pátek 29. března, 12:57 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Záliby a volný čas
 
Autor: barbarela
Status: nováček

Výživový poradce??

Datum: 05.06.2014 21:52
 

Nazdárek, jste někdo výživovým poradce, velice by mě tato prácě bavila, ale nevím kde začít? Můžete doporučit na koho se obrátit a dát nějaké rady a zkušenosti? flower smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: nikolisa
    Status: nováček

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 22.06.2014 18:36
     

    Ahoj, záleží odkud jsi a můžu doporučit, jsem výživová poradkyně a mám plno známých v oboru, tak podle lokality můžu doporučit organizaci, tam už ti rady i zkušenosti poví sami :-) každopádně to chce osvědčení na základě akreditace MŠMT

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výživový poradce??

     
     
  • Autor: barbarela
    Status: nováček

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 23.06.2014 14:13
     

    jsem z Prahy, takže výběr by mohl být celkem velký :-) co je to akreditace MŠMT?

     
  • Autor: nikolisa
    Status: nováček

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 25.06.2014 10:05
     

    ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. máš potom ambice školit profesionály v oboru výživového poradenství, z Prahy tedy jednoznačně izzs.cz, nejlépe připraví do praxe

     
  • Autor: barbarela
    Status: nováček

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 06.07.2014 20:53
     

    Ahoj, tak jsem koukala a zaujal mě jak kurz poradce pro výživu tak kurz poradce zdravého životního stylu :-) tak teď rozmýšlím. A nevíš jak je to s tím, kdybych na nějakou z lekcí nemohla dorazit? Taky bych ještě mělla dotaz ohledně ukončení kurzu, jak zkoouška probíhá?

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 06.07.2014 22:25
     

    Nechci bejt za rypáka, ale copak lidi nevědí, že když se budou cpát v KFC, jitrnicema, bůčkem, špekem, nebudou se hejbat, tak budou tlustý a nemocný ? confused smiley

    Pro mě je to jednoduchý recept = jídlo + pohyb. Když za to chce někdo platit, tak prosím. Můj kolega zaplatil dietoložce cca 60000,-kč za rady, tyčinky a jogurtové nápoje. Zhubnul ze 140kg na 98kg, ale po dvou letech je zpět na 145kg. Proč? Protože se přežírá, je línej a blbej - jinak si to nedovedu vysvětlit.

    Nevím a nechápu, kdo v tom co hledá za vědu ! Snad každý ví, která jídla jsou zdravá a že pohyb je tělu prospěšný. Pokud jsem nemocnej, tak mi doktor řekne co smím a nesmím.

    Kolegyně - 130kg - tvrdí, že je tlustá proto, že má rozhozenou štítnou žlázu - ano, ale když mi to tvrdí, tak kouše do obloženýho chlebíčku a druhý má nastartovanej v druhý ruce.

    Možná to vidím moc zjednodušeně, ale jídlo/pohyb - nic jiného mě nenapadá.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 07.07.2014 08:38
     

    taku, trochu bych se některých lidí zastala. Někomu to možná opravdu spaluje rychleji.. Nepobírám známou, která jí pravidelně sedm knedlíků ke svíčkové, cpe se rohlíkama, jí prostě šíleně, a od čtyřiceti, co ji znám, doposud, kdy je jí dost přes padesát váží necelých padesát kilo! nechápu eye popping smiley přitom pracuje ve výrobně cukrovinek, takže říká, že i když někdo tvrdí, že se ti to přejí, když u toho pracuješ, tak ona ne a každý den ke kafi musí mít minimálně větrník eye rolling smiley No a na druhou stranu znám lidi, co se bojí napít i vody, že po ní přiberou.

    Kamarádka za pomoci výživové poradkyně zhubla 16 kg, čtyři nabrala, ale ten úbytek 12 kg už si asi rok drží. Ale je to prostě o odříkání a sebeovládání. Prostě je na oslavě a nedá si skoro nic, vytáhne si svoji porci zeleniny a hotovo. Říká, že nechápe, jak to mohla už tak dlouho vydržet. Ale cítí se líp, tak se snaží.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 07.07.2014 16:02
     



    Anavi napsal(a):

    Kamarádka za pomoci výživové poradkyně zhubla 16 kg, čtyři nabrala, ale ten úbytek 12 kg už si asi rok drží. Ale je to prostě o odříkání a sebeovládání. Prostě je na oslavě a nedá si skoro nic, vytáhne si svoji porci zeleniny a hotovo. Říká, že nechápe, jak to mohla už tak dlouho vydržet. Ale cítí se líp, tak se snaží.

    Souhlasím se vším, co píšeš. Ano, je to o odříkání.

    Já, například tvrdím, že přiberu 0,5 kg jen když projdu 1 m okolo ledničky. winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 07.07.2014 16:46
     

    Od te doby, co mam problemy se SZ, vim, jak neskutecne tezke je si udrzet vahu, takrka nemozne, pri stejnych stravovacich navycich jako pred. To neznamena, ze bych se driv nejak prezirala. Obcas zhresim jako kazdy, ale to uz bych se mohla jit rovnou zastrelit.

    Docela by me zajimalo, co by mi takova "vyzivova poradkyne" poradila. Velky kulovy. Vzdyt je to smesny takovyhle kurzy, to je asi stejne jako nekteri "financni" poradci. Nic neumi, jen tahat lidem penize z kapsy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 07.07.2014 20:43
     

    Didi,jak jsem psala vyse. Kamaradce pomohla. O sobe napr. Vim,ze stale presvihavam sacharidy,a naopak mi chybi bilkoviny. Urcite by mi pomohlo,kdyby me nekdo vedl. Jsem lina na to myslet a nejak to pocitat.

    confused smiley stydlin smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 07.07.2014 21:42
     

    Anavi, jsou vyzivovi poradci a "vyzivovi poradci". Jsou-li to lide, kteri to studovali, tak k tem bych sla, ale nikdy k takovym, kteri si nekde udelali 14 denni kurz a mysli si, ze to staci.

     
  • Autor: barbarela
    Status: nováček

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 11.07.2014 18:27
     



    Anavi napsal(a):

    Didi,jak jsem psala vyse. Kamaradce pomohla. O sobe napr. Vim,ze stale presvihavam sacharidy,a naopak mi chybi bilkoviny. Urcite by mi pomohlo,kdyby me nekdo vedl. Jsem lina na to myslet a nejak to pocitat.

    confused smiley stydlin smiley

    Souhlasím, také věřím, že mnoha lidem prospívá už je to, že je někdo vede - že jim někdo pomáhá.

     
  • Autor: nikolisa
    Status: nováček

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 14.07.2014 21:03
     



    barbarela napsal(a):

    Ahoj, tak jsem koukala a zaujal mě jak kurz poradce pro výživu tak kurz poradce zdravého životního stylu :-) tak teď rozmýšlím. A nevíš jak je to s tím, kdybych na nějakou z lekcí nemohla dorazit? Taky bych ještě mělla dotaz ohledně ukončení kurzu, jak zkoouška probíhá?

    Je tam povolená myslím nějaká absence, většinou docházka musí být minimálně 80%. A ohledně zkoušky, jako závěrečnou práci vytváříš výživový plán, píšeš test a ještě je ústní.

     
  • Autor: tinuse
    Status: začátečník

    Re: Výživový poradce??

    Datum: 05.08.2014 10:55
     

    Čau hodně lidí od nás z oboru na Fsps si dodělávalo kurzy taky v tom nutricentru v Praze , nejžádanější byl ten poradce pro výživu [www.nutricentrum.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Záliby a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.