čtvrtek 28. března, 20:05 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

Datum: 18.09.2012 15:37
 

Mám plastový kompostér, chci založit kompost. Jaké máte zkušebnosti s plastovými kompostéry? Osvědčily se vám? Jak mám začít - s hlínou? s trávou? Přiznám se, že s kompostováním nemám zatím moc zkušeností, tak bych přivítala rady a nápady zkušených, díky předem flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 12:54
     

    Vy tady víte všechno... winking smiley, tak se zeptám. Plánovala jsem vermikompostér, nakonec na to nedošlo, ale stále je mi líto vyhazovat zbytky z kuchyně do biokontejneru, když bych to mohla využít pro sebe... Nemáte nějaký tip na kompostér se dnem? Sice to popírá vlastně smysl kompostu, protože by tam zespodu měli nalézt právě ti pracovníci smiling smiley, ale nemám žádnou možnost umístit kontejner tak, aby měl kontakt s půdou. Mohla bych ho dát jedině do rohu terasy pod okrasné trávy, tam by byl hezky schovaný a ve stínu. Teď ho sem tam skladuji v pytli, ve kterém udělám díry a dám ho za zahradní domek (ale pak odvezu k mamce na kompostování). Jednou jsem v těch pytlích měla po dvou letech docela pěknou listovku (ale to bylo jen listí z lípy, ne odpad z kuchyně).

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

     
     
  • Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 12:57
     

    Na našem plastovém kompostéru je zdůrazněno, že má stát na slunci a nebo nejvýš v polostínu. Ale proč bys kompostér bez dna nemohla postavit na dlažbu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 13:26
     

    [www.ekonakup.cz]

     

    tento bych si dala snad i do obýváku winking smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 13:26
     

    Asi to zcela zničí zámkovku, ne?

    jaja99 napsal(a):

    Na našem plastovém kompostéru je zdůrazněno, že má stát na slunci a nebo nejvýš v polostínu. Ale proč bys kompostér bez dna nemohla postavit na dlažbu?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 13:30
     

    Tak potom zámkovku vyměníš winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 13:50
     

    Anavi, tak presne ten mam, dostala jsem ho od muze k Vanocum love smiley stydlin smiley Jen ten zeleny..

    Anavi napsal(a):

    [www.ekonakup.cz]

     

    tento bych si dala snad i do obýváku winking smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 13:58
     

    Proc? To slysim poprve, vzdy uvadi, aby stal v polostinu... Ja mam prave dva nove krasne dratenne kompostery dost na slunicku a vycitam si, ze jsem jim nenasla lepsi misto, protoze se mi dost na stranach vysusuje. Takze je asi nejspis omotam bambusem... eye rolling smiley

    jaja99 napsal(a):

    Na našem plastovém kompostéru je zdůrazněno, že má stát na slunci a nebo nejvýš v polostínu. Ale proč bys kompostér bez dna nemohla postavit na dlažbu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 15:13
     


    Hodný muž. love smiley

    ale spousta mých kamarádek by se za takový dárek pod stromečkem urazila asi grinning smiley

    Nicméně- já ti to závidím! grinning smiley thumbs down

    Betas napsal(a):

    Anavi, tak presne ten mam, dostala jsem ho od muze k Vanocum love smiley stydlin smiley Jen ten zeleny..

    Anavi napsal(a):

    [www.ekonakup.cz]

     

    tento bych si dala snad i do obýváku winking smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 15:14
     

    Betas, jaký máš drátěný???

     

    Teď mě napadlo, že mám po morčeti venkovní výběh, stále nevím, jak to využít... nejdřív jsem myslela vysypat ho šutrama a udělat z toho takové netradiční sedátko, ale teď přemýšlím, že bych ho dala na to zamýšlené místo, po stranách dala čistý karton nebo tkanou netkanou textilii (aby to nepropadávalo, ale přitom bylo vzdušné), aby nebyl vidět obsah a házela bych do toho na střídačku trávu, listí, kuchyňský odpad a logr či čajové sáčky. A vidělo by se..

    Související obrázek

    Když už to zmiňuji... morčák se dožil téměř rekordního věku, tuším 8 nebo 9 let... Předevčírem večer se nažral, usnul a ráno se neprobudil. jsem ráda, že se nijak netrápil. love smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (01.10.2018 15:24)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 15:36
     

    Betas, ten "obývákový" máš teda celoročně v bytě a v něm ty žížaly?

    Kdes na nich byla? smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (01.10.2018 15:43)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 15:36
     

    Anavi, měla jsem čtyři morčata a všechna se dožila devíti let. Proto mně teď před měsícem udivilo, že nám umřelo tříleté eye popping smiley 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 15:43
     


    Aha, nám veterinář říkal, že už je to docela senior, že obvyklejší dožívání je 4-6 let.

    cancourek napsal(a):

    Anavi, měla jsem čtyři morčata a všechna se dožila devíti let. Proto mně teď před měsícem udivilo, že nám umřelo tříleté eye popping smiley 

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 15:45
     

    tak to je fajn , žes vytáhla toto téma. aspoń vím , že jsem brala z kompostu hlínu v roce 2012. takže šest roků a je to zase plné . ale je to velký kompost . aso 2x2x1,5 metry. už je vrchovatě. - horní vrstvu ale dávám bokem - ta ještě není zpracovaná. -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (01.10.2018 15:46)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zakládání kompostu v plastovém kompostéru

    Datum: 01.10.2018 16:32
     

    No jo, jsme asi trosku "jine" stydlin smiley grinning smiley Zrovna nedavno jsem mu rikala, ze to je nejlepsi darek, co mi kdy dal! thumbs down Fakt! A treba k poslednim narozeninam jsem zas dostala ponorne cerpadlo do sudu love smiley grinning smiley grinning smiley stydlin smiley



    Anavi napsal(a):


    Hodný muž. love smiley

    ale spousta mých kamarádek by se za takový dárek pod stromečkem urazila asi grinning smiley

    Nicméně- já ti to závidím! grinning smiley thumbs down

    Betas napsal(a):

    Anavi, tak presne ten mam, dostala jsem ho od muze k Vanocum love smiley stydlin smiley Jen ten zeleny..

    Anavi napsal(a):

    [www.ekonakup.cz]

     

    tento bych si dala snad i do obýváku winking smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.