úterý 23. dubna, 21:11 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vzteká se i to vaše?

Datum: 06.03.2007 10:06
 

Tak honem pište - že v tom nejsem sama??? smiling smiley

Jak to řešíte?

Učitelky radí po dobrém, kámošky se téměř do jedné shodnou: řezat, řezat, řezat! (píšu s trochou nadsázky, nevolejte hned sociálku winking smiley grinning smiley ).

Včera jsme o tom kecaly několik hodin s kamarádkami, že i ty nejklidnější z nás prostě po čase vypění a stejně ty děti seřvem a nemáme moc sílu na ty "dobrácké" metody. Na druhou stranu - mě naši taky nešetřili a nemám pocit,že bych jim to měla za zlé a že bychom měli špatný vztah. Naopak! Takže - co si o tom myslíte vy?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 11
  • Autor: Laska
    Status: nováček

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.06.2010 13:45
     

    grinning smiley Úplně vidím moje děti. Akorát nám jedno vyvztekání rozhodně nestačilogrinning smiley ..........A stále nestačígrinning smiley I když ta starší 7 letá už přešla na metodu přesvědčování a vysvětlování, proč to, či ono prostě musí mít.grinning smiley Kolikrát mě fakt přesvědčí....grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vzteká se i to vaše?

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.06.2010 14:10
     

    Stáníku, ta dobrá stránka věci je, žes měla doteď svatý klid a když už teda dojde na věc, že je natolik mentálně i komunikačně vyspělý, že právě můžeš takhle kontrovat. smoking smiley grinning smiley thumbs down thumbs down

    U nás jsou momentálně zeměpisné vztekačky hojně reprízované při každé vhodné příležitosti, nejlépe ve spojení s demonstrativní prezentací utrpěné křivdy.

    Některé byly zejména ze začátku roztomilé ledabylostí podaného výkonu - jen takové ulehnutí a dvakrát třikrát zašplouchat nožičkami, ale asi že jsem to já tupec nepochopila, notně přitvrdila. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.06.2010 00:03
     

    Já si vždycky vybavím Morganinu odposlechnutou hlášku kdesi v obchodě (kterak naprosto vyrovnaná matka výchovně působila na své potomče): Nevztekej se, není to dobré pro tvoji duši... grinning smiley. Věřím, že tohle říct některému z mých dětí, šokuje je to snad natolik, že se opravdu vztekat přestanou!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.06.2010 00:05
     

    Anavi,chod to prosím teraz povedať mojej polovičke,je na povale a ratujewinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.06.2010 00:06
     

    anino, když mi rozklíčuješ slova "na povale" a "ratuje", tak nad tím budu uvažovat grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.06.2010 00:19
     

    povala-púda

    ratuje--tak to len hádam,niečo ako--chráni

    teda Anavi,to nemáš rodinu na Slovenskuwinking smiley

     
  • Autor: Julie
    Status: nováček

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 22.06.2010 20:23
    Hodnocení fotografie "Vzteká se i to vaše?": 5
     

    Dobry den. Chci Vas damy požadat o radu. Mam dvojčatka ve věku skoro 7 let. Dcera je docela vpohodě ale se synem si nevim rady. Ve školce zlobi, neposloucha učitelky, Doma mu musim všechno řikat 3 krat když po něm něco chci. Za zlobeni ma většinou zaracha ale to je k nevydrženi. Vydrži klidně i 2 hodiny řvat, brečet, vstekat se a sem tam do něčeho třisknesad smiley . Snažim se to vše řešit vklidu a hlavně domluvou ale občas to nevydržim a dam mu na zadek. Nevim co s tim. Tak Vas žadam o radu. Beru cokoliv. Moc děkuju za odpovědi.smiling smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 22.06.2010 22:11
     


    Julie napsal(a):

