čtvrtek 28. března, 12:14 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

Datum: 01.03.2007 15:10
 

Dneska se mi dostal do ruky letáček, že ve dnech 22.3. - 15.4. se v Čáslavi koná Velká jarní výstava od Starkla. Byl jste někdy někdo? Stojí za to tu výstavu vidět?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (26.06.2014 14:41)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 07.11.2020 23:48
     

    Regino nenaváděj, od jara chystám výlet ke Starklovi, zatím to ale nehrozí, nic nepotřebuju grinning smiley . Od J.Holub asi berou Žižkovi, měla jsem nálepky na květníkách, byly pěkné.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

     
     
  • Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 08.11.2020 08:53
     

    Dívala jsem se, za kolik dodává Holub své výpěstky do zahradnictví. Konkrétně čemeřice ve 2litrových kontejnerech za 135,-. Víc jsem moc nestudovala winking smiley 

     
  • Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 08.11.2020 23:14
     

    Ivo, taky jsem si všimla. Myslím, že je to cena bez DPH. Problém s Holubem je, že v žádném případě neprodává nic v malém balení. Myslím pár kusů. Zkoušel to u něj bývalý kolega s nějakým rhododendronem. který nemohl nikde jinde sehnat. Nepochodil za žádné peníze.

     
  • Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 09.11.2020 13:08
     

    Mě trochu zaráží, že za pěstování až do 2l kontejneru berou tak málo, za prodej stejného si vezmou 2x tolik-zahradníci překupníci. Jedni za práci, druzí za inkasování peněz a max. zálivku. Někdy i ta není úplně dobrá grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 09.11.2020 20:02
     

    Ivo, je to svým způsobem nepoměr. Souhlas. Ale zrovna tady ještě není nepoměr tak velký, bývá větší a ještě u rostlin, kterých se kupuje víc. Různé letničky a balkonovky. Znám horší. A zrovna tady se obávám, že se bude špatně prodávat a žádný velký hit z toho neudělá. I když těžko říct. V předvánočním čase si lidé představují nakvetlé bílé nigry, samozřejmě, kdyby byly nakvetlé jiné, koupili by je taky. A řekla bych, že je to dost dlouho. Teď už se nikdo moc do hlíny nepožene, pokud nemusí. I já jsem tam tu jednu nechala, čemuž nemohla naše mladá pomalu uvěřit. grinning smiley

    Schválně si udělám někdy tak za 14 dní výjezd a zkouknu to. Jen pro zajímavost.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 09.11.2020 20:56
     

    Regino, jen se jeď podívat a poinformuj, teda žes to vydržela grinning smiley . Nemá on Starkl přes zimu zavřeno? Taky si myslím, že prodej závisí, jaká je informovanost mezi zahrádkáři o takovýchto kytkách, obzvlášť když na podzim nekvetou.V HK žádné ZC čemeřice např. HGC nebere, prý se jim to nevyplatí. Občas se objeví info v zahradnickém časopise, to ale většinou brzy z jara. Osvětu a info dala hodně Květa na KR, tam jsem čerpala taky. Co mi říkala p. Žižková v září, že hodně dodavatelů chce velké dodávky a závozy, což oni nemají kam dát a na podzim neprodají. Mají s tím práci, zazimovat do foliáků a skleníků.

    Vloni se mi líbilo v předvánočním čase v Parkonu, bylo to tam vkusné, krásné vánoční ozdoby.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 20.01.2021 12:54
     

    Ahoj holky, katalog Starklu jeste nechodi? Ja jen jestli me uz vyradili, kdyz nic neobjednavam.. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 20.01.2021 12:57
     

    mám už skoro měsíc-- taky neobjednávám . confused smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 20.01.2021 13:41
     

    Fakt?? No tak me asi opravdu vyradili nono smiley

    Chodil mi doted roky...

     
  • Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 20.01.2021 20:34
     

    Mně také nedošel, vyřazená nejsem, před rokem jsem objednávala

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 20.01.2021 22:59
     

    a není katalog Starkla na webu? Lukon bulbs už katalog na webu má, je tam hodně pivoněk, nejen ty....žádný předvýběr mě zatím drábkem nechytl grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 21.01.2021 07:53
     

    Já už mám katalog déle. Co mě tam upoutalo je náhrada buxusu. Ale nijak jsem to zatím jinde nestudovala. Říká tomu Bloombus. Jinak rhododendron micranthum.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (21.01.2021 08:42)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 24.01.2021 14:41
     

    Bloombus vypadá moc dobře, nemá ani Starkl vysokou cenu proti jiným, asi by stál za pokus, když nemusí mít kyselo. Dívala jsem se na Lumingren, mají nový výběr čemeřic, ale jsou v menších květníkách.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 21.07.2022 00:14
     
    20220721_000639.jpg
    Další fotografie:

    Jsem byla o víkendu v botanické v Táboře, měli tam výstavu růží (+ denivky a lilie). Vstupné bylo symbolické, ale trochu mě ta výstava zklamala. Na relativně malém prostoru, špatně osvětleném, byly ve sklenicích ustřižené růže. Bohužel některé byly už odkvetlé, tak si ani nemohl udělat člověk představu, jak vypadala.

    A druhá věc, která mě zklamala, že tam byly i růže, které teď ani nemohu sehnat.

    Ještě jsem nikdy na výstavě růží nebyla, tak nevím, jak to dělají jinde, ale čekala jsem víc.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Výstavy květin-Starkl, Lysá a ostatní...

    Datum: 21.07.2022 00:19
     
    20220721_001137.jpg
    Další fotografie:

    Ještě pár těch , co mě zaujaly.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.