čtvrtek 25. dubna, 08:17 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vzteká se i to vaše?

Datum: 06.03.2007 10:06
 

Tak honem pište - že v tom nejsem sama??? smiling smiley

Jak to řešíte?

Učitelky radí po dobrém, kámošky se téměř do jedné shodnou: řezat, řezat, řezat! (píšu s trochou nadsázky, nevolejte hned sociálku winking smiley grinning smiley ).

Včera jsme o tom kecaly několik hodin s kamarádkami, že i ty nejklidnější z nás prostě po čase vypění a stejně ty děti seřvem a nemáme moc sílu na ty "dobrácké" metody. Na druhou stranu - mě naši taky nešetřili a nemám pocit,že bych jim to měla za zlé a že bychom měli špatný vztah. Naopak! Takže - co si o tom myslíte vy?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 11
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 20:48
     

    Julie, mám obavy, že zrovna přísná učitelka tohle nesrovná, tím spíš, pokud z ní bude mít kluk strach. V první řadě by měla mít pochopení a měla by ho umět zabavit. Pokud opravdu neudrží pozornost uvažovala bych o odkladu školní docházky, samodřejmě po poradě v pedagogicko-psychologické poradně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vzteká se i to vaše?

     
     
  • Autor: Julie
    Status: nováček

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 21:28
     

    Nemužeme mit odklad. Za 3 měsice dětem bude 7 a to už prostě musej nastoupit do školy. Ta učitelka požadala rodiče aby ji řekli vše o svich dětech aby věděla jestli jsou někteři nejisti a maji strach, nebo jestli jsou nekteři rodiči napřiklad cizince aby věděla že bude problem s mluvenim a psanim. Slibila že se bude snažit každymu osobně věnovat i když nevim jak to chce udělat s takovym počtem děti. Tak to jsem zvědavasmiling smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 23.06.2010 22:14
     

    Tak doufam, Julie, ze nedopadne Vas syn jako muj, jehoz ucitel chce uz mit jen svuj klidek, ma to za par a deti, ktere nejak vybocuji mu neskutecne vadi, takze na ne nejen nebere ohled, naopak je dusi jak muze. Nastesti uz se ho brzy zbavi.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 03.07.2010 20:14
     

    zajímavé čtení

    [www.celostnimedicina.cz]

    [www.emimino.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (03.07.2010 20:17)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 07.03.2011 11:49
     


    Anavi napsal(a):

    zajímavé čtení

    [www.celostnimedicina.cz]

    [www.emimino.cz]


    Něco mě to krutě připomíná, že by ty dvě přeslice podemnou byly dalším zářivým příkladem ?!? eye rolling smiley Protože vřískot s jakým se dožadují (bohužel nevím ale čeho), je nad rámec běžného dětského škemrání, protože přechází v opravdu hysterický řev, a zřejmě podvědomě ví, že na něj bude reagováno. Budiž přičteno, ku prospěchu matky, že s tím začala něco opravdu dělat. Jenom netuším jak to provedla, ale včera kolem půlnoci se jedna z přeslic probudila, a začala svůj pravidelný "koncert". Na to jsem slyšel klapnutí dveří, a ........ pak jen již velice utlumený řvoucí hlásek. Připadlo mě že je snad zavřená ve skříni, ale nemůžu říct jak to doopravdy bylo. V každém případě byla se "svým problémem", podotýkám že neopodstatněným, přemístěna jinam. Kdy ten řev nakonec končila nevím, protože jsem konečně, po dlouhé době, v klidu usnul a vyspal .......

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 10.03.2011 23:06
     

    carlosi, to je hrozný, úplně mi z toho běhá mráz po zádech. Je mi na jednu stranu těch dětí líto. Ono - když se jim nevymezí hranice, jsou vlastně obětí té výchovy sad smiley, ani za to nemůžou. Já jsem dneska vymezovala hranice tvrdě winking smiley , ale bylo kolem osmé, to snad sousedi ještě spát nešli stydlin smiley. Taky se snažil domoct se svého za velmi vydatného řevu.. Marně.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 11.03.2011 00:25
     

    Tak to ti gratuluji ke skvělému rodičovskému počinu thumbs down, Druhá věc je ovšem ta, že si je s největší pravděpodobností zpovykala když byly menší. U mě děcka chodily po večerníčku na kutě a bez sebemenších připomínek. Vedli jsme je tak už vlastně od plínek, takže s tím nikdy problém nebyl, a to ani v pubertě (frflání nepočítám grinning smiley ). Ale dnes sousedka řeší něco, co mělo už být dávno samozřejmostí. A asi opravdu sehrává v jejím případě roli shoda mnoha okolností. Jednak nemají ustálený pevný denní režim (lze je přece upravit tak aby v ikriminovaný čas tvrdě děcka spala), a jednak si nejsem jist, mají-li vůbec nějaký pohyb na čerstvém povětří; pokud jsem je viděl venku tak se jen drndaly v kočáře. Mám tím ale obecně na mysli pohyb jako takový (i když vím že malá děcka jsou mnohdy k neutahání). A pokud jsem ráno doma, tak kolem sedmé je všude ticho jak v hrobě, snad až tak kolem osmé se to začíná probírat. Dalším faktorem bude opravdu mentální zaostalost, jak jsem už psal, ještě neumí vyblekotat jedinou slabiku, jedinou souhlásku. A pokud něco některá chce, je jediný prostředek ke sělení že něco chce právě vřískot. A mám vtíravý pocit, ale je to jen moje doměnka, že mají asi panickou hrůzu ze tmy. A další věc, ovšem neméně důležitá, je skutečnost, že s děckama máma vůbec nemluví. Slýchávám sousedku opravdu velice zřídka. A právě teď by s nima měla blábolit básničky, říkadla, písničky. Nic takového se opravdu neděje. Snad jí jednou napadne zajít si do dětské psychologické poradny a zjistit stav věcí. Řešení které aplikuje nyní nebude mít a nemá z hlediska dlouhodobé perspektivy valný účinek.

