pátek 19. dubna, 12:45 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 15:21
     

    no tak jsem si posekal trávníček a je to , ráno jsem ke dvěma růžím (Chianti a Honorine de Brabant) zabušil lešeňovky aby držely

    Regino jsem na ně zvědavý Interplant jich má celou kolekci a že by stály za hřích

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 16:33
     

    Lukáši, k mládí patří hříchy. grinning smiley Vypadají zajímavě. A to jsem měla jeden květ na prckovi. Kdybych měla ještě hřešit, líbila by se mi tahle.

    [www.interplantroses.nl]

    Ta už je od jiřin skoro k nerozeznání. Jiřiny patřily taky k oblíbeným. Teď jsem je vypustila kvůli suchu. Dědek jich stále několik šlechtí na chalupě. Ale chtěly by víc vody a odstraňovat odkvetlé, to už nepatří do jeho představ péče o rostliny. eye rolling smiley

    Já než odešla do práce, tak jsem zlikvidovala zbytky plevelu z připraveného pruhu. Bio popelnice byla malá, tak jsem napytlovala. Pokud nastane taková situace, vozí dědek do sběrného dvora. Tak abych neposlouchala, že je po mně po víkendu chlívek. grinning smiley

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 17:28
     

    jo jo tak na tu jsem koukal ač zas až tak nemám žluté růže v oblibě tak tuhle bych bral grinning smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 14:51
     

    Hezké odpoledne milovníkům zahrad, kdy rozsazujete Denivky hned po odkvětu a nebo až mají zaschlé listy? děkuji please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 15:18
     

    Bibino, takhle jsem to dělala. Je to tak doporučené. Ale mnohem víc se mi osvědčilo zjara, když jsou ještě hodně malé. Člověk se s tím mnohem méně nadře, mi přijde.Navíc nejsou taková tepla a sucha a člověk si nemusí ani všimnout pomalu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 15:39
     

    Myslím, že jsou denivky natolik životaschopné, že to zvládnou i v květu. Osvědčilo se mi, když je rozsazuji, tak ty menší, oddělené části, dám do květináčů, do stínu, kde můžu víc kontrolovat zálivku. Počkám až prokoření a do země jdou později.

    Prostě po přesazení potřebují vodu, ať jsou ve volné zemi nebo v květníku, ale zachraňovala jsem jednoho pindíka, už byl napůl mrtvý a po přesazení, asi po třech týdnech, začal vyhánět nové lístky a to šel do výhně těch největších veder, na konečné místo, rovnou do země winking smiley A pokud se dobře pamatuji, jak mi loni kvetla, jedna z těch "echt"

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 16:38
     

    Holky děkuji za rady, asi to nechám fakt na jaro.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 21:59
     

    Já dnes stihla sotva zalít ( vedro, vítr, všechno suché thumbs up ) a pak jsem popadla pákovky a proklestila obrovskou komuli a bobkovišeň, už se to valilo do plotu nono smiley .

    Zjara jsem to nechala, komule letos prvně přezimovala celá zelená až do celé své 3,5m výšky, chtěla jsem vidět, co se bude dít dál ( nic extra, přírůstky byly asi 70-80cm, ale větve se začly víc sklánět, takže celková výška je skoro stejná). Bobkovišeň mi zase pro změnu letos prvně kvetla - krásně voní mls smiley - a už mám i černé "bobky" grinning smiley - jsem to nikdy neviděla, mám "druhé vánoce" grinning smiley eye rolling smiley . Asi jsem jí vždycky zjara ořezala dřív, než mohla vykvést, nebo kvete až jako starší keř eye rolling smiley ? Téhle je něco kolem 10 let...

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 22:17
     

    Co děláme v srpnu ?

    Na zahradě je všechno hotové, tak akorát zalejeme a při měsíčku se každý den rochníme ve vířivce thumbs down winking smiley love smiley stydlin smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 08.08.2017 23:17
     

    přesazovala jsem je to tak 14 dní a vůbec to nepoznala, stále kvetla.

    bibinaH napsal(a):

    Hezké odpoledne milovníkům zahrad, kdy rozsazujete Denivky hned po odkvětu a nebo až mají zaschlé listy? děkuji please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (08.08.2017 23:18)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 09.08.2017 07:58
     

    Já jsem rozsazovala denivky po odkvětu asi před 14 dny, ale dělila jsem to na měnší kusy, nechtěla jsem poškodit kořeny, takže jsem vyklepávala hlínu, abych na ně viděla a mohla je rozplést bez většího poškození. Následně jsem je našupala do květináčů ( zastřihla na 10-15cm) a teď už znivu raší . Zatím nebudu sázet, potřebuju dělat větší přesuny. Proto jsem to taky takhle dělala, že nemůžu na nová místa sázet hned eye rolling smiley .

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 09.08.2017 08:10
     

    Raduju se neskutečně....... teď jsem zjistila, že v noci napršelo 7 mm drinking smiley drinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 10:07
     

    Dnes bych sice potřebovala plet na zahradě, ale musím se věnovat zpracování. Ode dneška mají v Penny trošku levnější cukr, tak jsem ráno nakoupila a mám propasírované ostružiny. budu marmeládovat. Oběd je z jednoho pekáče a už se dělá grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 15:36
     



    quendery napsal(a):

    Raduju se neskutečně....... teď jsem zjistila, že v noci napršelo 7 mm drinking smiley drinking smiley

    Věrko, my jsme velmi nenáročné holky, mám stačí ke štěstí slušný deštík. U nás pršelo taky a já si taky koupím srážkoměr, zvědavost mě k tomu donutí. Kdyby hodně pršelo, tak by mě měření srážek nenapadlo, ale nyní je té vláhy tak poskrovnu, že bych ráda ty milimetříky sledovala. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 10.08.2017 20:18
     

    Alenko, pořiď si ho, když nic jiného je to bezva hračka......... grinning smiley grinning smiley grinning smiley Já to sčítla celkem vždycky za měsíc a vyšlo mi :

    duben 15 mm

    květen 11 mm

    červen 29 mm

    červenec 71 mm

    No není to u nás nic moc............ eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.