středa 24. dubna, 21:55 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 12
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 12:50
     

    A proč hned tak zhurta ???tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley

    Doplním : Vládo já té vanilky mám řízky jsou asi 5-6 cm velké, rostou , mám je v malých květináčcích ,ale předevčírem mě dvě spadly na zem když jsem poklízel, ale kořínky jsem neviděl. Ale rostou , neboť mají nový listek. Tak proto jsem se raději neozýval. Pošlu, ale je to na vlastní riziko, bud -nebo to bude.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Frantisek (02.07.2012 12:55)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 15:07
     



    Vladik napsal(a):

    Marjanko, Franta poslal... je nademnou :-D. Jo a Franto, citrusy nemám ve skleníku, ani ZZ... jen doma a přes léto venku n sluníčku :-) smiling smiley

    No jo, ale to není fotka chlapa...na kytky hledím každý den grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 20:16
     

    Vládíku, tu limetku bych brala. Jaké máš zkušenosti se zakořenělými řízky limety? Jak rostou? Vyměnila bych za cokoliv tě napadne. Mám také něco zakořeněného, ale musím kouknout co. Mám i popř podnož, ale nemám zkušenosti s roubováním

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 20:58
     

    Mám doma už jen jeden citrus. Takovou tu okrasnou mandarinku, jejíž plod, když zbaští i hodně veselá žena, stane se z ní panna, jak je plůdek kyselý spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

    Vládíku, kdyby ti zbyl řízek citrónu, nepohrdla bych stydlin smiley please smiley

    Já jsem svůj eitrus zdědila po panímámě, letním jí na plném slunci, hnojím vodou z rybníčku. Moc se jí to líbí a je z ní pěkný keřík. Přes zimu je na chodbě a před zimováním jí chemicky ošetřím stejně, jako ibišky

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 21:01
     

    Iviku, Drahuško, řízky budou. Ještě jsem je nepřesadil. S řízky Limetky nemám vůbec žádnou zkušenost, ještě jsem je nedělal.

    Iviku, jestli máš podnož, tak rozhodně bude lepší a rychlejší roubování. Ten můj strom je 3 letý roubovaný a má metr a půl. Řízky tak rychle nerostou. Matečnice, kterou jsem koupil je maličká proti tomu roubovanci. A ještě vůbec nekvetla, tak myslím, že je taky z řízku.

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 21:13
     



    Vladik napsal(a):

    Iviku, Drahuško, řízky budou. Ještě jsem je nepřesadil. S řízky Limetky nemám vůbec žádnou zkušenost, ještě jsem je nedělal.

    Iviku, jestli máš podnož, tak rozhodně bude lepší a rychlejší roubování. Ten můj strom je 3 letý roubovaný a má metr a půl. Řízky tak rychle nerostou. Matečnice, kterou jsem koupil je maličká proti tomu roubovanci. A ještě vůbec nekvetla, tak myslím, že je taky z řízku.

    Vím, že je roubovanec lepší, ale potřebovala bych k tomu ještě šikovné ruce smiling smileyVzhledem k tomu, že máš krásnou velkou rostlinu, tak to risknu s roubováním a když tak budu žebrat o jiný. grinning smileyZítra napíši, co mám já, kdybys měl zájem. Nevím co zakořenilo. Sice mají nové výhony, ale to ještě neznamená, že mají i kořeny. Jenom jsem zapíchala větvičky při stříhání, bylo mně líto je vyhodit

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 21:39
     

    Jo Iviku, já udělal to samý... ale ten citron se celkem ochotně chytá. No a tu Limetu jsem rouboval klasicky za kůru, nic moc mimořádného, chytil se krásně a hlavně rychle rostl. Takže srůstnost bude dobrá. Pošlu Ti jich kdyžtak víc... mám jich dost.

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 16:37
     
    imgp4502.jpg
    Další fotografie:

    Vláďo, tak takhle vypadá ten můj citroník, co tu na tebe čeká. Měla by to být Pursta-sladký citron. A fíkovník, ten nevím kam dát, takto plodí, výška rostliny je asi 30cm

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 16:47
     

    Super Ivi.. jsou krásný.. Ty citroníky ode mě jsou podobný. A Fíkovník je taky parádní! flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 17:29
     
    dscn5128.jpg
    Další fotografie:

    Ivi paráda. Dnes měli ve výprodeji v OBI mandarinky, takové skrčky keříky před smrtí, za 99 kč aj.

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 17:32
     

    Franto, to je tvoje zahradnictví? smiling smileyPěkné thumbs down spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 17:36
     

    Takto já prosím nakupuji, vše ve výprodejích grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 21:24
     

    Franto, já taky, to je nejlepší nakupování, člověk se může parádně rozšoupnout. A ještě udělá dobrý skutek, když ty kytičky zachrání thumbs down spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.07.2012 21:34
     

    Franto, super... ale už jsem se chtěl zeptat dávno... Ty Tvoje fotky jsou takový zamlžený, jako bys měl zapatlanou čočku u foťáku, nebo zafuněnou?! Mrkni na to a zkus vyčistit?! Fotky budou hnedle lepší winking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 08:53
     

    Zkusím to, ale co by jsi chtěl od foťáku za 3 tisíce.Výše uvedené foto je děláno potají ,narychlo od boku, 10 m od cedule " Zákaz fotografování" grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.