čtvrtek 28. března, 14:36 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Interiérový design
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Interiérový design
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Žaluzie

Datum: 06.02.2008 22:12
 

Tak nám dodělávají nová okna a já bych chtěla skončit se záclonama, ale musím je nahradit žaluziemi. Do oken již mám - horizontální, bílé.

Jenomže tím, že jsme v kuchyni / jídelně vybourali zeď a máme zcela prosklenou jiho-východní stranu a částěčně prosklenou jižní stranu, nám vyvstal problém, co s tím? (nedošlo mi to a nenechala jsem je zabudovat přímo do skla)

V létě bychom se tam upekli. Horizontální žaluzky se mi nelíbí a nebyly by praktické, protože by ve dveřích plandaly provázky nebo tyčky na klopení lamel a byly by těžké a vertikální jsou k zařízení kuchyně nevhodné a navíc pěkně mastné. Uměli byste mi poradit? please smiley flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 07:57
     

    Co římské rolety???? Ale nevím detailně, jak to technicky funguje a jestli by vám to tam šlo. Nemáš aspoň nákres?

    [www.svet-bydleni.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.02.2008 07:59)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Žaluzie

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 09:49
     

    Tak mi teď řekli řemeslníci, že žaluzie jdou dodělat dodatečně přímo na skla dveří i okna. Zjistím ceny a asi si je nechám udělat od nich na míru.

    Já myslela, že jsou mezi skly, ale ony jsou před nimi, tak to by šlo.

    ------------------------

    No vida, teď mi volal majitel firmy, co nám dělá okna a tak jsem mu hned řekla,že mám o ně zájem, ale že až někdy později, protože nemám love a on mi řekl, že je hned nechá udělat a že mám zaplatit třeba za měsíc, či dva, že se nebojí........

    Spadla mi čelist. To se teda v dněšní době nevidí. upozorňuju, že není náš známý, nic, jen nám nadvakrát dělal okna thumbs down

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 10:32
     

    Drahuško, to potěší co?

    Příležitostně dodej fotky, jo?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 11:00
    Hodnocení kategorie "Interiérový design": 5
     
    Evano, fotky o průběhu výstavby jsou v diskuzi "Balkonové dveře" myslím. Až budou i žaluzie, dám fotky i sem. winking smiley flower smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 11:01
     
    Drahu, také máme žaluzky "před" skly...já myslela, že ty právě nechceš,když jsem to četla poprvé. Jsou ukotvené i dole ,tak se tam nijak neplandaj. Otáčení a vytahování mám pomocí řetízku, tak žádné tyčky ani provázky...Řetízek nijak nevadí, navíc ho mám ho vždy na straně co jsou panty. Odpoledne ti to vyfotím,abys viděla jak to vypadá.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 14:05)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 11:39
     
    Taky máme řetízkové, zdají se mi lepší...
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 12:22
     
    Já je chtěla vyfotit ráno,ale mám světlý žaluzie,bílý rámy,bílej řetízek a bílý úchyty,z čehož dohromady vznikl bílý fleksad smiley confused smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 13:35
     
    Jejda, to byste byly hodné. Ať mám představu. A nevíte kolik přibližně stojí? třeba metr čtvereční nebo tak, abych se měla čeho chytit?
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 14:07
     
    Drahu já za ně dala kolem 15 stovek...klasika třídílné okno...
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 18:37
     
    _mg_5869.jpg

    Jedná se o tyto dvojdílné dveře (230x210 cm) a o boční okno velikost jako jednodílné panelákové - to tam bylo původně.

    Podle Lady počítám asi 4500,-Kč, co?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (08.02.2008 19:42)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 19:28
     
    p1100713.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem ti to okno vyfotila...úmyslně špatná kvalita,aby nebylo vidět jak je špinavý... grinning smiley A mejt ho teda kvůli vám nebudu.. grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 19:35
     
    p1100727.jpg
    Další fotografie:
    No snad to z toho poznáš. Dole v rámu jsou přidělaná vodící lanka co jsou po stranách. Je to jen takový malinký knoflík o průmětu 4mm. Když jsou potřeba žaluzky delší,tak je ještě jedno lanko uprostřed..
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 19:35
     
    Hele, jsou minimálě tři kategorie, nejlevnější mají při zaklopení vidět ty dírky,k terými prochází ten vodící tentononc. Pak jsou celostínící, co vytvoří souvislou plochu bez děr a ty se pak ještě dělí podle toho truhlíku, ve kterém je mechanismus. Máme ty nejdražšší a nevidím v tom nijak výraznou výhodu. Myslím, že i ty nejlevnějí udělají stejnou službu, ale cena je nesrovnatelná.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Žaluzie

    Datum: 07.02.2008 22:09
     
    Tak máme možná nějaký střední, není nám tam totiž vidět dírka v místě, kde je ten vodící tentonoc winking smiley grinning smiley
     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Interiérový design (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.