čtvrtek 28. března, 18:13 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: monicka
Status:

Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

Datum: 13.02.2017 16:15
 

Jaké květiny,bylinky,keře, atd. kupujete v tomto zahradnictví a jak jste spokojeni?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 13.02.2017 17:56
     

    Nic, absolutně jsem spokojená nebyla.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 13.02.2017 18:14
     

    nic

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 13.02.2017 18:31
     

    Já se tam dostanu jen občas, naštěstí "nejedu" ve fuchsiích ( úplně stačí růže eye rolling smiley ), takže si tam kupuju hlavně různé balkonovky. Měla jsem od nich loni i předloni krásné surfinky, muškáty ( a spoustu dalších balkonovek) a moc krásný keřík Klerodendrum : [www.google.cz] - krásná modrá barva, kvetl až do zámrazu, pak jsem ho přestěhovala do sudené tmavé předsíně, otrhala jsem mu všechno lupení, 3x za zimu jsem ho malinko zalila a už se mu nalévají pupeny winking smiley . Jsem ráda, že přežil.

    Taky mají asi největší sortiment bylinek, co jsem kde viděla ( možná mají Krulichovi větší, ale tam já se nikdy nedostanu do skleníku, hned za vraty mají trvalky a za chvilku mám košík plný eye rolling smiley grinning smiley ).

     

    Nikdy jsem ale neobjednávala nic poštou, poslední roky už to nedělám nikde, radši si pro kytky dojedu winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 13.02.2017 19:01
     

    Možná osobní výběr bych riskla,ale objednat dobírkou asi ne.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 13.02.2017 20:18
     

    Jak říkám, s poštou nemám žádné zkušenosti, ale kdo to nemá daleko, určitě to stojí za výlet winking smiley .

    Mají velký výběr a pěkné rostliny za super cenu. Nakoupila jsem tam loni ( tuším v dubnu?) , kytky v 9cm květináčkách byly odpovídající velikosti ( minimálně 2x větší než rostliny v 10 packu v marketech, některé už byly i standardně velké). Většina byla za 25,- něco bylo dražší - myslím 35,- , něco i víc. Brala jsem krom surfinií a muškátů ještě osteosperma, verbeny, bidensy, lavinu a možná ještě něco, teď si nevybavím..

    Mají menší rostlinky, ale do května krásně dorostly a za tu cenu jsem je nikde jinde neviděla ( možná Starkl na prodejně?, ale tam jsem byla jednou, mám to daleko). Nevím, jestli později v sezóně jsou dražší nebo ne. Letos tedy jsem koukala, že zdražili na 27,- , ale pořád to jde...

    Levněji samozřejmě vyjde koupit 10pack v OBI, ale nějak nepotřebuju mít 10 stejných rostlin. Mám ráda smíšené truhlíky winking smiley .

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 07:16
     

    já objednávala poštou a vždy všechno krásně narostlé a v pořádku. Byly to pěkné sazenice, krásně zabalené, došlo v pořádku. Pak jsme tam i dvakrát byly osobně, taky jsme si vybraly, mají tam velký výběr mnoha druhů balkonovek, ale nejenom těch. Byly jsme spokojené. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 08:30
     

    Romi, já osobně jsem přímo tam byla spokojená. Fuchsie jsem vybrala. Vybírala jsem ty starší, aby mi to vůbec přežilo. grinning smileyAle chápu stížnosti na záměny. Je tam dost velký chaos. Někdy způsobený i námi zákazníky.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 10:16
     

    vimrova, objednala jsem si taky mimo jiné ten keřík Klerodendrum a tak doufám, že i můj přežije. A tobě at' pěkně roste flower smiley . Objednávala jsem tam už několikrát, ale nic hrozného, nebo už jsem taky pozapomněla confused smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 10:25
     

    Pinko, když jsem ho kupovala, měl asi 20cm a stonek byl úplně měkký. Dost dlouho mu trvalo, než začal kvést ( tuším zač. prázdnin), ale pak již kvetl až do zámrazu. Zimovat jsem dávala už dřevnaté stonky o síle tužky. Ptala jsem s paní Petrové na způsob zimování a říkala, že vpodstatě stejný jako oleandry. Jsem zvědavá, jak budeš spokojená, mně se moc líbíí jednak barvou a jednak on tak legračně nakvétá, poupata jsou kulatá, postupně se ta kulička zvětšuje a když je asi 1-1,5cm veliká, je z toho najednou kvítek smoking smiley. Květy jsou velké jen asi 2-3 cm, ale není jich málo ( ale zas si nepředstavuj záplavu jako z millionbels třeba) je to takový vzdušný keřík, na konci sezony byl asi 60cm vysoký, několik větví.Předpokládám, že letos bude zas o kus větší a bohatší.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 12:17
     

    ...dík, to se na něj těším. Loni od nich mám Durandu repens, to je něco podobného, krásná modrobílá kvítka. Mám ji v panelovém sklepu a už raší, budu jí muset dát na světlo.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 12:30
     

    Pinko, nahledala jsem si, vypadá moc pěkně, určitě si jí pořídím ( zvlášt, pokud jde zimovat v panelákovém sklepě, tak to půjde i u mě winking smiley , mám sklep pod barákem, kde je kvůli kotli prakticky stabilní teplota cca 8°C, ale tma ( ty dvě malý sklepní okýnka jako by ani nebyly eye rolling smiley ). Vzpomeneš si, jak moc je citlivá na podzimní mrazík? Řada balkonovek zvládá i -4, ale třeba kopřivy opadají při prvním poklesu k nule...

     
  • Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 14:51
     

    grinning smiley Zatím vás jenom čtu.Ale půdu mám velkou winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 18:07
     

    Já mám ve sklepu taky skoro tmu, proto už to chci vyndat. Ale nevzpomenu si na mráz,protože jsem vše uklízela i s fuchsiema koncem října do chaty a po 14ti dnech jsem to přivezla domů. Ještě jsem si letos objednala durmany a žíhanou mandevilu a nějaké fuchsie.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradnictví Petro Mělník-Co nejvíce nakupujete?

    Datum: 14.02.2017 18:14
     

    Pinko i tak díky, zkusím se poptat paní Petrové, až tam budu.

    Žíhanou mandevilu mám taky ( ale ze Žatce), moc se mi líbí winking smiley ( víc než růžová a bílá).

    Obě přežily zimu - zjistila jsem, že mám vhodné místo v chodbě. Sice jetam topení, ale není u okna. Dala jsem tam na pár dní teploměr a ukazoval 18,5°C. Asi půlka lupení opadala, ale už se dala do růstu , vyhnala spoustu slabších výhonků. Ostříhala jsem je obě celkem razantně, chci, aby vyhnaly odspodu, ne na koncích.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.