     

    P.S. ze středy na čtvrtek 23:45 - 03:15 bezespánkový kus noci

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 12:57
     

    Hrozně těžko takové chování ve svém okolí vnímám sad smiley. Štvaly mě mámy, který seděly u pískoviště, drbaly s cigárem v ruce (na to jsem vůbec alergická v blízkosti dětí) a když dítě přišlo, aby se šly podívat, co postavilo, tak jen řekly: Neotravuj!

    Hrůza ze tmy se dá řešit přece třeba malou lampičkou. My tohle nikdy neměli, ale znám pár takových dětí, které usnou jedině se světlem.

    Asi by měla někam zajít, ale jestli nemá dost inteligence, těžko jí to docvakne sad smiley.

    Jinak - co do výchovy a důslednosti se rozhodně nebiju v prsa stydlin smiley . Ten mladší stojí za to smiling smiley a být důsledná vyžaduje skutečně hodně sebekontroly grinning smiley.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 13:24
     

    Anavi. kluk usina dodnes se svetlem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 13:27
     


    Didi napsal(a):

    Anavi. kluk usina dodnes se svetlem.

    Pokud mu to tak vyhovuje, proč ne. Moje děti naopak hučí:Už zhasni (když třeba ještě pobíhám po dětském pokoji a chystám jim oblečení na druhý den). Ještěže to nemají každý jinak. winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 15:41
     

    Holky si teda oblečení chystají samy,bo hned tak něco na sebe nevezmou(jedna jako druhá)eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley a taky usínají po tměflower smiley zato maminka nejradši usíná u řvoucí televize, budí se ve 3 ráno a marně se snaží navázat na děj rozkoukané detektivky pořadem volejte věštce eye rolling smiley stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 16:30
     


    Evca napsal(a):

    Holky si teda oblečení chystají samy,bo hned tak něco na sebe nevezmou(jedna jako druhá)eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley a taky usínají po tměflower smiley zato maminka nejradši usíná u řvoucí televize, budí se ve 3 ráno a marně se snaží navázat na děj rozkoukané detektivky pořadem volejte věštce eye rolling smiley stydlin smiley stydlin smiley

    Jé, ty taky??? grinning smiley Nedávno jsem se rovněž divila, proč ta hrdinka byla blondýnka a najednou je z ní černovláska! Jaksi mi uteklo, že nejen ta děva je jiná, ale i místo a čas a vůbec celej film je jinej grinning smiley

    No oni by si sami chystali, ale to víš, chlapi - tak jim to občas musím trochu prověřit smiling smiley.

     
  • Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 19:08
     


    Anavi napsal(a):
    Tak poraď, jak řešit, když je nutnost odejít z návštěvy smiling smiley a někde na dalším stanovišti být "na čas" smiling smiley. Tam tomu předejít nějak neumím. Dostatečně dopředu hlásím: pojedeme, až dostavíš tenhle domeček a v tu a tu hodinu máme být tam a tam. Odpověď je: Jo, jasně. Ve chvíli, kdy dojde na to, že se má jít oblékat a skutečně jedem, tak to vypukne grinning smiley


    Přesně tohle jsem řešila u dcery. Vyřešila jsem to tak, že jsem ji upozornila, že za 5 minut odejdem. Dokonce jsem nosila v tašce minutku - fakt nekecám... bezvadně to fungovalo. Používala jsem to i doma.. Za 5 minut se jde na zuby... naštelovala jsem minutku a jakmile zazvonila tak se šlo. Jednou to zkusila, že se rozvstekala, ale já důsledně.. nene už zvonil budíček už se musí. Od té doby byl pokoj.. Jakmile zazvonil budíček tak se šlo - bez řevu. cca za měsíc už nebyl budíček nutný....pokud je člověk důsledný tak to fakt funguje

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 19:12
     

    Minutku máme zavedenou na počítač. Jak odzvoní půlhodina (nebo předem domluvený čas), tak musí jít "od válu". Samo to je s řečmi, ale snažím se být důsledná.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 12.03.2011 23:37
     

    dcera potřebovala mít osvíceno smiling smiley skoro do pěti let. Měla v pokojíčku takové to maličko noční světýlko. Pokud ještě spala s náma v ložnici, tak jsme párkrát řešili dilema spát v tichu a s hlavou pod polštářem, aby nás nebudilo světlo nebo ve tmě, ovšem s kňouráním osvíceno confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.