    Dobry den. Chci Vas damy požadat o radu. Mam dvojčatka ve věku skoro 7 let. Dcera je docela vpohodě ale se synem si nevim rady. Ve školce zlobi, neposloucha učitelky, Doma mu musim všechno řikat 3 krat když po něm něco chci. Za zlobeni ma většinou zaracha ale to je k nevydrženi. Vydrži klidně i 2 hodiny řvat, brečet, vstekat se a sem tam do něčeho třisknesad smiley . Snažim se to vše řešit vklidu a hlavně domluvou ale občas to nevydržim a dam mu na zadek. Nevim co s tim. Tak Vas žadam o radu. Beru cokoliv. Moc děkuju za odpovědi.smiling smiley


    Universalne Vam asi nikdo neporadi. protoze hlavne nikdo nevi, jake jsou priciny jeho vztekani a zlobeni.

    Mela jsem a jeste i obcas mam se synem take problemy, ale takhle dlouho se nikdy nevztekal, vzdy jsem ho poslala pryc, aby prisel, az se uklidni a v 99% to tak bylo, dokonce se i omluvil. U nas jsou priciny hlavne v tom, ze se odmital podridit chodu ve skole,drive ve skolce, vztekal se kvuli ukolum atd.

    Mozna bych zkusila metodu pevneho objeti. Jednou kdyz se synek nadechoval, ze zacne, tak jsem ho zcela spontanne objala a pevne drzela a byl tak uneseny, ze pak za mnou chodil a porad me nutil, abych ho zase takto objala, ze se jako bude vztekat. Pricemz ho objimam casto i kdyz se nevzteka, ale tohle bylo proste neco jineho.

    Naprosto ho to vyvedlo z miry a vztekat se ani nezacal.

    Syn uz mezitim pochopil, ze pravidla proste akceptovat musi (nesmi se mu povolit) a celkem to jde uz par mesicu temer uplne bez vztekani.

    O te metode pevneho objeti se toho da najit na netu spousta.

    Preji silne nervy a treba to taky casem prejde. Myslim, ze nektere deti taky potrebuji dozrat.

     
  • Autor: Julie
    Status: nováček

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 18:11
     

    Dobry den. Jsem rada za Vaši odpoved. S tim vstekanim- je to podobny asy jako u Vas. Syn neni hyperaktyvni ale ma trochu vic energije než jiny děti. Proto ve školce nevydrži dloho sedět, třeba malovat nebo hrat hry u stolečku a když začne treba pobihat po třidě tak to učitelky považuji za zlobeni a den co den posloucham jakej je. Doma mame pevny řad a snažim se aby děti ho dodržovali. Ale syn to vše bere podle sebe, třeba za uklid žada oměnu, nebo řekne - ja mam zitra svatek a chci velky darek a když ne tak budu hnusnej a budu zlobit a začne se vstekat a brečet. Všechno řeši brekem a vstekem, prostě i maličkost. Nevim jestli nemam navštivit děckeho psichloga. Tak hezky den.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 18:31
     

    To by měl číst pan Styblíkeye rolling smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 19:30
     


    Evca napsal(a):

    To by měl číst pan Styblíkeye rolling smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley


    Kdo to je?confused smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 20:06
     

    Didi, autor mnoha publikací o českém jazyce
    ještě odkázek [www.slaviste.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil zuziberka (23.06.2010 20:07)
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 20:18
     

    Julie, chtěla bych ti říct, že když začala chodit moje starší dcera do školy, tak taky nedokázala sedět v lavici a pořád pozorovala cvrkot okolo sebe. Měla úžasnou starou paní učitelku, která to s ní vyřešila tak, že jí řekla ať jde smazat tabuli, zavřít okno... Ona dostala nějaký úkol, ten splnila a přitom se prošla a protáhla. U ní to fungovalo.

     
  • Autor: Julie
    Status: nováček

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 20:41
     

    Ahoj. No škola se bliži a doufam že ho tam učitelka srovna. Meli jsme třidni schuzku a mužu řict že je dost přisna že i ja jsem mela z ni strachsmiling smiley .

     
  • Autor: Julie
    Status: nováček

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 20:44
     
    app_full_proxy[1] (2).jpg

    smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.