pátek 19. dubna, 03:55 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

dreviny na kmienku

Datum: 17.02.2009 14:09
 

Dievčatá máte nejaké dreviny na kmienku? dobre sa pestujú? treba ich aj stále tvarovať?ukážte prosím fotky. Ďakujem úplne som podľahla kmienkovým formám drevín.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 17.02.2009 17:52
     

    [www.week.cz]

     

    Něco možná najdeš tady, ale jsou tam více zmiňované převislé formy, než třeba tvarované jehličnany do koule.

     
  • Autor: Reklama

    Re: dreviny na kmienku

     
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 20.02.2009 10:12
     

    silvia - dřeviny na kmínku jsou teď hodně v módě, náročnost pěstování je závislá od druhu, většina je odolná vůči našim podmínkám, není třeba se toho obávati. Tvarování je individuální záležitostí, někdo to rád rozvolněné, jiní zase pěkně zastřižené, některé druhy si střih vyžadují jako např. Salix integra ´Hakuro Nishiki´ [upload.wikimedia.org].

    Já mám oblíbené např. kaliny na kmínku - Viburnum carlesii, Viburnum plicatum

    [picasaweb.google.es]

    Krásný je i šeřík Syringa meyeri "Palibin"

    [www.pottersnurseries.com]

    Je toho strašně moc ..... winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil hanela (20.02.2009 10:13)
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 21.02.2009 13:02
     

    Hanelo, ty máš kmínkovou V.plicatum ? a V. carlesii bílou ?

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 21.02.2009 13:59
     
    Ja mozem pridat nieco o ihlicnanoch..Mmt. uz stvrty rok sa snazim vytvarovat strihanim jednu 2m borievku do niecoho podobneho - s krunkou asi od polovice a so zelenymi "oblacikmi" na rozkonarenych koncoch vetviciek.. zatial sa mi moc nedari dosiahnut pozadovany tvar ako si predstavujem..
    ...a v skalke som mala aj 20r. borovicu limbu na kmienku - len nieco cez meter vysoku - ktorej korunka tiez bola strihom tvarovana. Pestovala som ju tam aby mi na casti skalky jemne tienila... Noooo...predvlani mi po tych mimoriadne silnych majovych mrazoch zrazu odisla. ( prave rasili nove vyhonky, ktore mraz uplne spalil).
    --------------------
    Niekedy davno som totiz citala, ze tieto tvarovane stromceky casto nemaju az tak dlhu zivotnost, lebo tym strihanim sa oslabuju... Sposobuje to zvycajne neprimerane strihanie a tvarovanie korunky ku korenovemu balu... sad smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 21.02.2009 15:17
     

    Ano, Květo, mám. V. carlesii má růžový nádech, V. plicatum mám ´St. Keverne´ (plochá bílá květenství) a ještě jednu plicatum (kulovitá bílá květenství) - nemůžu si vzpomnět na název (v noci se mi rozsvítí grinning smiley ) a pak ještě keřové formy - ´Mariesii´, ´Pink Beauty´ (která se ale tak rozhodně netváří, bude to něco jiného, blaf ze zahradnictví angry smiley ) a V. farreri. winking smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 21.02.2009 18:37
     

    Hanelo, máš někde fotku V.St. Keverne - zajímalo by mne, jak na tom kmínku horizontální větve vypadají po čase.

    Já mám V.carlesii Diana - zdá se mi x tvé fotce právě víc do růžova.

    Pak ještě V.plicatum Summer Snowflake - moje nej kalina ( což se opakuji )

    V.p. Pink Beauty máš z Droždína ? ( thumbs up záměna mrzí )

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 25.02.2009 01:41
     
    kopie p4150070.jpg
    Vcera som narazila na jednu staru "spomienkovu" fotografiu spominanej borovice, ktora mi odisla eye rolling smiley..Zrovna na fotke nie je vidiet uplne jej tvar...ale takto nejak v tej skalke ukazala ...
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 25.02.2009 08:19
     

    Já sa snažím zapestovať na kmeni ibišek sýrský. Foto žial nemám.U nás ho majú jedny pred barákom ako solídný strom,pod ktorým sa dá aj posedieť na lavičke. To by sa mi veľmi páčilo,ale zatial to u mňa nehrozí. ten moj je akorát klasicky tenký kmienok a kulatú korunku.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 25.02.2009 13:45
     

    Keria - škoda té borovičky, byla krásná sad smiley

     

    anny - u dřevin je třeba trpělivosti než dorostou to plné krásy, vydrž, určitě se dočkáš! smiling smiley

     

    Květo - V.pl. ´Sum. Snowflake´ je thumbs down, tu máš na kmínku? Je tolik druhů, to je hrůza si pak pořídit jen jednu grinning smiley. ´St. Keverne´mám od podzimu, foto tedy jen podzimní [picasaweb.google.es]

    ´Pink Beauty´ je od nás ze zahradnictví, byla před květem, váhala jsem, květy mi přišly, že budou kulovité.

