pátek 29. března, 10:31 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 13.08.2017 19:52
     

    písek sypu všude, přidávám i při sesazování, do trávníku i záhonku,... je dobré přídat písek do rašeliny

    Pinka napsal(a):

    taky budu rušit pískoviště, tak dík za tipy

     

    Uložit

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 14.08.2017 12:26
     



    vimrova napsal(a):

    Drahuško, já jsem takhle přebytečný písek prosypala do trávníku - tomu to pomůže opravdu hodně winking smiley , klidně 1-2cm.

    Angličani "pískujou" každý rok. Nejdřív zvertikutujou, pak projedou takovými pichláky a nadělají díry a následně pískujou. Míň se pak držív trávníku mech, kořeny mohou lépe dýchat winking smiley . Jinak mám písek stranou a podsejpám zrovna denivky nebo dlužichy při přesazování nebo sázení.

    Nemáme vertikutátor ani ty pichláky, trávník, jak beton, to by asi nepomohlo a nijak ho nezkypříme. Nejsou na to lidi. Tak pomůžeme záhonům

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 20.08.2017 09:29
     

    spolkla jsem bobule na záda a jedu hledat místo na kytí od Regi a na ty hortenzie co jsem přitáhla z Flory eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 20.08.2017 09:31
     

    Kordulko, dobrý oko ti přeju.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 20.08.2017 18:57
     
    dsc_0849[1].jpg
    Další fotografie:

    polostín a je vidět už od branky thumbs down..... až na Grandifloru vše zasazeno, 70 l rašeliny nestačilo, ovšem jestli je to konečná , se neví winking smiley

     

    Uložit

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (20.08.2017 22:43)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 20.08.2017 22:08
     

    Kordul, už to taky začínáš mít nahusto. grinning smiley thumbs down

    Parádní kvetení. love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 20.08.2017 22:16
     

    Kordulko thumbs down . A teď jsem sama zvědavá, jakou bude mít barvu. Místo jsi jí vybrala dobrý. Tak uvidíme.

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 22.08.2017 16:06
     

    Dneska jsem hodinku dělala pořádek na skalce,hrůza jak se to všechno rozrostlo,tak to krotím. Ale víc jak hod to nejde,záda bolí jako čert.Zítra snad budu pokračovat.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 07:58
     

    Docitam..

    Drahus, to je skoda s temi denivkami. Nestalo by za to prebytky treba nabidnout jinde? Ja treba denivky nebo phloxy zrovna nemam, a budu casem renovovat zahradu, tak bych uvitala, ale stejne neridim, tak jsem omezena na predani v Praze. Ale na Facebooku je skupina vymen kyticek a tam by to urcite uvital nekdo z tveho okoli, kdo by si prijel a pripadne i vyryl.

     

    Ja trochu smutnim, neb u sousedu zborili barak, par kyticek jsem si po dohode odnesla, ale meli tam nadhernou drevitou letitou pivonku. Krasny ker. Ten by samozrejme muz vykopat nedokazal, tak tam zustal. A vcera jsem koukala, ze ho cely znicili, vylamali sad smiley angry smiley Trva to tolik let, aby dorostla do krasy, a pak to nekdo behem par minut znici...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:04
     

    hmm- možná by stálo zato ještě ted´ vyrýt . aspoň kořeny. mohla by na jaře vypučet . rycí vidle a na to!!!!

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:13
     



    kaaj napsal(a):

    hmm- možná by stálo zato ještě ted´ vyrýt . aspoň kořeny. mohla by na jaře vypučet . rycí vidle a na to!!!!

    ......tak šup, šup a jdi na to thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:16
     

    Kiko, vlítni tam. Pár kořenů určitě dostaneš. Nemusí být celá. A teď je nejvhodnější čas. Vlastně už nežijí, mají klid. Má velikou šanci obrazit od kořenů anebo z kousků větví dole. A pořádný rýč, rýt hodně okolo a silnýho chlapa.

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:28
     

    Pokud je roubovaná, kořeny by nestačily. Většinou ale zakoření u starších i zasypané větve, takže by stačilo nějakou takovou vybrat, obnažit a třeba odstřihnout nebo odříznout pilkou winking smiley Dřevité pivoňky je opravdu škoda

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:34
     

    Ivik, to už by zas nebyla tak velká. Jestli je hodně stará, tak budou zakořeněné staré větve. Já bych zkusila co největší, pokud je v okolí nějaká silná ruka. Pak se uvidí. Přesazovala jsem už hodně staré a velké.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 26.08.2017 09:35
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kiko, vlítni tam. Pár kořenů určitě dostaneš. Nemusí být celá. A teď je nejvhodnější čas. Vlastně už nežijí, mají klid. Má velikou šanci obrazit od kořenů anebo z kousků větví dole. A pořádný rýč, rýt hodně okolo a silnýho chlapa.

    ......k čemu chlapa, zmákni to sama, ještě by tam překážel grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.