bo když jsem celou rostlinu vyklepla z květináče, tak se rozpadla na několi (hodně) částí. Přišlo mi, že není vůbec spojená confused smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 08.08.2014 07:20
     

    aha, no tak to já tam mám jen jednu rostlinu a ta má ten jakoby oddenek.....z konce vyroste nový list, ale fakt tak jeden za dva roky..... eye rolling smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 13.08.2014 07:43
     

    Já tedy mám zatím tu jednu hlízu z listu vypěstovanou a teď jsem zjistil že vyráží dva výhonky. Zatím malé ale ale už bylo na čase. smiling smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.09.2014 11:14
     
    zamiokulkas1.jpg

    Tak jsem se konečně dočkal. List jsem zasadil v lednu a konečně vyrazil výhon. Roste teď poměrně rychle. flower smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.09.2014 12:44
     

    Mně po roce a půl vyrazil druhý list od Spike. Takže taky nejsem zrovna extra pěstitel této kytky.

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.09.2014 15:57
     

    Já si myslím že jí hodně prospívá spodní teplo. já jsem ho občas dával na televizor kde bylo takové mírné teplo. Asi má rád nohy v teple smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 07.09.2014 21:23
     
    dscn2507.jpg

    Mě za 2 roky vyrostl takto . No už jsem se ho před týdnem zbavil, jako dalších cc 12 rostlin- grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 08.09.2014 15:13
     

    to už byl pěknej, je to sice dekorativní rostlina ale fakt zabírá dost místa. Člověk neví na co by se měl spacializovat když nemá skleník nejlépe vytápěnej. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.