    Řešila jsem to i s majitelem, porovnávali v knihách, říkal, že květy budou ploché a když prý ne, můžu ji přijít vrátit, když ji do rozkvětu ponechám v kontejneru. Jenže přišly jarní mrazíky a sluníčko, listy se popálily a květy zmrzly, jen pár jich vykvetlo a byly bílé kulovité, reklamovat jsem se s hnědými listy neodvážila.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 28.02.2009 01:28
     

    Hanelo, dík za fotku. Prosím, někdy si zase na mne vzpomeň s růstem, jo ? Moc mne zajímá, jak bude korunka vypadat. Nedovedu si představit, jak bude růst, přece jen, v.plicatum jdou do šířky, mají horizontální větve...

    Mohla by být hodně zajímavá.

    ad S. Snowflake. Já jsem na ni hrozně pyšná. Dostala jsem ji jako dárek, sháněla jsem ji dva roky...

    Podle popisu by měla být hodně suprová - jednak x ostatním V.plic. by měla jít spíš do výšky ( údaje o výšce se dost liší ). Květy jsou menší... ale !!! zakvete jednou silně na jaře a pak kontinuálně ( slaběji/slabě ) kvete do podzimu. ( což to moje mláďátko fakt dělalo ).

    Není kmínková.

     

    Máš pravdu, výběr pouze jedné kaliny je téměř nemožný. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (28.02.2009 02:06)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 08:45
     

    Moc se mi líbí čilimník na kmínku, který jsem tu v některém "vláknu" taky zahlédla. Všude ale vidím jen fotky v plném květu. Jak vypadá tento keřík po odkvětu - nadělá parádu i sám o sobě? V zahradnictví, kde budu nakupovat rostliny pro nově zakládanou zahrádku,flower smiley mají víc druhů čilimníku (smetanový, žlutý, žlutooranžový), ale za dost peněz - 640,- až 780,- Kč. Nerada bych koupila drahý keřík, který je pěkný jen v období květu. Někde jsem četla, že po odkvětu se doporučuje větve zakrátit. Kdo ho máte, potvrďte mi prosím správnou volbu nebo dejte typ na něco jiného. Měl by to být roubovaneček, protože zahrádka není velká. Díky moc.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:12
     

    Po odkvětu se větve dají sestřihnout až na polovinu délky.

     

    Odborný text:

    POPIS
    Čilimníky jsou nenáročné keře, které přináší spoustu barev do teplých dnů jara. Existuje mnoho druhů a odrůd různobarevnými květy. Angličané je nazvali „broom“, což znamená koště. Je to trošku hanlivé, ale koneckonců větvičky čilimníku v dospělosti listy téměř ztrácí a zdobí se pouze květy, takže se toto jméno dá pochopit.

    Vytváří hustý keř do výšky a šířky cca 1,2m a aby každým rokem bohatě kvetl a měl dobrý tvar, doporučujeme jej po odkvětu zastříhnout. Na začátku června zakraťte odkvetlé výhony o jednu až dvě třetiny. Čilimník nemá rád silný řez do staršího dřeva, takže pokud jej budete chtít udržet kompaktní, stříhejte jej každoročně pouze do loňských výhonů.

    Nestříhané rostliny vyholují spodní větve a hodí se do přírodně laděných zahrad. Čilimník nesnáší přemíru vody, jedná se spíše o suchomilnou rostlinu. Moc hezky vypadá ve skalce, mezi kameny nebo jenom obsypaný jemným štěrkem či kačírkem. Potřebuje plné slunce a mírně kyselou, živnou zem. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

     

    Zdroj: Zahradnictví Havlis

     

    P.S. Předešlý chybný odkaz mažu a omlouvám se stydlin smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (11.03.2009 12:09)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:19
     

    No těpic, jestli dobře čtu, tak tam píší, že není u nás mrazuvzdorný a já jsem ho chtěla šupnout do záhonu!?! Bohužel ho nemám kde zazimovat (v panelákovém bytě by se mu nelíbilo) a tak se ho asi budu muset vzdát a nechat si poradit, co místo něj. Ach jo, a to jsem ten záhonek měla tak pěkně spinning smiley sticking its tongue out vymyšlený.......

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 11.03.2009 09:24
     

    Ivy,já teda neviem,ale ten tvoj odkaz vyvracia všetky moje istoty. Já som bola presvedčená ,že je mrazuvzdorný a naopak neznáša pody s vyšším obasahom vápnika. eye popping smiley

    Idem to ešte preveriť na iných odkazoch.

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.