sobota 20. dubna, 01:04 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 12
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.08.2008 18:16
     

    Takže bych se chtěla podělit o průběh války s puklicí.

    mýdlo a voda nepomáhaly, tak jsem musela navštívit zahradnictví pro radu. Doporučili mi nový výrobek, prý po patnácti letech první, který by měl být účinný: PUKLISTOP za "pouhých" 150,- Kč

    Aplikovala jsem přesně podle návodu a celou třífázovou kůru jsem opakovala třikrát....

    Puklice neustupovala a já byla pěkně naštvaná a vzdala to!

    No nic, pravidelně jsem rostliny sprchovala, pak se ochladilo a bylo deštivo, tak jsem je nechala osudu....

    Momentálně jsem našla jednu puklici na mandarince, ostatní rostliny jsou na pohled čisté.....

    Citroník, který málem uhynul, jak ho puklice zužovala, nádherně obrazil a je šťavnatý, pěkně zelený...

    jak to zvládnou rostliny přes zimu, uvidíme.

    Asi ten přípravek pomohl, ale zřejmě trvalo dlouho, než se schránky odloupaly, confused smiley nevím. Protože léčbu sprchováním jsem dělala již dříve a bez úspěchu, myslím, že je zlikvidoval opravdu ten Puklistop, co mi byl doporučen.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Status: nováček

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 14.08.2008 21:52
     

    Urcite to jen dele trvalo ale pripravek zabral.To ja loni nicil havet jarovou vodou.dejte nejaka fota citrusu at je na co se podivat. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 20.07.2010 20:17
     
    013.jpg

    a bude opět úroda mandarinekmls smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 22.07.2010 22:08
     

    já jsem si zasadila pecky z pomela, takže budu mít oooobrovskou úrodu, tak za 10 - 15 let. grinning smiley

    iris thumbs down

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 24.07.2010 21:15
     
    Další fotografie:

    Tady úrodu evidentně mají. thumbs down.Městečko Parga.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 24.07.2010 21:29
     

    kruciš....tak tohodle se už nedožijusad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 30.12.2010 19:26
     
    028.jpg

    tak takhle dozrávají u dcery mandarinky

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 15:13
     

    Mandarinka z roku 2006, od té doby vždy každý rok pouze kolem cca 10 ti ks plodů. -stagnuje

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (01.01.2011 15:14)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 15:17
     

    zastřiháváš ji? Mladý jí stříhají, je to na ní i vidět a jede jak divokágrinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 15:31
     

    ne nezastřihávám, nechávám tomu přirozený růst, sem tam pohnojím, loni jsem měl květůůůůů, ale nic, asi jí budu muset přesadit

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 15:44
     

    mladý ji maj taky tak 4 roky, a ted měla milion květů, co si ji převezli do svýho. To byla vůůůůnělove smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 16:00
     
    Já měl ještě jednu, a tu si dcera odvezla ted o svádcích do Plzně. Budu muset tuto mandarinku nějak zkrášlit a přesadit . Plody na ní visejí skoro 3/4 roku
     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 19:19
     
    kumquat_01jan2011.jpg
    Další fotografie:

    No to jsou tedy krasavci!!! Já jsem si předloni pořídila kumkvát, a první rok jel jako blázen - kvetl a plodil k nezastavení. Pak začal stagnovat - a od té doby na něj není moc hezký pohled. Přesadila jsem ho, hnojím, ale jen trčí, poporůstá jen maličko, když nasadí květy tak nevykvete nebo jen maličké a upadnou. Netušíte co s ním??? Hnojíte někdo i přes zimu? Nejsem si jistá, jestli je mohu hnojit i teď - někde jsem četla, že citrusy se mají párkrát přihnojit i v zimě, ale nevím, tak to nedělám. Je to špatně???

    Zato Calamondin, který jsem si pořídila o rok později, vypadá o moc lépe - krásně roste. Zatím mi sice nekvetl ani neplodil, ale aspoň vypadá k světu. No a letos jsem neodolala, a na výstavě si pořídila ještě mandarinku a citron, abych měla kompletní sestavu. Mám je zatím jen tři měsíce, ale vypadají moc dobře. Na rozdíl od ibišků neměly problém se stěhováním - citron mi dokonce vyrašil nové výhonky a tváří se spokojeně. Jediné co mě trápí jsou sviluše - ale ty si zasedly na téměř všechny rostlinky...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 19:45
     
    _mg_5766.jpg

    Takhle jednou plodila moje stařičká mandarinka. Od té doby už jen sporadicky, ale rostlina je pěkná. Mám jí přes zimu na studené chodbě, když přejdou mrazy, jde ven. Přiznám se, že jí hnojím sporadicky. V zimě nikdy, protože k ní přijdu málokdy a jsem ráda, že jí párkrát za zimu dám vůbec vodu stydlin smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 19:51
     

    je fakt, že celý léto je venku na slunci a na zimu taky v teplý místnosti.....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.