pátek 29. března, 07:15 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Vytápění biomasou - pro a proti

Datum: 22.04.2010 07:51
 

U nás se rozpoutala hysterie kolem výstavby kotelny na biomasu, speciálně u nás se má spalovat sláma. Městem běží fámy, co všechno zlého to přinese, ovšem povětšinou jsou to ty řeči typu jednapanípovídala... někdo vypustí domněnku, druhý si k tomu něco přidá a na druhé straně z toho vznikne téměř vědecky podložené tvrzení. Není nad osobní zkušenost, tak se ozvěte. please smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 08:00
     
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 08:15
     

    No, přiznám se, že tak zelený mozek nemám - topit biomasou nebo na bionaftu/benzín jezdit - jsem proti tomu. Začínám být alergická na "bio"

    Zrovna tak, jako mě vytáčejí kecy o oteplování planety. Najedou jsou z toho paf, že je to docela jinak. angry smiley

    Homo sapiens je jen jeden druh života na planetě a jako jeden druh nás matička Zem šmahem zlikviduje, když budem příliž obtížným hmyzem. Nenechá se zničit. A bylinné rostliny jsou od toho, aby byly něčí potravou nebo následně v rozkladu hnojivem pro rostluny další a ne aby se s nimi topilo.

     
  • Status: expert

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 08:41
     

    Co vím v Rokytnici se topí biomasou z rychle rostoucích topolů, ale nic bližšího o tom nevím. Když si vezmete to množství slámy kterou bude na to topení potřeba neumím si představit jak to budou vozit a tak....

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 08:52
     


    iriska napsal(a):

    [www.novinky.cz]

    Mně nejde o biopalivo jako pohonnou hmotu, to si myslím není dobrá cesta.

    Jájo, u nás by se zpracoval slámový odpad tak z 1000 ha za rok, to zas není tak mnoho, ale doprava je už zpracovaná. Jak klesá počet hospodářských zvířat, sláma je v podstatě nevyužitelná. Někdo ji zaorá, občas nějaký stoh shoří bez užitku grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 08:59
     

    JJ jasně chápu jen si neumím představit to potřebné množství, jinak já nejsem proti, sláma už je vyprodukovaná a jde jen o její zužikování, rozumím tomu dobře?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 09:06
     

    Reálně pro představu při nejvyšší zátěži v zimě se u nás spálí 15 t slámy denně, to je 1,5 valníku. Odhaduju.

    Technologicky je mi to vcelku jasné, objemově taky, jen bych ráda věděla, jestli někdo zjistil nějaká negativa. Mezi lidma se huláká, že tam budou krysy... na sídlišti je jich neurekom i bez kotelny. Mám dojem, že si pod biomasou představují spalování zbytků z jídelen eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 09:12
     

    Nojo no když v Tv Kateřina Jacqes vysvětlila biomasu tak jak vysvětlila, tak co si maj o tom lidi myslet.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 09:16
     

    No jo, to mi nedošlo grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Peetr

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 09:57
     

    Dobrý den, také jsem rešil jak realizovat izolaci svého domu, nakonec jsem nasel firmu

    Izolace Artex z Polné, která vyrešila vše za mne opravdu od A do Z nasel jsem je

    <a href="izolace-artex.cz" title="Izolace">Izolace - ARTEX</a>, ale domácí web mají

    [www.izolace-artex.cz] asi kvùli vyhledávacum.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 22.04.2010 10:22
     

    Peetr, my o voze a ty o koze eye popping smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Vytápění biomasou - pro a proti

    Datum: 13.08.2010 20:47
     

    Ta neznalost pojmu "biomasa" je vcelku pochopitelná,když informují dnešní sdělovací prostředky tak nekompetentně.

    K topení se kromě uhlí a dříví,později i plynu a elektřiny dá použít vše,co hoří.Biomasa je název biologických odpadů z dřevařské a zemědělské výroby.Pokud má použitelnost k přímému spalování pod speciálním kotlem,využije se takto-jako dřevěné brikety,peletky,nebo jako peletky z rostlinných zbytků.(sláma,seno,šťovík.)Rostlinné zbytky a hnůj se dají spalovat i jako plyn(metan) v rozkladných tancích,v nichž se nechají fermentovat a vznikající plyn se využije k vytápění.

    JABRAKA

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.