sobota 20. dubna, 06:01 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: sm30
Status: začátečník

Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

Datum: 14.10.2008 17:59
 

Tak už jsem zase v háji. Dnes jsem už dost naštvaná, protože jsem ještě nedostala srpnové peníze. A nevím, fakt nevím, co dělat. Normální by asi bylo ihned skončit, obzvláště při mé finanční situaci. Tohle bývala dost prestižní a vyhlášená firma, navíc jsem v oboru, kde práce není na každém rohu (vyjma Prahy a tam nechci ani za nic), takže se mi odcházet nechce. Jsou tam skvělé zakázky, i ty slíbené peníze by byly fajn, kdyby je dodávali. Je tam krásné prostředí, perfektní technické vybavení pro práci a fajn lidi, klid na práci. A ta práce mi moc BAVÍ a moooc jsem se tam za tu dobu naučila a zakázky, které tam dělám, bych jen tak někde nedostala.

Takže: zůstali by jste a čekali, že se to zlepší, nebo by jste okamžitě s tím sekli a "vzali roha"?

(mmch. procházela jsem nabídky na moji profesi na netu a za posledního půl roku tamy byly asi čtyři na externí spolupráci a jen jedna u zaměstnavatele, takže dost bída).

Mohla bych jít třeba někam dělat servírku, tam se práce nabízí pořád, ale já už na žádnou hospodu nechci. I když, kdyby nebylo zbytí...

A na byt také ještě nemám kupce, tak nevím.

Prosííím. Jak by jste se zachovali/y vy?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 14.10.2008 18:34
     

    sm30...tím vším jsme prošli...tedy muž. Dřel jako kůň a prachy prostě nedostal. Tedy dostal, ale jaksi o hodně později...čili pak naráz složenky dvakrát až třikrát, do toho ti naběhnou nějaké ty penále...no mňamka!! confused smiley eye rolling smiley thumbs up Teď momentálně čeká na výplatu měsíc a půl.

    Asi budeš muset vydržet a mezitím se poohlížet jinde.

    Držím palce. A neboj - jednou se z toho dna odrazíš.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 14.10.2008 19:06
     

    Tak to vás trumfnu. Prítelkyne méno kámose (v Nemecku) uz rok a pul nedostala plat a porád tam chodí. Je tam pres 20 let a séfová je neco jako její druhá máma. A taky toho porádne zneuzívá. Holka uz z toho dostala zaludecní vredy, alenení schopná se na to vykaslat. Kazdý den tam jeaste jezdí na svoje náklady (skoro 50 km). Uz nemá na knízce ani floka, tak se séfová uvolila, ze jí asi 3 výplaty proplatila. Neuveritelné. Jo a kazdý den trne hruzou, ze prece jen vyhlásí konkurs a nedostane ani floka.

     
  • Autor: sm30
    Status: začátečník

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 14.10.2008 20:06
     

    Teda Didi, tak na kamarádce by mohli asi i dříví štípat. To je síla. Nemám slov. eye popping smiley

    Neuvěřitelné.

    Moni, se složenkama je to přesné. Jen já na ně mám bohužel už exekuce, jak jsem už psala. A mám strach, protože ti se se mnou mazlit nebudou. A nemám doma žádného druhého člověka, který by pomohl. Jsem na to sama, o to hůř. Jak už jsem psala, tak si nechávám jen tisícovku z výplaty a ostatní jde na poplatky. A teď jsem naštvaná o to víc, že jsem musela požádat rodiče, zda by mi nemohli půjčit z důchodu pětistovku. Je mi ze sebe na zvracení, dlouho jsem s tím otálela, ale ze vzduchu žít neumím. A majitele v duchu proklínám, kudy chodím. Už asi pětkrát jsem za ním byla a dokonce i vyhrožovala, že okamžitě odejdu, jestli nezaplatí a on se dušoval, že ještě ten den to dá do banky. A teď už se tam deset dní vůbec neukázal!!! To jsem si mohla nechat svůj podnik, sakra. Nechala jsem se zaměstnat, abych měla stálý příjem a ne tohle. Omlouvám se, ale mám hrozný vztek. A štve mi, že žádná práce v mém oboru tady není. Asi fakt půjdu dělat tu servírku. chjo. Asi budu muset přejít od slov k činům.

