úterý 18. září, 17:54 Svátek má Kryštof
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Evita
Status:

Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 15:37

Mám plastový kompostér, chci založit kompost. Jaké máte zkušebnosti s plastovými kompostéry? Osvědčily se vám? Jak mám začít - s hlínou? s trávou? Přiznám se, že s kompostováním nemám zatím moc zkušeností, tak bych přivítala rady a nápady zkušených, díky předem flower smiley

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 10 z 13
  • Status: expert

Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 27.10.2016 17:24

Hele to nemusejí mít tuhle barvu nebo počet pater, je jich strašně moc variant

• Autor: Reklama

• Autor: Anavi
    Status: expert

Datum: 27.10.2016 17:29

Mrknu nekam na bazos,jak radila Misa.Ale rada kupuji ověřené věci.

Dáváte jim i vařené? To se ptám pro pripad,že bych to prosadila do práce.Často se tam vyhazují knedlíky,brambory,rýže...pak slupky ze vseho možného...

A taky sáčky od čaje a kilo logru týdně,skořápky od varenych vajec.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (27.10.2016 17:32)

Datum: 27.10.2016 17:51

Logr, sáčky od čaje, skořápky, slupky, plevel, proložky od vajec ale vařené jsem jim nikdy nedávala

Datum: 27.10.2016 18:07

No tak jsem koukla na odkazy a chovám se k nim pěkně blbě, já tím čajem hnojím rovnou stydlin smiley, vždycky to někam cmrndnu, kde chci hnojit. Nekrmím je pravidelně, používám to jako odpaďák, když mám tak dám stydlin smiley. Zpracovaly loni i dýně co mi nahnily a nedaly se sníst i veliké. O té rychlosti zpracování si dovolím pochybovat, na to kolik odpadu v tom kompostéru je jsem jen párkrát odebrala násadu, neustále se totiř placatěj i v té hotové zemině a kladou tam vajíčka, přece to nedám ke kytkám, bylo by mi jich líto. Nesmějí dostat normální zeminu, ta je ucpe a umřou. Mě vyhovuje, že je kam s odpadem a ta produkce hnojivého čaje. Namnožily se hodně mám je ve 4 patrech. Přes léto byly venku, pak je dám do verandy a až bude opravdu zima, budou v kuchyni za kachlákama pěkně v teple.

Datum: 27.10.2016 18:17

Já je chciii! Teď mám na lince malý kbelík s víčkem,když naplnim,odvezu k mamce do kompostu.

Datum: 27.10.2016 18:29

Anavi tak si pořiď kompostér a pak zaúkoluj tu známou co sem jezdí. Určitě choděj i do hotelu na jídlo:-)

Datum: 27.10.2016 19:54

• Autor: Betas

Datum: 27.10.2016 21:41

Jenom jsem chtela rict, ze pokud kalifornske mate ve venkovnim komposteru - ma se pred prosivanim kompostu dat nekolik dni predem nahoru cerstva vrstva odpadu, tam si oni nalezou, toto pak cele premistite stranou. Prosijete hotovy kompost, ve kterem by uz byt nemely, protoze nejsou tam, kde nemaji co zrat a zalozite novy kompost s puvodni nasadou.

My mame zahradu v horach a tuto zimu zatim prezily, pekne se mnozi. Nevim, jak budou reagovat na tuhe zimy, ale snad si zalezou nekam, kde nezmrznou please smiley

• Autor: Missi

Datum: 28.10.2016 00:44

Anavi popravdě si moc nedokážu představit že bych ho měla doma confused smiley , sice to nesmrdí, ale občas se taky nějaká muška ukáže sad smiley . Pokud mohu radit, tak koupit co nejsvětlejší, aby se to během léta moc nezahřívalo.

Datum: 28.10.2016 10:27

[www.ekonakup.cz]

Myslim,ze mam vybrano.:-) :-) :-)

Díky všem.

Datum: 28.10.2016 10:43

Anavi..dám konzultaci ještě s mladou..bude to ten dárek..ale asi na tom budeme stejně...

Datum: 28.10.2016 15:31

mě jste nakulaly tak se půjdu podívat co dělají a seberu jim to úplně spodní patro, mají ho víc jak rok, nechápu proč se v něm stále placatěj už dávno tam nemají nic k snědku jen kompost. Snad je nějak vypudím.

Datum: 28.10.2016 18:30

Holky,když nemůžou hlínu,tak se jim nema dát treba ani shrabane listí? Na tom sem tam hlína ulpí...Dik.Zrovna teď tu mám pět pytlů listí všeho druhu,to by bylo žrádla.:-) :-) :-)

• Autor: kaaj

Datum: 28.10.2016 19:05

jo - listí jim dej . jen ne tvrdé , ořech nebo magnolie je tvrdé . ořech má nějaké blbé látky . . dávám listí z jabloní , ted´ jak bylo hezky , tak jsem sbírala sekačkou . bylo to i s trávou . hezky našmelcované .

Datum: 29.10.2016 08:44

Mam z lipy,javoru,sakury.

Co tvrdy chleb?

Dik holky za zkušenosti!

Podobné příspěvky
Diskuze: Dělená strava podle LK Stoleček pro dělenky Rady a tipy na dovolenou s m..

Zdravím všechny dělenky! Doufám, že nás tu všechny z Omlázka najdete a že toto fórum pro nás bude příznivější, co se týče podmínek, než bylo Omlázko,

Autor: delfinka - 11.05.2009 15:51
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 7141

Stoleček je určený pro "pokec" - diskuse, která nesouvisí přímo s dělením stravy. Prosím vstupte!!!!   [url=http://www.celysvet.cz/smajlici-k

Autor: Inava - 13.05.2009 12:53
Rubrika: Dělená strava - Komentářů: 6452

Dobrý den   Jedeme s manželem a dětmi poprvé na dovču. Dětem je 3 a 5 let. Jedeme autem na sever Itálie. Nějaké rady a tipy, co vzít sebou nebo

Autor: hrubina - 26.07.2016 10:51
Rubrika: Aktivity a volný čas - Komentářů: 5
Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.