čtvrtek 25. dubna, 17:30 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Steiermark
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Po Evropě > Rakousko > Steiermark
Posílejte fotografie! Dachstein-Schladmingský region
 
 
 
 
Autor: carlos
Status: expert
https://eu.zone..
Výsledné hodnocení: 5

Z okolí Dachsteinu

Datum: 13.06.2011 23:24
 
wilde wasser.jpg
Je to jen (zatím) jedna fotečka, ale brzy přibudou další, z dovolené pod Dachsteinem. Počasí tedy děsné, nikde nic nebylo do daleka vidět, šlak by mě trefil, ale něco málo se povedlo. Ale chce to čas, abych to všechno "sestříhal" a správně "ořezal".

P.S. Didi, neber so to moc osobně, že jsem měl zas dovču grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 15.06.2011 13:24
    Hodnocení fotografie "Z okolí Dachsteinu": 5
     
    Krása, těším se na další, stříhat řezat můžeš, ale nepřibarvuj prosím please smiley winking smiley
    Chystám reportáž z Norska winking smiley
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 15.06.2011 14:17
     
    urlaub gassau 111.jpg
    Tak tentokrat me, mily Carlosi nenastves. Toto byl pohled z naseho hotelu. Nebyli jsem ani tak daleko od sebe. winking smiley
    Ale pocasi tedy za moc nestalo, to je fakt. Kde je ten vodopad. Neni to Krimml? Tam jsme se chystali a uz to nestihli.
     
  • Autor: jendabenda
    Status: začátečník

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 15.06.2011 21:39
    Hodnocení fotografie "Z okolí Dachsteinu": 5
     
    Pěkně zachycená voda. thumbs down
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 15.06.2011 23:32
     
    Pro Denny : nesaturuju, spíše naopak, moc barev škodí, to vím winking smiley

    Pro Didi : je to "Riesachwasserfall", největší ve Steiermarku, 7O m vysoký (nebo dlouhý ?!?). My byli ubytovaní ve Schladmingu (Neue Poste), a každé ráno upřeně (a zoufale) koukal na oblohu sad smiley

    Pro Jeníka Bendovic : a to jsem doma nechal, já blbec, stativ a přechodové filtry, tak jsem improvizoval jak to jen šlo. A stím houfem našinců i ostatních turistů kolem to byl celkem horror.

    P.S. z okolí Dachsteinu toho moc k vidění nebylo, věčne lilo, nebo bylo tak zataženo že se mraky válely po zemi. Takže suverénně vyhrávaly snímky vodopádů. Navštívil jsem celkem tři vodopádové soutěsky : Alpinsteig Wilde Wasser, Silberklamm a Wörschachklamm, při čemž prvně jmenovaný byl nejipozantnější (a taky fyzicky nejnáročnější), nejpůvabnější pak druhý, a poslední už jen dokreslil kouzlo zdejší vody smiling smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (15.06.2011 23:37)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 15.06.2011 23:49
     
    Carlosi, my jsem chteli jeste sem:

    [www.google.de]

    [www.turistika.cz]

    Ale uz to bohuzel nevyslo. Jsou to pry nejvetsi vodopady v Evrope. Jinak , my jsme byli ubytovani na nemecke strane (Chiemsee) a vyrazeli do okoli. Pocasi bylo hezke pouze v nedeli, jinak taky dost prselo. ale zase nastesti ne tak, ze by se nedalo vylezt ven.
     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 16.06.2011 06:45
     
    Carlos thumbs down
    Didi-díky za odkaz na vodopády-krása thumbs down
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 17.06.2011 00:08
     
    hunerkogel i.jpg
    Další fotografie:
    Didi, ono je to někdy fakt k po...., na ledovci jsme viděli ledva na cestu, zatím co o něco později v Ramsau, jsme na terásce kavárničky při sluníčku debužírovali jablkový koláč s pressem eye rolling smiley (viz přidané fotky)

    Jinak pro upřesnění :

    ta mlžná fotka je Schladminggletcher, druhá Hunerkogel-Skywalk, další dolní stanice lanovky Türlvand, další v pořadí jedinečné pohledy do (stále a všudy přítomné) mlhy, a poslední dva jsou už z Ramsau (časový rozdíl cca 20 minut)
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (17.06.2011 00:19)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 17.06.2011 10:05
     
    Carlosi, my bohuzel takoveto vylety podnikat nemuzeme, nas kluk se boji jet lanovkou nebo i treba jen tou uzkokolejkou na vrchol. Chteli jsem jeste podniknout vylet treba na Wendelstein, kdyby se nam podarilo ho ukecat,ale rozmysleli jsme si to , prave i kvuli tomu pocasi, ze bychom stejne asi nic nevideli.

    Koukam, ze tam bylo pekne nasnezino, na to jsme stejne nebyli vybaveni.
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Z okolí Dachsteinu

    Datum: 17.06.2011 22:38
     
    Didulko, je to ledovec, kde se lyžuje celý rok winking smiley, dokonce tam v tu dobu trénovali ukrajinští reprezentační běžkaři, mají tam totiž upravované stopy. A dyž jsme tam tu chvilku pobývali, tak tam přifrčelo několik snowboardistů. Lámal jsem si hlavu co tam dělají když je vidět sotva na krok, ale jim to zjevně nevadilo grinning smiley. Jinak s tou fobií na lanovky a podobná zařízení mám taky jeden zážitek. To se kdysi jeden pán (cca 40-45 let) šíleně bál lanovky, ale protože jeli všichni, tak se "přemohl", do lanovky nastoupil, zavřel oči, pro sichr ještě přikryl dlaněmi a uši palcema zacpal. Pak ho nějaký dobrodinec vystrkal z lanovky na perón, a bylo vymalováno. Zpáteční cesta byla ve stejné duchu. Ale máš recht, bylo tam jen +1 a hnusně fučelo eye rolling smiley (ovšm my byli připraveni a vybaveni winking smiley )
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Steiermark (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.