pátek 29. března, 15:00 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vzteká se i to vaše?

Datum: 06.03.2007 10:06
 

Tak honem pište - že v tom nejsem sama??? smiling smiley

Jak to řešíte?

Učitelky radí po dobrém, kámošky se téměř do jedné shodnou: řezat, řezat, řezat! (píšu s trochou nadsázky, nevolejte hned sociálku winking smiley grinning smiley ).

Včera jsme o tom kecaly několik hodin s kamarádkami, že i ty nejklidnější z nás prostě po čase vypění a stejně ty děti seřvem a nemáme moc sílu na ty "dobrácké" metody. Na druhou stranu - mě naši taky nešetřili a nemám pocit,že bych jim to měla za zlé a že bychom měli špatný vztah. Naopak! Takže - co si o tom myslíte vy?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567891011 | další
    Aktuální stránka: 1 z 11
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 06.03.2007 10:14
     
    Nedávno jsme se o tom bavily s mámou...občas nám nějaká přistála a myslím, že to žádné následky nezanechalo.grinning smiley  U mých dětí mi také někdy ruka ujede...ale pouze přes zadek, takže spíše k smíchu. U vztekání to ale nepomůže, spíše naopak. Vztekání řeším ignorací (a když vypěním, tak zařvu). Dobré je záchvatu předejít...neprosazovat svou vůli za každou cenu. Raději nabídnu jiné dvě alternativy, ze kterých si dítě může vybrat. Někde jsem o tom četla. Takže třeba ,,NE, tu pilku si nemůžeš vzít, ale tady máš třeba malé kleště nebo šroubovák, vyber si´´.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vzteká se i to vaše?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 06.03.2007 10:17
     
    Tak poraď, jak řešit, když je nutnost odejít z návštěvy smiling smiley a někde na dalším stanovišti být "na čas" smiling smiley. Tam tomu předejít nějak neumím. Dostatečně dopředu hlásím: pojedeme, až dostavíš tenhle domeček a v tu a tu hodinu máme být tam a tam. Odpověď je: Jo, jasně. Ve chvíli, kdy dojde na to, že se má jít oblékat a skutečně jedem, tak to vypukne grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 06.03.2007 10:19
     
    Beze slova obléknu a vystrkám od návštěvy. Důrazně. grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 06.03.2007 10:31
     
    To já taky smiling smiley, ale u něj to beze slova teda rozhodně není!!! grinning smiley
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 06.03.2007 12:54
     
    Proč myslíte, že jsem se dnes dosud zmohla jen na několik zuřících smajlíků a jedno "uf"?...
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.03.2007 00:15
     
    Mono, myslím že tak je to správně. Oni totiž ti "posránci" zkouší jak daleko můžou zajít a když párkrát ukážeš kde jsou meze tak dají pokoj. Ale nesmí se to dělat tak že jednou povolíš a jindy ne. To je hodně špatně. Oni si opravdu brzy umí přebrat co lze a co nikoliv. A taky si dobře uvědmují, že zasloužili i nějaký ten proplesk - pokud je spravedlivý a následuje ihned po činu. Zkrátka si nás ti mrňousi testujou co vydržíme i když vypadají jak neviňátka ( mám vyzkoušeno na dětech a aplikuji i u vnoučat a funguje to ). Na druhou stranu jsem ale vždycky dbala na to , abych je pochválila i za nepatrnou maličkost. To je podle mě hodně důležité aby věděli, že nejsou jenom trestáni . A když je chválíš, dělá jim to móóóc dobře.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.03.2007 07:15
     
    Daso...jasně. Taky je dobré je zaúkolovat. Dát jim pocit, že jsou důležití a dost velcí na to, aby jim byl svěřen ,,důležitý úkol´´. A samozřejmě ta pochvala. Toto mám vyzkoušeno i u největších raubířů...pomáhá to.winking smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.03.2007 14:33
     

    Budu hnusná grinning smiley, neznám co je vztekání , moje děti, přísahám na co chcete se nevztekají.

    Synovi bude deset a vždycky jsem s ním rozumně vyšla, a holce budou teď v květnu tři a zatím (ťuk,ťuk)

    taky nic. Pokud něco chtějí a nechci to já, rozumně si to nechají vysvětlit.

    Podle vzoru Mony, nabídnu většinou (pro mně) lepší alternativu a oni to v pohodě příjmou a nás hovor končí jejich "tak jo, to bude super)

    JÁ JE PROSTÉ UKECÁM grinning smileygrinning smileygrinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.03.2007 21:57
     
    Amee, jsi zřejmě vzor dokonalé matky grinning smiley . Abych si nepřipadala úplně špatná, uklidňuje mě, že sousedky šestiletý syn se nikdy v životě nevztekal, dvouletého vychovávají stejně a vzteká se x krát za den a dost bouřlivě. Takže je to snad - doufám! - i povahou! Já jsem prý byla taky vzorné dítě, které nikdy nekladlo odpor smiling smiley, tak to budou mít asi po manželovi grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 08.03.2007 23:06
     
    Amee - paráda - jsi prostě diplomat. To je taky dobrá pomůcka umět je ukecat tím směrem kam potřebujeme a kam je to pro ně lepší. Zkrátka a dobře, je to velká makačka na bednu vychovávat děti a umět na ně najít účinnou fintu ( vždyť každé je své a platí na něj něco jiného) - ale je to krásné a určitě to patří do života. Proč bychom jinak byly na světě, že? Takže díky bohu že je máme a že jsou zdravé(včera jsme s manželem bulili u Pošty pro tebe - o uzdravené holčičce Nikolce). Holky musím říct, že v tu chvíli jsem si říkala "ať raději ty moje zlobí , hlavně že jsou zdravé"
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 09.03.2007 17:38
     
    Daso...to říkávala moje máma u bratrů, když přišli s vysvědčením. Otočila vždy na druhou stranu, přečetla ,,Prospěl´´ a řekla:,,Hlavně, že je zdravý´´.grinning smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 09.03.2007 23:57
     

    Moni, ale je to hodně pravdivé. Já už jsem v životě zažila tolik neštěstí co se týče dětí, že mně jen tak něco nerozhodí. Kamarádce mojí mamky zemřela-je to už

    hóódně let- velmi chytrá a hodná dcera na rakovinu ve 14 letech, já jsem měla kamarádku-jedináčka(jeden sourozenec jí zemřel krátce po narození) která zemřela v 21 letech. A v posledních cca pěti letech zemřely v mém okolí 4 vrstevníci mých dětí. Když to potom rozebereš, je jasné, že nic horšího nemůže na světě být. Z každého jiného "svrabu" se dostaneš, ale toto je "konečná" jednou pro vždy.

    Tak proto se možná moje názory a postoje zdají být zlehčující ale to je jenom zdání.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 10.03.2007 07:34
     
    Daso...máma právě předtím dělala na dětských popáleninách...tak od té doby to říkávala. A já to říkám také...pracuji s postiženýma dětma, takže to také vidím každý den.winking smiley
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.03.2007 00:06
     
    Moni klobouk dolů. thumbs down Musí to být záhul to zvládnout psychicky. Ale člověk je potom vděčný osudu za svoje zdravé děti, že jo?
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.