úterý 23. dubna, 10:25 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: verosek
Status: nováček

Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

Datum: 05.03.2010 18:59
 

Jak pokračujete s výsevem, sadbou a s počasím?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 20.03.2019 20:24
     



    gabca napsal(a):

    Děvčata, jdu pro radu. Dnes jsem se jala ostříhat latnatky a vzala jsem i Annabelle, a ejhle, dost roní z ustřižených větví mízu, je to normální? spinning smiley sticking its tongue out

    Gabčo, myslím, že je to normální, dřeviny již tlačí mízu, proto Quen radí, že se má stříhat v couvajícím měsíci winking smiley .

    Kordulko, já bych asi udělala ještě jeden "ostrůvek" někde v prostředku toho trávníkového lánu, který máš. Pokud natlačíš kalinu nějak do záhnů při plotě buď se tam ztratí nebo zahluší vše kolem.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

     
     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 20.03.2019 22:11
     

    Kordul, najdi jí místo někde nedaleko plotu, aby se ti rozprostřela přes ten okrajový záhon. Přesaď nějakou latnatku. Ona zase až tak rychle neroste, aspoň u mě ne. Já ji mám u zdi, aby šla do prostoru krajového záhonu. A jehličnan je tam krásný, toho by byla škoda, je to krásný solitér. A kalina by se mně u tebe v prostoru nelíbila. Nešla by dát k plotu naproti vjezdu? Prostě úplně na opačnou stranu zahrady, bylo by ji vidět už od brány. Úplně si to tam nevybavuji, ale tam by se mně dost hodila. Ale už nevím, co všechno tam máš winking smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 07:32
     

    Kordul, ty mas ty jehlicnany takove osamele uprostred travniku. Neslo by tedy udelat kolem nich novy ovalny zahon, kde by na jednom konci byl jehlicnan a na druhem treba ta kalina a nezi nimi nejake nizsi rostliny (mela bys prostor na dalsi nakupy grinning smiley )? Vypadalo by to zapojene a zbytek travniku by zustal nedotceny.

    Na me proste ty osamocene jehlicnany pusobi divne. stydlin smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 08:01
     
    dsc_4217[1].jpg
    Další fotografie:

    ... na pravou stranu se nevejde vůbec nic, tam musím někde nacpat dvě latnatky

    ... A levé jsem vyryla dochan, už loni nevypadal k ničemu, asi tam bydleli mravenci eye rolling smiley, tam bylo šikovné místo, ale dala jsem tam Cornus, ten lonský, co nevíme co je zač. Hortenzie jsou už silné, ty asi nevyreju, ale šikovné místo by bylo na č. 1, ale tam je letitá hortenzie Pfantom, ta bych asi dorazila. Jó takhle to dopadno když si myslím, že všecho musím mít. A to nemluvím o tom, že jsem po včerejšku polomrtvá,rytí a pěšky domů, se rovná sebevraždě.

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 08:11
     

    zvětšila bych ten záhon až k jehličnanu - na co tráva, lepší jsou kytky thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 08:20
     



    256 napsal(a):

    zvětšila bych ten záhon až k jehličnanu - na co tráva, lepší jsou kytky thumbs down

    ......ahá a kdo by tam na tom asi dělal grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 08:49
     

    Ty osamělé jehličnany tam ve skutečnosti vypadají krásně, jenom tam byly větší, ale ony narostou. Ostrůvek by se tam do toho prostředí podle mě nehodil. Je to krásně řešená zahrada, do toho prostředí krásně zapadá, nepůsobí uměle. Ten keř je krásný, ale neroste symetricky, roste nejvíce jedním směrem, kde vyniknou ty "obláčky". winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 08:59
     
    p8310164.jpg
    Další fotografie:



    kordula napsal(a):



    256 napsal(a):

    zvětšila bych ten záhon až k jehličnanu - na co tráva, lepší jsou kytky thumbs down

    ......ahá a kdo by tam na tom asi dělal grinning smiley

    ......jsem zpět, musela jsem obvolat pár organizací, až jsem našla ty pravé, Silnice Svitavy, jezdí okolo se s plným valníkem štěpky, ale neprodají vůbec nic, mají pořadník.

    ......Iviku , tam jak jsi myslela Ty , to nejde, ale já to v sobotu udělám nějaké " škatulata hejbejte se " tak snad něco vymyslím,

    ......to je to místečko u toho sloupu, ale to teda nevím

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 13:58
     

    vždyť by to bylo jen o kousek větší a toho prostoru pro nové kytky smiling smiley

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 14:28
     

    Zdravím holky, dáváte ven už Andělské trumpety? děkuji

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 18:44
     

    Bibino, nemám durmany, ale myslím, že je na letněný kytky ještě brzo. Možná tak oleandry něco pod nulu vydrží, ale třeba dnes u nás bylo ráno - 2,6 °C a to by se durmanům nelíbilo. Tak za mě ještě ne.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 18:48
     

    Jinak já dnes už ošmikala levandule a vřesy, na hortenzie počkám až 28.3., jak mi radila Babkaela, až bude couvající měsíc. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 19:13
     

    Já dnes stříhla jen něco málo co čouhá ulomené a budu mít záhony holé. Letos poroste skoro vše od země. Nehhůř dopadly velké růže a dřevité pivoňky. Zlatý denivky:-), už si nic co zimuje nad zemí nepořizuju, je to Watterloo. Ten led co tu ležel dva měsíce místo sněhu, dokonale zulámal co pod ním zimovalo

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 19:52
     

    grinning smiley Gabčo, svobodné dvojče nemám, ale byl by rozvedený a bezdětný syn (*33).

    Kordul, drtím i větve stříbrného smrku. Mulčoval jsem s tím okolo borůvky a rododendronů.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci, co děláte v březnu?

    Datum: 21.03.2019 19:57
     



    tak63 napsal(a):

    grinning smiley Gabčo, svobodné dvojče nemám, ale byl by rozvedený a bezdětný syn (*33).

    Kordul, drtím i větve stříbrného smrku. Mulčoval jsem s tím okolo borůvky a rododendronů.

    To je moc mladý, na to bych si netroufla. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.