úterý 19. března, 08:02 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: beruska007
Status:
www.jarcinystra..
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vyšívání a ruční práce

Datum: 31.01.2009 17:29
 

Dovoluji si založit nové téma o křížkovém vyšívání, ale i jiných ručních pracích smiling smiley

Zde se můžete pochlubit svými výtvory winking smiley

Já budu první, konečně jsem dodělala mojí dceru Haničku, trvala mi celých 10 měsíců, byla to docela fuška. Předlohu mi dělala zuziberka podle fotografie. Musím jí poděkovat, protože myslím, že se jí předloha moc povedla winking smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 11.12.2018 11:48
     
    dscn1554.jpg

    čepice upletena- ale počkám až přijede dcera ,aby si ji zkusila. není sešitá , takže pokud bude chtít delší tak ještě připletu , není problém nahoře přidat .- jinak je pružná a šířka bude dost . fotka je blbá - je černá a jsou v ní řady černé se stříbrnou nití - ještě mám -asi upletu i šálu . -

    jo Eli díky za radu . až někdo přijede autem , tak ho tam k těm vietnamcům pošlu .

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (11.12.2018 15:33)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vyšívání a ruční práce

     
     
  • Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 11.12.2018 21:53
     

    Kaaj, nevím, jestli podle toho vzoru, cos dávala jako fotku, to nemělo být jen hladké. Poslalas to k odsouhlasení?Ono to není tak jednoduchý něco tvořit nebo shánět pro jinou generaci. Ve většině případů už radši konzultuju.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 12.12.2018 06:17
     

    jo - to je konzultováno . prý to nechá na mně. ta původní čepice je háčkovaná . a to stejně neumím .ani ji nevadí ta srříbrná vložka. ale až se dostanu do galanterky , tak ještě koupím šedou a zkusím háčkovat . mám i velký háček .

     
  • Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 12.12.2018 08:29
     

    Kaaj, thumbs down. Já tušila, že tě ještě dostanu i do experimentu. Ty debilky se mi docela líbí. I když sama na hlavě nic nenosím. Maximálně čelenku i v největších zimách.

    Myslím podle fotky, že i ta černá jí bude slušet. Stříbro to oživí. Rozjasní obličej si myslím.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 15.12.2018 15:06
     
    dscn1563.jpg

    dvě čepky hotové , ale na tu houmelesku zkusím vlnu v jedno . aby se ten pytlík svěsil od hlavy.. tyhle jsou dvojmo a trochu tužší . . chlupatinku jsem nakonec sehnala v KIK - ale za 80 kč. je to přívěsek na klíče. - na fotce to vypadá do hněda, ale je to černá a šedá . . jdu na tu třetí - dnes konečně nepečeme. a na plnění je brzy.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 15.12.2018 15:34
     

    Kaji,dobrý.Já jsem na tu bambuli použila zbytky kožešiny za stříbrné lišky-jak se kdysi nosily.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 15.12.2018 18:08
     

    jo - ale nic takového nemám . jedině kožich z berana s bizamovým límcem . už se to nenosí, ale je mi líto vyhodit . taky jsem jednou tak široká jak za mlada. spinning smiley sticking its tongue out jedině to poslat někomu na SIbiř spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

    začala jsem šedou čepici jen v jedno . mám pár řad . asi vypárám a udělám aspoń trochu rantl . jinak bude celá hladce , vlnková - to zas bude hokus pokus.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 15.12.2018 20:47
     

    Kaaj, krásná práce.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 15.12.2018 22:59
     

    Berdo díky - jsem se v životě něco napletla.. a zjistila jsem , že to mám ještě v rukách . winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 10:12
     

    kaaj, šikulka jsi. Já bych pletla ,ale krční páteř říká nee sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 10:17
     

    u mně řve celé tělo - ne !! hlavně ruce , ramena. -ale je to taková vášeň . jsme tu sami , napečeno je , takže se aspoň bavím pletením .

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 10:46
     

    Kaji,je to vidět,že jsi pletařka.Já jsem taky hodně pletla,ale teď už není pomalu co.Ale sem tam ještě taky vezmu jehlice a něco stvořím.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 11:09
     

    jj- stavil se dům , dvě holky se chtěly strojit . tak jsem pletla. i na jednolůžkovém stroji MODA, ten mám ještě v igelitu pod válendou . koupila jsem si Burdu a taky jsem šila. ovšem čas mi chyběl . ve všední den v práci , odpoledne na stavbě. tak večer . dnes si neumím představit , jak jsem to stíhala. taky jsem vyšívala - holky měly halenky ještě jako puberťačky vyšité křížkem na béžové kanavě. docela šik . projmuté , vzadu dragounek a vepředu přes rameno dozadu kytice růží a motýli . další měla každá halenku háčkovanou filetovou technikou . taky z béžové příze . no bylo toho dost , co jsem zkoušela. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (16.12.2018 11:55)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vyšívání a ruční práce

    Datum: 16.12.2018 18:45
     

    Kaji já dělala to samé, doteď netuším, jak jsem mohla vše stíhat. Manža byl přes týden po montážích a já byla s dětma doma pořád sama. Pletací stroj mám dodnes na půdě grinning smiley. Dostala jsem ho od babičky k 12tým narozeninám. Babička byla vyhlášená švadlena, dveře se u nás netrhly. Dost jsem se od ní naučila šít a mamka zase ráda pletla, tak jsem od ní odkoukala pletení. Vyšívání mě chytlo až jsem chodila do práce, páč tam byla šikovná kolegyně. Na děcka jsem ušila i zimní kombinézy. Sobě kožené sako s podšívkou. Ježiš to byly časy grinning smiley coffe smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.