čtvrtek 18. dubna, 12:09 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 12
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 10:32
     

    Nádherné plody Vláďo thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:20
     



    Vladik napsal(a):

    Marjanko, určitě na jaře. Řez snáší velice dobře. Máš krásný citrus. Já mám taky keřisko a citrony na něm jsou vynikající kvality.

    A nakonec ještě pravá Limetka.

    Teda Františku, ta jsi hotový citrusář thumbs down . Já jsem citroník koupila úplně náhodou ( původně jsem o něm ani nepřemýšlela).

    Byla jsem na nějaké jehličnany do dřevěných truhlíků v tropickém zahradnictví u Zlína ve Fryštáku, paní prodavačka je moc fajn a vždycky mi dá nějakou slevu,( prý jsem její oblíbený zákazník grinning smiley - bodejť bych nebyla, když jí tam vždycky nechám majlant) spinning smiley sticking its tongue out .

    A když už jsem z tama odcházela, tak se mě zeptala: Poslouchejte, nechcete citroník? Mám tady jeden poslední a potřebuju se ho nutně zbavit. Dala bych vám ho za 500 Kč.

    Vzhledem k tomu, že nevím, jak se ceny citrusů pohybují, tak jsem usoudila, že to asi nebude špatná cena a že to risknu. Tak jsem volala příteli, jestli ho mám koupit a ten měl největší starost, jestli by tam neměli raději limetkovník ( samozřejmě tím myslel, že by si tak na terase pěstoval ingredience na Mochito grinning smiley grinning smiley grinning smiley ).

    No a tak mám citroník doma a že se dá pěstovat i limetka, to jsem nevěděla..Jinak mám na citroníku moc květů, 2 větší plody a asi 20 malých...Snad se mi ho podaří přezimovat. A díky za radu, ostříhám ho na jaře- ještě mi poraď, o kolik ho mám zkrátit? Chtěla bych, aby byl hustší...Můžu zkrátit všechny větve, nebo ne??? Taky mi jde o stanoviště. Myslela jsem si, že citroník musí být celý den na slunci, ale dočetla jsem se, že chce raději polostín, tak jsem ho šoupla pod terasu, kde na něho svítí až tak kolem 3. hod. odpoledne ( a to jen z jedné strany). Mám to tak dobře??? Díky za každou radu. eye rolling smiley

    Jinak všem ostatním děkuji za chválu smiling smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:23
     

    Vladíku, omlouvám se za oslovení.... stydlin smiley Nevím, kde jsem na toho Františka přišla.....Vidím chlapa na monitoru a jsem celá vedle... stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:39
     

    Ty máš na monitoru moní fotku ???? grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:43
     

    Marjanko, nevadí.. v pohodě. Je fakt, že jsem hledal Frantův post tady. :-D. Tak hlavně, že jsme doma.

    Jinak cenově to asi tak bude. Já velký nikdy nekupoval, ale co vidím v květinářstvích, tak to asi tak bude. Jsou i dražší.

    Citrusy mám na plném slunci, ale za skleníkem, tak to trochu chráněný je. Ale tam je mám hlavně kvůli větru, že jsou chráněný. Vloni jsem je měl na plném slunci na jižní straně a taky to přežily, akorát ještě nebyly ve velkých květináčích, tak byly při každém větším větru na zemi. Limetku mám několik let, matka ještě neplodí, to co mám je roubovanec, je obrovský a zakvetl vloni po třech letech. To měl jen jeden plod. Letos je obalený poupaty, tak budou další. Ještě nemohu říct jaký budou chuťově?!

    Ještě trochu teorie.. To co se prodává v obchodech jako Limetky, je Citrus aurantifolia.

    Já mám pravou Limetku a to je Citrus Limetta RISSO Patriarcha.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:45
     



    Frantisek napsal(a):

    Ty máš na monitoru moní fotku ???? grinning smiley

    Ne, bohužel nemám... grinning smiley . To všechno patřilo Vladíkovi... smiling smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:47
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Marjanka napsal(a):



    Frantisek napsal(a):

    Ty máš na monitoru moní fotku ???? grinning smiley

    Ne, bohužel nemám... grinning smiley . To všechno patřilo Vladíkovi... smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:49
     

    Ach jó.. tak nic. To ale neznamená, ne ty a Vláďa nemáte krásné keříky.Jsou super, mě tentokráte keříček chřadne.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:51
     

    Jak to Franto? Vyfoť a dej... poradíme?! Citrusy víc něž co jiného trpí právě na chlorozu... tak bys možná měl taky aplikovat železo nebo Hořkou sůl?! A bacha na škůdce. Jednou jsem dostal Calamondin a dotáhl jsem si domů štítenky. Nemohl jsem se jich zbavit. Mrchy'!

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 11:59
     
    dscn5047.jpg
    Další fotografie:

    Já jsem na něho lempl, je pouze na parapetě a dostává pouze vodu. Chtěl by pohnojit, chtěl by přesadit chtěl.by prostě lepší péči ... no nejsou lidi a místo už vůbec ne. Ale koukám, že na tom není nejhuře, rostou mu nové větvičky. Jinak původní krásné foto je někde ze začátku tohoto fora. /3 strana. / Ale slibuji, že ho tento rok ještě pohnojím. grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (02.07.2012 12:01)
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 12:10
     
    cimg0911.jpg
    Další fotografie:

    Hehe, Franto, jo, pohnojit potřebuje. A taky si na něm asi zařádily svilušky co?! Jinak by se dal ještě zachránit.

    Jen pro představu jak by měly vypadat citrusy... První je Mandarinka a na ostatních Limetta.

    Mimochodem, kdybyste někdo chtěl citron, ten velký a dobrý, mám zakořenelé řízky, a chystám se řízkovat i tu limettu. Pokud by někdo chtěl roub, tak není problém taky. flower smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 12:24
     

    No Vláďo paráda, je vidět, že skleníky a ZZ dělají divy. No nepohrdl bych zakořeněným řízkem, taky ti už měsíc posílám vanilku co ,? No je to tím u mě, že je na okně a v koutě, ale chce hlavně přesadit. Všechny kytky jsem v bytě tento rok přesadil ale asi tento ne. Už si to nepamatuji.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 12:27
     

    Jee, no vidíš, na tu jsem dočista zapomněl. Tak se pak dohodneme. Musím je rozsadit, mám jich asi pět pohromadě. A nevím jestli už mají všechny kořeny. Takže až rozsadím, tak budu vědět. grinning smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 12:41
     



    Frantisek napsal(a):

    Ach jó.. tak nic. To ale neznamená, ne ty a Vláďa nemáte krásné keříky.Jsou super, mě tentokráte keříček chřadne.

    No a že bys jako tu fotku poslal??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.07.2012 12:43
     

    Marjanko, Franta poslal... je nademnou :-D. Jo a Franto, citrusy nemám ve skleníku, ani ZZ... jen doma a přes léto venku n sluníčku :-) smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.