čtvrtek 18. dubna, 18:51 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Polévky
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Polévky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Umíte fakt DOBROU bramboračku???

Datum: 19.10.2006 21:28
 

Předevčírem jsem dělala bramboračku a moc nám chutnala. Ale bylo to spíš ve stylu "co dům dal, šup s tím do hrnce". Tak by mě zajímalo, jakej je základ a co dáváte vy.

Snad vás nevyděsím, ale v té mé bylo toto všechno: pórek, mrkev, celer, petržel, brambory na kostičky, cibule,česnek, sušené houby, hrst majoránky, hrst celerové natě, lžička vegety, kmín, pepř, sůl. Hele, ale ta fakt byla!!!!! No a nedělala jsem ji z vody, ale z přecezeného vývaru z kolena...(v tom byl vyvařený bobkový list a nové koření) a zahustila jsem tmavou jíškou. Tchyně se den nato vyjádřila, že vývar z kolena (ten fujtajbl) zásadně vylejvá (radši jsem mlčela, že já z toho dělám vždycky tuhle bramborovou polívku nebo si do toho vývaru osmahnem kroupy). Tak jsem pak z toho byla rozhozená smiling smiley. Ale ta polívka neměla chybu. Měli jsme ji s manželem k obědu, k večeři, pak druhý den k obědu, k večeři... smiling smiley. A to je u nás co říct.

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Umíte fakt DOBROU bramboračku???

    Datum: 19.10.2006 21:33
     
    Ta musela být mňam, ten vývar z kolena je hřích vylít ne? Taky ho používám na ledasco :-)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Umíte fakt DOBROU bramboračku???

     
     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Umíte fakt DOBROU bramboračku???

    Datum: 14.11.2006 10:40
     

    Anavi,taky děláme co dům dal,klidně i květák tam dáme,cibuli si vždycky musím prosazovattongue sticking out smiley

    my ji teda jíškou nezahušťujem,pár kousků brambor nakrájíme namenší kostičky a ty se rozvaří,zahustí se to tím dost, jinak dáváme na začátek malé množství vody a pak přiléváme dle potřeby, kmín nedáváme,

    těžko ti napíšu přesný postup,vaříme s přítelem oba,každý si tam šoupne co se mu zlíbí,žádné odměřováníwinking smiley

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Umíte fakt DOBROU bramboračku???

    Datum: 14.11.2006 11:53
     
    Recept po mamce,kořenovou zeleninu a cibuli osmahnout na másle,přidat mouku,také mírně osmahnout.Vše dá krásnou barvu,do toho co dům dal,nesmí chybět hřiby,hrášek,brambory,bílé zelí na kousky a k tomu,co doma najdeš.Z koření sůl,pepř celý,nové koření,kmín,česnek,majoránka,čerstvé či mražené natě libečku,petržele,celere apod.Nakonec ještě vmíchat vajíčko.Je moc dobrá,hustá a dost zasytí,což je u těch našich nenasytů potřeba
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Umíte fakt DOBROU bramboračku???

    Datum: 30.01.2010 07:58
     

    Já tedy do bramboračky nedávám ani zelí ani hrášek a ani vajíčko. Jinak jíšku dělám extra , někdy na másle, někdy na sádle, podle toho na čem opražím cibulku a zeleninu a zavařím do polévky. Bez hub to samozřejmě není ono. mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Polévky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.