čtvrtek 18. dubna, 19:19 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

zahradnické katalogy

Datum: 10.08.2006 15:15
 
Ahoj. Tak mi právě dorazil katalog od Bakkera. Takže se nejspíš pokochám,vyberu a půjdu schánět do místních zahradnických firem.S posíláním od této firmy sice nemám žádné zkušenosti,ale ty ceny jsou neúnosné.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 10.08.2006 17:57
     
    Ahoj, z katalogů neobjednávám, ale letos mě naštvali i zahradníci. Zakládala jsem záhony, stojí to dost peněz a zahradník prodá "červenou" chryzantému, která je hnědá, "rudou" lupinu, která je bílá a skalkový flox, který má 1,20m.winking smiley  Budu muset přesazovat a dokupovat. Radši jdi ke známým zahradníkům, jestli máš.smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: zahradnické katalogy

     
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 10.08.2006 18:07
     
    Mne chodi domov katalog Kvety a zahrada niektore veci nie su az tak drahe.Ja mam moznost si nakupovat u kamaratky zahradnicky a o dost lacnejsie.Ale vzdy si rada pozriem a pokocham sa na vsetkych moznych kombinaciach.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 10.08.2006 18:26
     

    Od Bakkera jsem objednávala napůl s mámou léta. Ale fakt je to drahé. Cibuloviny jsou perfektní. Růže nebrat, buď měly jinou barvu nebo zašly. Máma od nich má ještě nějaký keř, ten je v pořádku.

    Letos jsem objednala z katalogu Rastlinky do schránky. Přišlo to až po 4 měsících, po dvou mailových urgencích, nepřišlo všechno, co jsem chtěla, ale všechno bylo dobře zabaleno, v perfektním stavu a rostou. Ceny ujdou. Navštívila jsem i několik zahradnictví, ale ještě to tu v okolí nemám vychytané. Objednávka od p.Basíka perfektní.

    Bohužel mám letos stopstav. Tak alespoň množím.winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 10.08.2006 20:28
     
    Já mám nejoblíbenějšího a zatím nejsvědomitějšího p. Basika Vždycky od něho přijde všechno v pořádku. Pak ještě ráda jezdím k Najmanovům,ty maj hlavně skalničky,všesovištní,trávy a nějaké trvalky. Rostlinky jsou sice malé,ale levné a většinou se ujmou bez problémů. Jinak jezdím k Chládkovi do Střešovic a do Líbeznic.Od Lukon Glads,mi přišel balík za kdoví jak dlouho a spousta toho nevyrostla nebo to bylo něco jiného. Tak jsem s ním skončila.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 10.08.2006 21:59
     
    Ahojky, já teda do katalogů jen nakukuju,pořípadě hledám inspiraci, ale nikdy jsem si nic nenechala posílat. Někde jsou katalogové ceny dost rozdílné. Každé jaro jedem s kámoškama do Čáslavi ke Starklovi na výstavu a tak si tam většinou něco koupím. Ceny o dost nižší a mám možnost si vybrat rostlinu podle svých představ.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 10.08.2006 22:13
     

    Lado, to se budem u Starkla potkávatsmiling smiley. Tam je výhoda, že při osobním nákupu jsou rostlinky podstatně levnější.

    Já se ráda do katalogů kouknu a pak rostliny, o které mám zájem sháním jinde.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 15.08.2006 20:13
     
    ...jsem nakupovala od Starkla z katalogu borůvku a došel mi jeřáb černoplodý, což jsem poznala až za dva roky, až začal plodit. Borůvku jsem neznala, tak jsem to podle listu nepoznala. Proto jsem letos byla na Zahradě Čech v Litoměřicích, že když uvidím, bude lepší. Nakoupila jsem plnokvěté surfinie - ještě nekvetly -, vykvetly jednoduché a ještě všechny v jedné barvě. Naštěstí jsou velmi bohaté a nevadilo jim ani letošní vedro, ale muškáty byly také jiné (barvy) , tak nevím. Když nakupuji v místním zahradnictví, jsou rostliny super, ale velmi drahé. Tak jak vybírat?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 17.08.2006 13:09
     
    Přišel mi katalog od p.Basíka. Slintám, nechávám schválně rozevřený na stole...a muž se k ničemu nemá!! Sakryš. Ach jo!
     
  • Autor: pejsek
    Status: začátečník

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 17.08.2006 14:01
     

    Mono, já už mám od soboty objednáno. Na tištěný katalog nečekám, nakupuju u něj v e-shoputhumbs down

     

    Jinak ty katalogy Starkl a spol. jsou obvykle podvod, onehdá o tom byla diskuze na livingu, jak dělají obrázky bohatě kvetoucích rostlin. Já u těchto "vykuků" neobjednávám, radši nakupuju v menších zahradnictvích, která mám po ruce. Je ale fakt, že taky ne vždy si koupím, to co jsem myslela, že kupuju-často se lisí barva.

    Navíc jsem smolařka, protože vždycky, když si koupím nebo objednám směs barev (čehokoliv) tak tam je jen jedna max dvě barvysad smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 17.08.2006 14:11
     

    Pejsku...já u něj na jaře také nakupovala přes net. Tedy muž objednával. A všechno v pohodě roste.

    thumbs down

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 17.08.2006 14:34
     
    Já niektoré exoty nakupujem tu        [www.laelia.cz]      Posielajú aj katalóg,a napriek svojim predsavzatiam, nikdy neodolám a vždy niečo prikúpim.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 17.08.2006 14:51
     

    ahoj.

    pejsku Starkl -on je to reklamní tahák pro něj dobrý. Taky u něj přes net nenakupuju,ale sjely jsme si s Missi k němu osobně a mohly jsme si vybrat z toho co nabízí i v katalogu. I když 2 kytky taky nebyly to, co jsme chtěly.

    Jinak dnes mi přišel katalog právě od něho a od Basíka(o ten jsem si ale musela nepsat. )

    Ještě jsem neměla čas se do nich kouknout,až snad večer v postýlce.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (17.08.2006 14:53)
     
  • Autor: pejsek
    Status: začátečník

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 17.08.2006 15:22
     
    No jo,  do té Čáslavi jsme se chtěli někdy stavit podívat až tam něco bude.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: zahradnické katalogy

    Datum: 30.08.2006 14:37
     

    Tak mi včera dorazil další katalog od Lukon Glads. Fotky kytek,až oči a smysly přecházejí(všechny bych chtěla)grinning smiley,ale místo a korunky chybísad smiley

    Dneska mi přišla složenka od pana Basíka na 44 druhů kytiček, za skoro 700,-thumbs upsad smiley. Kam já to blbá zasadív, to jsem zvědavá.

    Ještě, že jsem se s tím Lukonem nerozběhla. To už bych asi neměla ani na vodu.chichigrinning smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.