čtvrtek 28. března, 17:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Janina44
Status:

Janina předzahrádka

Datum: 06.03.2013 19:24
 
imag0069.jpg
Další fotografie:

Dobrý večer, chtěla bych vás všechny poprosit o pomoc s plánováním předzahrádky před naším domem. Protože vlastní zahrádka je nedostižným snem, chtěla bych si "přivlastnit" tento kousek země (samozřejmě sousedé souhlasí). Rozměry jsou asi 3 x 4 metry, plus asi metr svahu. Nejdřív to zrejpu a pak bych chtěla začít. Protože ale nemám absolutně o zahradničení představu, ani představivost, prosím o rady a návrhy. please smiley Představovala bych si zahrádku barevnou celý rok. Přímo u cestičky bych chtěla pruh s kopřivami. Rostliny nemůžou být moc vysoké, aby nestínily bytu v přízemí a ani moc drahé, protože musím počítat, že se asi někomu občas něco zalíbí tak, že si to vezme s sebou.

Děkuji!

Denivka oranž. plná, astřička - bílá, 70 cm, čemeřice smrdutá, orlíček, čemeřice, bergénie, hortenzie kosatce žluté, rozchodník červený, 30-40cm vysoký, phlox sytě červeno-růžový, vysoký, rhododendron, proso – bílý klásek, proso -růžový klásek, brslen, hosta, červenou heucheru (dlužichu, nízký růžový phlox, hostu), bordovolistá vrbina, růžový řebříček, nízký rozchodník a pokvete žlutě, tráva imperata red baron - tak 50-60 cm výšky - chce sluníčko, tráva carex Ice dance - 30 cm vysoká, rozrůstá se a bude chtít něčím trochu přistínit - ne na plné slunce, řebříček, pestrolisté sedumlomikámen s červenými kvítky, nízký fialový flox, malinký bílý rhododendron, denivky, kosatec, denivky El Desperado, Real wind, Black eyed Susan(60 - 70 cm v květu) a Siloam show girl (40 - 50 cm vysoká ), vytrvalé lososové máky Coral reef, vysoké phloxy - jsou tam popsané barvy tak zhrubamonarda Beauty of Cobham, nižší sytě růžová a červená monarda, maličké echinacey purpurey,bílá kopretina (70 cm), hosta, poléhavý rozchodník, žlutá trvalka od Jáji, skalník, pérák, astřičky



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 25 krát. Naposledy upravil Janina44 (10.07.2014 11:20)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 17.03.2014 18:36
     

    Iviku, já nemám moc kam je dát stydlin smiley Zahradu jsem nechala téměř svému osudu, nemám na ni čas a ztratila jsem motivaci, tak občas udělám jen to úplně nejnutnější (a tím myslím nejnutnější z pohledu zahradního flegmatika - z pohledu Anavi by ten objem prací vypadal dost jinak)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Janina předzahrádka

     
     
  • Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 17.03.2014 18:58
     

    Věrko, to já jen kdyby se ti zachtělo winking smiley Já také moc nic neřeším, jsem ráda, že to vegetuje. Mám nějaký útlum, co se týká zahradničení. Také dělám jenom nejnutnější údržbu grinning smileyNa trávník mám kluka, tak to nakonec nevypadá tak špatně winking smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 25.03.2014 09:34
     
    039.jpg

    Už se probouzí smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 25.03.2014 10:01
     

    Co máš nakonec mezi těmi šlapáky? Vypadá to dokonale thumbs down

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 25.03.2014 10:48
     

    Anavi, jsou to různobarevné floxy a sagina smiling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 25.03.2014 22:12
     

    Janinko eye popping smiley , krásná zahrádka flower smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 25.03.2014 22:30
     

    Janino, těším se na fotky, až to letos všechno vyroste, už to máš krásně zaplněné, bude to paráda thumbs down

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 08:28
     

    ani se mně nechce věřit, že za jediný rok je zahrada takhle krásná, dobrá práce thumbs down

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 08:33
     

    Jani, jsi neuvěřitelně šikovná thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 08:46
     

    Myslím, že až to letos naroste do své velikosti, nebude kousek volného místa thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 08:50
     

    Jani, velký kus práce. Závidím Ti, že se můžeš na svou chloubu dívat z okna. Já bydlím v prostředním bytě, takže mám všechna okna jen na jednu stranu (na tu tzv.zadní) sad smiley , takže své počiny vidím, jen když jdu ven nebo když na nich makám, to hlavně spinning smiley sticking its tongue out .

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 09:38
     

    Holky, moc děkuju! Bez vás bych to ale neměla a nezvládla flower smiley flower smiley flower smiley

    drahus napsal(a):

    Myslím, že až to letos naroste do své velikosti, nebude kousek volného místa thumbs down thumbs down thumbs down

    No, Drahuško, ještě jsem něco objednala stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

     

    Jo! a teď jsem byla venčit a koniklec vylezl! Mám radost, moc se mi líbí

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 09:50
     

    jani, a co budeš mít nového? Nějaké trvalky?

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Janina předzahrádka

    Datum: 26.03.2014 10:06
     

    jj, hlavně půdopokryvné. Chci je dát po obvodu k chodníku, parkovišti a nahoru ke kamenům. A hortenzii Limelight, dvě chci dát k tomu rhododendronu nahoru a jednu na volné místo v zahrádce. Četla jsem, že jde dobře tvarovat, tak ji chci udržovat poměrně malou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.