středa 24. dubna, 11:08 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status:
Klikni pro filtrování

Zamioculcas zamiifolia

Datum: 16.02.2009 15:32
 

Pořídili jsme si tuhle přebornici v růstu. Nádherná nenáročná pokojovka, která v této době přirůstá 1 cm za 24 hodin. Odkaz je na článek o pěstování a o původu této pokojovky. Budu ráda, když se podělíte o svoje zušenosti.

[krasa-netresku.blog.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 16.02.2009 17:26
     
    p1020627.jpg

    Tohle je ten můj. Opravdu je to nenáročná kytka, zaliju když si vzpomenu, občas přihnojím...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zamioculcas zamiifolia

     
     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 16.02.2009 19:09
     
    Další fotografie:

    Taky se přidávám ke chvále této nenáročné rostliny, já už jsem si pořídila třetí grinning smiley

    Mám odzkoušeno, že roste i tam, kde jiné rosliny mají málo světla flower smiley

    Ještě jsem ale hnojivo nepoužila, musím to napravit stydlin smiley

     
  • Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 17.02.2009 20:02
     

    Máš moc hezké rosltiny, je vidět že se jim u Tebe líbí. thumbs down mě překvapilo že není náročná stejně jako sukulenty a čím menší květináč tím víc roste flower smiley, má u mě sto bodů.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 17.02.2009 22:36
     
    Další fotografie:

    Zamiokulkas je rostlinka, které se u mě opravdu daří a dělá mi radost. Jen se bojím, až zaplní tenhle květináč, jak ji budeme přesazovat. Teď vidím podle květináče, že jsem ho už dlouho nefotila, tohle jsou snímky staré nejmíň rok. Zítra ho tedy znovu vyfotím a přidám sem aktuální fotky. Má alespoň o 20 listů víc než na těchto snímcích. Věra

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 18.02.2009 13:45
     

    spike, já jsem musela květináč při přesazování rozříznout. Povedlo se mi při tom říznout i jednu z brambor, co má pod zemí, ale vůbec mu to nevadí

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 18.02.2009 14:34
     
    dsc_0028.jpg
    Další fotografie:

    Já taky při přesazování musím předchozí květináč zničit, protože je úplně zdeformavaný, jak ho podzemní hlízy prorostly. Ale je to tak v pořádku, má se přesazovat, až když je to takhle zaplněné. Tady jsou dnešní fotky. Snažila jsem se ho svázat a trochu zvednout, aby mi ho pes neloamoval, ale moc to nejde. Věra

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 18.02.2009 15:57
     

    Ten je tedy parádní thumbs down

     
  • Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 18.02.2009 17:16
     

    No tak to je macek grinning smiley thumbs down. Právě kvůli tomu ničení květnáče mě napadla ta rozšířená mísa, ze které klidně mohou hlízy lést ven. Už jsem koukala na pěkné teracoty do které ho přesadím.

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 01.03.2009 13:39
     

    SPIKE - tak to je opravdu "PAN ZAMIO" eye popping smiley eye popping smiley Nádherný thumbs down Já chci taky takový krásný hustýmls smiley grinning smiley smiling smiley Jak ho máš asi dlouho?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 01.03.2009 14:50
     

    Mavej1, mám ten zamiokulkas asi 4-5 let a koupila jsem si docela malý ve výprodeji. Nedělám s ním žádné zvláštnosti. Už jsem "uzdravila" i jeden mé kamarádce, která ho měla už docela dlouho a skoro jí nerostl. Po roce zírala, jakého jsem jí vrátila macka. Praxí jsem zjistila, že nechce přelít (má hlízy, tak vydrží spíš vyschnutí než přelití, mohl by zahnívat), má rád teplo a světlo. Já ho mám u krytého bazénu, kde je docela světlo, dost tepla a vyšší vzdušná vlhkost. Vyloženě se mu tam líbí. A taky nemá rád velký květináč, doporučuji přesadit až v okamžiku, kdy ten starý musíš zničit, abys rostlinu dostala ven. Přeji úspěchy při pěstování, Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 01.03.2009 16:57
     

    Věro, ten je opravdu parádní.thumbs down

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 01.03.2009 17:04
     

    Já mám zamio taky už určitě 6 let a nic moc

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 09.04.2009 11:57
     
    dsc_0019.jpg

    Jarní foto mého zamio. Věra

     
  • Autor: Alena1
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 19.04.2009 11:34
     

    Čo myslíte, dal by sa zamioculcas pestovať aj v hydropónii? Chcem skúsiť pestovať kvety v hydrop. Zamioculcas má hľuzy, tak neviem či to pôjdeconfused smiley .

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.