pátek 19. dubna, 22:01 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: PetraM
Status: nováček

záhradní sekačka

Datum: 29.05.2018 22:15
 

jakou záhradní sekačku používate? Je lepší elektrické, nebo benzínová? Záhrada má cca 400m2.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 19.02.2023 21:06
     

    Od toho Patriotu máme všechno. Nakoupeno postupně ve slevách. Jinak to je darda eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: záhradní sekačka

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 19.02.2023 21:33
     



    kordula napsal(a):

    HECHT ,benzín s pojezdem máme už několik let a zatím dobrý, té jsem se za ta léta ani nedotkla, sekat nebudu. Ale mám Aku vyžínač a paráda, Spí ten by Ti nestačil?

    Sekačku Huqarnu motorovou, benzínovou, máme snad víc jak 25 let, dědek s ní jezdí jako s kočárkem při uspávání mimina .. já jsem na prášky, fur sekačka řve, přehltí koš, všude zbytky trávy, buď seseče na drn- potom mech ... ach jo ... on je na prášky, ptž musí jít vysypávat koš ... nooo, jáký si to uděláš ... z původní plochy, kterou musí sekat jsem ubrala hafo ... seču srpem pro králíky .. tohle už dědka nezatěžuje ... musím vybírat místa, kde nas.áno od koček ... kočičky jsou miláčci naší Tondy .. jde za nimi tak jednou za 14 dnů .. no nic, opravdu, jaký si to uděláš ... cestičky, pokud ne srpem ... vyžínám jakýmsi vyžínečem z Lídlu (netuším, tušit nechci, náhradní plastové "nože" koupil loni zjara synátor v Kaufu) ... víc než spokojenost..

    Nejsem "zelená" ... ale opravdu preferuji na manších rozlohách ... jak říkal pan Peléška (netuším co měl za akademický titul) ... ruční práci ... u Kordulky asi opravdu by se z toho "vokotily" ... sekačka je víc než nutná, zvláš když zvířata na "sežrání" trávy či sena nemá.

    TAKu, nechceš dvě samice a jednoho samce králičí ? grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (19.02.2023 21:40)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 19.02.2023 21:46
     

    Jooo, ještě moje vzpomíkové .... po tři roky měla moje kamarádka "přírodní sekačky" na zahradě, kde krom vzrostých sromů a trávy nerostlo nic .. zakrslé jakési ovečky ... zjara dodali kamarádi, s podzimkem s velkou párty ugrilovsli ... čtvrtým rokem bylo ku .. ničemu, sucho, ovečky se musely dokrmovat ...

    I Amee měla ... snad i má .. zakrské kozičky (TAKu, nepokoušej se mě .... ) ... jako přírodní sekiačky

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 20.02.2023 10:36
     

    Taku, to je přesně to, co potřebuji - užší záběr a bez pojezdu.

    Nemám velké plochy trávníku, musím se vyhýbat keřům, záhonkům...to bych pojezd neukočírovala. Není to tak hrozné ani se starou sekačkou, co máme, ale to tahání kabelu mě dost nebaví. Ona to ta sekačka asi ví, že nad ní visí Damoklův meč, tak se snaží. Má už svá nejlepší léta dávno za sebou a žádná extra kvalita to nebyla, ale cítí v zádech tu konkurenci, která by ji hned nahradila, tak maká bez odpočinku. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 20.02.2023 12:00
     

    Spí té stejnou baterií se misiš zeptat, oni jsou pěkně vyčůraný, mám HECHT vrtačku, má dvě baterie, tak jsem chtěla vyžínač ,ale to nešlo skombinovat.

    Ten vyžínač je fakt dobrý. Stejně se se sekačkou všude bedostaneš.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 20.02.2023 13:47
     

    Kordulko, s vyžínačem nemám žádné zkušenosti (popravdě ani nevím, jak to vypadá stydlin smiley).

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 20.02.2023 17:39
     



    SPIKE napsal(a):

    Kordulko, s vyžínačem nemám žádné zkušenosti (popravdě ani nevím, jak to vypadá stydlin smiley).

    Strunová sekačka

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 20.02.2023 20:44
     

    Spike, mám tuhle .... [www.skrblik.cz] , nedám na ni dopoustit, půjčuje si ji i prostřední syn na vyžínání kolem sousedovic plotů, kde jeho motorová sekačka nedoseká. Upozornění - nebere vysokou trácu, ta se namotává pod kryt.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 21.02.2023 18:27
     
    daewoo-dalgt-18-1-akumulatorova-strunova-sekacka-18v-1x-2-0-ah-nabijecka_12556.jpg

    Asi za 1500,- ,teleskopická rukojeť a nastavitelná hlavice se strunou

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 21.02.2023 19:44
     

    Tak strunovku jsem měla před mnoha a mnoha lety.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 21.02.2023 20:20
     



    SPIKE napsal(a):

    Tak strunovku jsem měla před mnoha a mnoha lety.

    No a proč to nezkusit znova , ale Aku

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 21.02.2023 20:38
     

    Asi mi vadí, že to nemá sběrný koš. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: záhradní sekačka

    Datum: 23.02.2023 11:56
     

    já mám aku strunovku .. dobrá , ale pro chlapa . pro ženskou dost těžká do ruky. překvapilo mně to. ještě jednu - starší strunovku máme elektrickou - lehkou . . další sekačku mám elektro - takovou menší a vyje jak siréna. třetí a nejvíce používaná je motorová s pojezdem . takže úplný arzenál

    no ale pracují s nima rodinní příslušníci - já už jsem skončila. sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (23.02.2023 14:17)
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.