čtvrtek 28. března, 13:47 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 20:25
     

    Věrko, to opravdu u vás málo prší. Já nemám srážkoměr, ale u nás je on line meteo stanice, kde se můžu mrknou, kolik u nás napršelo. Sice to není 100 %, ale nějakou informaci mi to dá.

    U nás tedy za duben 86,2 mm

    květen 59,4 mm

    červen 103 mm

    červenec 126,6 mm

    Za to srpen zatím hrůza, jen 2,8 mm, Ale celkově oproti vám jsme na tom víc než dobře.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 20:47
     

    S tou vodou je to fakt někde problém..Přijela jsem z Vranovské přehrady , zírala jsem, odhaduju tak 5,6 metrů pod normálem a některá ramena úplně bez vody..JInak suším rajčata jak o závod, dělám průběžně protlak a lečo..a pomalu už sklizené reju.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 21:04
     

    No jo, ta naše vesnička / dnes Malé Kyšice....kdysi se tu říkalo v Chaloupkách....ves uhlířů/ je takový ostrůvek v lesích....10 km do Kladna a 12km do Berouna.....přes nás jdou mraky..... Vysoký vrch kousek od nás to rozežene / nejvyšší kopec okresu Kladno/ a spadne to buď v Kladně nebo v Berouně a nebo to odpluje na Prahu sad smiley spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 23:02
     

    [hydro.chmi.cz]

    tady si zadejte kde bydlíte a vidíte,kolik u vás napršelo

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 23:05
     

    0,1 :-(

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 11.08.2017 08:29
     

    Irisko, díky.

    Co jsme nahledala nejblíž, tak dne 2.9. Předtím někdy od pátého nebo jak to mají. Prakticky vůbec nic.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 11.08.2017 08:42
     

    Jsem si to uložila. Dík

    U nás za dva dny, včera a převčírem napršelo hodně, kolem 40 mm, ale před tím ani ťuk

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 11.08.2017 13:11
     

    Jupíííííí........u nás od rána prší....chvíli míň, chvíli víc......jezdila jsem po svých MUDr a vůbec mi dneska nevadilo čvachtat v loužích grinning smiley grinning smiley grinning smiley Ještě jsem se nebyla kouknout, ale snad to bude víc jak 10 mm drinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 13:06
     

    S pomocí manžela jsme vykopali dva obrovské trsy denivek, nechala jsem si jen kousky a ty trsy šly do bio popelnice sad smiley Je mi to líto, ale není odbyt, tak musely jít. Kousky, které jsem si nechala, sadím do předzahrádky. Už nějak není kam jinam. Přesadila jsem i takové chcípáčky, které jsou nádherné květem, ale byly na blbých místech a živořily. Šly místo těch obrovských. Snad se jim tam bude líbit. Dostaly novou zeminu. Ale bolí zádíčka eye rolling smiley thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 13:10
     

    Mám dotaz: Pomůže nějak zemině, když navrch, mezi kytky, nasypu kopaný písek? Zapravit ho nemůžu, zničila bych kytky. a pokud by byl prospěšný, tak jakou vrstvu?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 13:15
     

    nedávno jsem rušila dětem pískoviště . písku už tam moc nebylo , ale ten co jsem tam nahrabala jsem nasypala taky do záhonu - povrchově a v menší vrstvě. až budu okopávat tak se smísí se zeminou .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (13.08.2017 18:42)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 13:20
     

    co děláme ?, já už hodinu přemlouvám Šimona, že pojedeme na zahradu angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 15:02
     



    kaaj napsal(a):

    nedávno jsem rušila dětem pískoviště . písku už tam moc nebylo , ale ten co jsem tam nahrabala jsem nasypal taky do záhonu - povrchově a v menší vrstvě. až budu okopávat tak se smísí se zeminou .

    Kaaj, dík. Asi prostě záhony pocukruji winking smiley Máme hnusnou zeminu. Mám slíbený i králičí hnůj, takže mě teď napadlo, že ho dám na záhony a posypu pískem, aby mi do něj náhodou nešel Neron a nežral ho. Ha, vymyšleno grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 18:35
     

    Drahuško, já jsem takhle přebytečný písek prosypala do trávníku - tomu to pomůže opravdu hodně winking smiley , klidně 1-2cm.

    Angličani "pískujou" každý rok. Nejdřív zvertikutujou, pak projedou takovými pichláky a nadělají díry a následně pískujou. Míň se pak držív trávníku mech, kořeny mohou lépe dýchat winking smiley . Jinak mám písek stranou a podsejpám zrovna denivky nebo dlužichy při přesazování nebo sázení.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 19:04
     

    taky budu rušit pískoviště, tak dík za tipy smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.