    Teď jsem si proklepla na netu tu jedinou firmu, která jediná teď nabízela práci v mojí profesi a je to Nastasja Sergejevna XYZ, která shání lidi od uklízečky po ředitele. Takže opět nic.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 14.10.2008 20:20
     

    Pokud zaměstnavatel nevyplatí mzdu tuším do 15dnů po výplatním termínu, je možné se obrátit na Krajský soud v místě. Tam se podá žaloba - cosi o insolventnosti zaměstnavatele. Ti to předají na Úřad práce. Úřad to vyvěsí a všichni zaměstnanci, kteří jsou na tom stejně, se do určitého data přihlásí o pohledávky.Píšu to hodně laicky, podrobněji by ti to řekli přímo na tom Krajském soudu nebo ještě lépe na pracáku. Ve chvíli, kdy se přihlásí i ostatní, jde to podstatně rychleji. Vyplatěj ti mzdu v plném rozsahu, krom tedy cestovních náhrad, tuším. Ovšem vyplatěj ti mzdy tři měsíce nazpět (pokud by ti do toho termínu nebyly proplaceny), nikoli ty další od podání. Neumím se moc dobře vyjádřit... Je ale asi jasné, že pokud bys do toho šla takhle "natvrdo", asi by bylo lepší se předem poohlédnout po jiném místě sad smiley

     
  • Autor: sm30
    Status: začátečník

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 14.10.2008 20:26
     

    Ivčo, vysvětlila jsi to velmi dobře. Díky. thumbs down

    Zbytek si najdu na netu.

    Teď už jen vyřešit to morální dilema. To bude pro mne to nejhorší. confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 14.10.2008 20:34
     

    tady jsem k tomu našla ještě něco:

    [podnikani.idnes.cz]

    [www.zbynekmlcoch.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (14.10.2008 20:40)
     
  • Status:

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 16.10.2008 20:30
     

    sm30 pokud dobře počítám, tak je to třetí výplata a to už můžeš zajít na pracák osobně. Vezmi si sebou pracovní smlouvu s IČEM firmy.

    V práci dej výpověď podle paragr. 56 odst. 1b - nevyplacení mzdy zaměstnavatelem.

    ÚP by ti měl vše vyplatit včetně odstupného a pak si to bude sám vymáhat po majiteli firmy.

     

    Když však odejít nechceš, tak to je jiná. To ti asi nikdo neporadí.

     

    Hodně štěstí ! thumbs down smiling smiley

     

    P.S. Tahle doba je hnusnější než totalita. Je mi ze všeho na blití. To jen na okraj.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    zaneta

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 01.12.2008 23:52
     

    Dobrí den.Mam obdobny připad ,mam znamého kteremu se stalo to samé ale má to ještě horší.pracoval v jedné nejmenované firmě,vyplacení mzdy ma v termínu od 25 do 27v měsíci ,dnes je noví měsíc a vyplata vyplacená neni .dokonce někdo s firmy jím vzkazal at jdou na nemocenskou,mezi tím jsme ale zjistili že tu firmu majitel prodal a na zaměstnance nějak pozapoměl ale jim jdou zbytečné dluhy na najmu atd.prosim poradte co dal a kdo jim vyplatí nemocenskou sice smlouvu nikdo sněma nerozvázal ani nijak jinak neukončil,p.učetní jim tvrdí že mzda na učty poslana byla ale žadny doklad předložit nemuže.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zaměstnavatel nedává výplatu. Co s tím?

    Datum: 02.12.2008 09:19
     

    Pokud mzda byla odeslána, MUSÍ na to být doklad, pokud není, tak ničemu nevěřit!!! nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.