středa 24. dubna, 19:27 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Yucca filamentosa

Datum: 26.06.2007 10:30
 

Moc se mi líbí juky a zajímalo by mě, za jak dlouho třeba začnou po vysázení kvést - za rok, za dva, za deset???

Přečetla jsem si i to, že po vykvetení vlastně původní rostlina odumírá a tvoří se nové trsy... jak to je?

[www.zahrada.cz]=

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 02.09.2008 14:45
     

    Parádathumbs down , já tu moji zapomněla zalévat, tak chudák odspoda úplně zaschla a opadaly jí listy. Tak jsem ten klacek v půlce uřízla, dala do vody a po čtrnácti dnech maj ty klacky kořeny jak hrom!!! Musím ji zasadit.winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Yucca filamentosa

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 03.09.2008 07:36
     

    Anavi,taky jsem to tak udělala.né,že bych nezalívala,ale byla už moc vysoká,tak šmik a ještě se rozdvojila.flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 09.09.2008 16:35
     
    p4210138.jpg
    Další fotografie:

    Připojuji se do diskuze pár fotami kvetoucí agáve z chorvatského Hvaru. Květenství, zejména už to uschlé odkvetlé, vypadá trochu jako suchá borovice. Věra

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 09.09.2008 22:12
     

    Holky dneska jsem zjistila že mi moje pidi-juka sestávající ze dvou puků chystá asi květy. Jestli se to potvrdí mám to nechat osudu nebo ustříhnout? Myslím že už je dost pozdě na kvetení. eye popping smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 11.09.2008 19:25
     
    kytky 2008 180.jpg

    Tak takhle teď vypadá moje Yuka - je to kevět ? A pokud jo tak co s ním? Poradí někdo ? please smiley please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 13.09.2008 18:45
     

    Daso, no asi ti nezbyde nic jiného, než ji prostě nechat winking smiley , a není to třeba jen nějaká další růžice listů? Nepoznám to takhle confused smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 13.09.2008 23:40
     
    juka.jpg.jpg

    Daši,taky si myslím,že by to mohly být spojené "listy."

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 14.09.2008 22:19
     

    Tak to jsem ráda i když listy zpočátku vypadaly jinak. No uvidíme, ono stejně začíná být zima tak by z květu asi nic nebylo - macimálně zmrzne. Měla jsem ale obavy aby mi kvůli květúm neodešla úplně, mám ji druhý rok a právě se zdálo že se pěkně zabydlela . Takže díky za vaše názory a držte mi palečky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 04.10.2009 09:54
     
    004.jpg
    Další fotografie:

    mám jich ve štítu baráčku víc, ale jen tahle mi ještě nekvetla a je obří. Odstříhávám spodní uschlá lupena a je jak palma. Ale nejvíc mi štvou lidi. jakmile začne kvést.....si jí vždy někdo uřízneangry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 04.10.2009 10:03
     

    Na mě se yucca letos vykašlala a nekvetla. Mám ji na 3 místech zahrady, tak jsem doufala, že aspoň jedna... Ještě si ji asi rozsadím i na jiná místa, je to takový suchomilec. Známí na chalupě mají zahradu vyprahlou s kamenitým podložím. Mají tam jen hodně ubohou trávu, zažloutlou a nízkou, ale mezi tím na několika místech yuccu a je to nádhera. Kvetou jim pravidelně a hezky oživují zahradu. Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 04.10.2009 10:07
     

    Věrko ode mě nevidí za celý rok kapku vody a ve štítu pálí sluníčko celé dopoledne.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 04.10.2009 19:56
     

    Irisko lidi jsou bestie bezohledný , vypěstovat ne, ale ukrást u jiného to hned .... angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 04.10.2009 20:20
     

    Dášo já jsem vždycky vzteky bez sebe....to mi věřangry smiley angry smiley angry smiley . Ani nevím jestli ve váze vydrží, sama jsem to nezkoušela.nono smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 05.10.2009 09:02
     

    Tak nevím, jestli tu jsem správně, zda mi tu poradíte, ale zkusím to. Nevíte, jak se juky zbavit? Loňský podzim jsme juku přesadili a na jejím místě vznikl jiný záhon, zakrytý folií a zamulčovaný, jenže nám v zemi asi zůstala část jejich kořenů a v léte koukám co se děje s folíí, proč se pořád zvedá a ona si juka vesele pod ní rostla a snažila se prodrat na světlo, až se ji to na několika místech podařilo. Zkusila jsem Roundup, ale odešla jen jedna vetší část listu a jiné malé si rostly dál sad smiley . Taže jsem nakonec vyndala ostatní kytky, sundala folii a záhon už dvakrát zryla a vyndávala kořeny juky, a že jich tam bylo a hlavně jsou dost hluboko angry smiley. A teď nevím, děsím se toho, že tam zase zůstal kousek kořínku a až záhon osázím znovu vyleze juka. Myslíte, že i z malého kořínku může znovu vyrůst, nenapadá někoho něco, jak ji trvale odstranit. Jinak nic proti jukám winking smiley , jinde ji máme, ale tahle mě už pěkně stvě angry smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (05.10.2009 09:13)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 05.10.2009 17:53
     

    To je zákon schválnosti, že nechtěné rostliny rostou nejlíp.grinning smiley Budeš si muset folii položit jinde a uvidíš, juka zmizí sama od sebe.winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.